Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Koliko ljudi ovdje subjektivno i emotivno rezoniraju jer su ispusili novce na Todexu. Za godinu dana se nitko Todexa vise nece ni sjecati….

Koliko nerealnih forumasa u klasi optimista ovaj forum ima. Nema vam Todexa ni sada, pa nakon pola dana nemate milijun kuna prometa. Gdje je problem ?

Gdje vam je povecanje dobiti kompanija, Ericsson sve gore, Optima gubitak, HT nema pomaka…

Ne sanjarite