Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Pauli
Kolega, karikirao sam. Ako uložiš 100, a spasiš 5, to je jebeni gubitak s kojim se nije lako pomirit. Ako ste tak prošli u Agrokoru, teski ste pušioničar. Nije se lako s tim pomirit bez prolijevanja žuči. Al i nakon svega nadati se nečemu, to mogu doista samo teški slučajevi…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

@maratonac

Teški slučajevi se samo mogu nadat oporavku burze poslije ovog.

Na Agrokoru sam izgubio, ali sam na Adrisu i jos nekim dionicama zaradio. Kad se sve zbroji otprilike sam neutralan, ali sam naucio jednu veliku lekciju, vise u Hrvatsku ni lipe uloziti, jer ovdje je lopovluk normalni nacin djelovanja.


@maratonac

Teški slučajevi se samo mogu nadat oporavku burze poslije ovog.

Na Agrokoru sam izgubio, ali sam na Adrisu i jos nekim dionicama zaradio. Kad se sve zbroji otprilike sam neutralan, ali sam naucio jednu veliku lekciju, vise u Hrvatsku ni lipe uloziti, jer ovdje je lopovluk normalni nacin djelovanja.

Ne mozete generalizirat na temlju vlastitih pogreski i pohlepe. Ovaj isti ZSE koji je dosta trom vam je dao barem mjesec dana prilike da se izvadite iz Agrokorovih dionica….cak i ako niste skuzili sto se dogada(pogotovo kada se Jmnc prodavala)

Agrokor je monstrum, ali nema takav utjecaj na burzu kako mnogi ovdje pisu. Dajte da jos prođe malo vremena pa cete se u to i sami uvjeriti.

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

@oreskovic1

“Ne mozete generalizirat na temlju vlastitih pogreski i pohlepe.”

1) Financijska izvješća su bila lažirana
2) Pravi podaci o jamstvima su bili izašli prekasno, pogotovo za prave dugogodišnje investitore
3) Vi genijalci ste izbjegli i Tehniku, i Vijadukt, i 5-6 kompanija Agrokora, i sve ostalo što se ispropadalo već prije u zadnjih 10 godina ?

Samo vi nastaviti bulazniti, ali burza se neće oporaviti. Hrvatsko gospodarstvo je loše, stagnira. Ljudi odseljavaju, sve firme radi toga mogu stagnirati ili padati.

Inovativnih firmi nema, ne postoji hrvatski facebook ili apple koji ce na ZSE.
Ni mi koji smo brutalno pokradeni više nećemo ovdje bacati novce.

Pomirite se da je ovo kraj.

Ovo nije kraj.
Kraj Agrokora ce tek biti pocetak jedne lijepe price kako za hrvatsko gospodarstvo tako i za ZSE. Samo jos malcice strpljenja…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Na čemelju čega iznosite takve stavove.

1) Sve većem broju uhljeba
2) Sve većem odseljavanju, ne samo u RH, nego i regiji, što je direktno manje tržište za HT npr., ali i mnoge druge kompanije koje praktički samo tržište imaju u ovoj regiji, npr. Podravka, Atlantik grupa, Frank…
3) Katastrofalnoj demografiji
4) Na temelju kompanija koje propadaju, svake godine 2-3 stečaja na ZSE
5) Na temelju nepoštenih praksi, skrivanja činjenica, prevara

Argumentirajte vaše stavove. Prosječni P/E na ZSE je cca 17 kao D&J, što znači da je ZSE već sad precijenjen. Ja bih rađe ušao u D&J i još znam da me nitko neće prevariti.

Lijepo neki indeksni fond Njemačka, SAD, i mirni bez puno brige. Prinos siguran.

Na temelju čega vi predviđate rast ZSE ?

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-katastrofalan-promet-podravka-u-fokusu/ar-171531/
Po meni je promet na burzi još iznimno velik s obzirom kakav očekujem u narednom periodu.
Nažalost ….svi…ali baš svi koji imaju bilo kakve veze sa tržištem kapitala….su ga zakucali u pod….i nema sad nazad iako bi neki htijeli….trebat će proći godine i godine….doći potpuno nove generacije koje se neće sjećati ove pljačke i ovakvih mizernih prometa…
Počeo bi od izjave sada bivšeg čelnika AZ mirovinskog fonda Dinka Novoselca u jesen 2007 godine da je Crobex precijenken za 50% najmanje a oni sutra dan kupuju dionice ingre po 60000 kuna….nakon splitanja to bi danas bilo oko cca 400 kuna….i tonsu usuli milione naših novaca…tko im je sve prodavao tj od koga su kupovali uopće nije problem provjeriti….ja na žalost ili na sreću….znam…
Ili možda lada ke Franjo Luković prodao AZ mirovincu dionice Zabe po 9000 kuna….da bi odmah nakon te prodaje az mirovincu cijena pala za 50%….
Ima tih primjera milion……pa sve di danas i ovog sa agrokorom….pa porez…pa ove svinjarije sa davanjem naloga….oa puno puno toga….mogao bih napisati ne knjigu….nego enciklopediju i to od 10 svzaka što se sve desilo i na koji način su ljudi na burzi doslovno opljačkani….bez obzira što će netko reći da je ulaganje u dionice visokorizično… ali ja ovdije pričam o pljački….koja se odvijala legalno….
Meni je žao…ja bi volio da ulažem u svojoj zemlji….ali sve skupa me natjeralo da biše nikad ja a ni moja djeca ne stave niti jedni jedinu kunu u bilo kakav financijski oblik investicije….nema šanse..
Pa kad netko kaže da je ulaganje u nekretnine…stanove…kuće….za nepismene i glupe ljude koji imaju love a neznaju nego sve u beton…
Mogu vam reći….da onaj tko ke kupovao beton od 2009-2015 godine …..sada je u fenomenalnom plusu….i što je najbitnije…
Nitko ga neće i nemože razvlastiti…delistirati…sqeezati…prevariti..ma nastavite niz….neda mi se…
Kako bilo…jedino u što se isplati uložiti PO MOM MIŠLJENJU,TE OVO NIJE NAGOVOR NI NA KUPOVINU NI NA PRODAJU BILO ČEGA, su nekretnine na dobrim lokacijama….u većim gradovima….a ako je grad na moru po migućnosti što bliže mora….
Eto….a o komentarima trgovanja je bespredmetno uopće razgovarati..
Što su tražili to su i dobili…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.



@oreskovic1

"Ne mozete generalizirat na temlju vlastitih pogreski i pohlepe."

1) Financijska izvješća su bila lažirana –
2) Pravi podaci o jamstvima su bili izašli prekasno, pogotovo za prave dugogodišnje investitore
3) Vi genijalci ste izbjegli i Tehniku, i Vijadukt, i 5-6 kompanija Agrokora, i sve ostalo što se ispropadalo već prije u zadnjih 10 godina ?

Samo vi nastaviti bulazniti, ali burza se neće oporaviti. Hrvatsko gospodarstvo je loše, stagnira. Ljudi odseljavaju, sve firme radi toga mogu stagnirati ili padati.

Inovativnih firmi nema, ne postoji hrvatski facebook ili apple koji ce na ZSE.
Ni mi koji smo brutalno pokradeni više nećemo ovdje bacati novce.

Pomirite se da je ovo kraj.

1. Nisu, i ne tvrdite glu…..
2. Sva jamstva su javno objavljena
3. Nikada nisam u gore navedene ulagao, osim ZVZD i na njoj u 3 godine držanja zaradio 47%, u 10_2016 izašao iz pozicije

Da, mnoge dionice na ZSE-u su u balonu, neke se fer vrednovane, a neke su duboko podcjenjene. I ne možete gledati samo PE, isto ko što trebate znati da tipa S&P i Nasdaq u sebi ima Amazon koji je ima PE 200.


Ja dokupljujem, a ti trubi svaki dan isto kao i tvoj idol Ramljak koji je smijenjen.

Kolega, to vam je jako rizicno.
Cist onak, je.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


1. Nisu, i ne tvrdite glu…..
2. Sva jamstva su javno objavljena
3. Nikada nisam u gore navedene ulagao, osim ZVZD i na njoj u 3 godine držanja zaradio 47%, u 10_2016 izašao iz pozicije

Da, mnoge dionice na ZSE-u su u balonu, neke se fer vrednovane, a neke su duboko podcjenjene. I ne možete gledati samo PE, isto ko što trebate znati da tipa S&P i Nasdaq u sebi ima Amazon koji je ima PE 200.

Ako je Ramljak totalno revidirao izvješća, i donio potpuno drugačije izvještaje, s 20 milijardi kuna manje kapitala onda su izvješća itekako lažirana. Nakon Ramljakovih revidiranih izvještaja, ako se dobro sjećam bilo je 9 milijardi kuna manje kapitala, i 11 milijardi kuna više dugova. Kombinirano 20 miliijardi kuna manjka !!

I onda ti ovdje lažeš da nisu falsificirana izvješća ? S kojim obrazom tom govoriš ?

Kako je nastalo 20 milijardi kuna razlike Ramljakovih i Todorićevih izvještaja. Prestani se sramotit i manipulirat zajednicom koja čita ovaj forum. Ovo što ti radiš je baš laganje najgore vrste.

Jamstva su također objavljena prekasno, i mnogo se točaka uopće nije jasno predočilo.

Ne pravi nas svima budalama jer to nismo. Ni mi ovdje na forumu, ni Purko, ni udruga malih dioničara. 15 000 ljudi nije kolektivno glupo, nego prevareno.

@Paulie
Završili smo raspravu. Vjerovatno imaš bolne rane, i još gore, kupuješ da smanjiš prosjek, a sve to što imaš vrijedi 0 kn.

Drži se, i ti i udruga malih dioničara, jer imate vrijednost 0 kn

New Report

Close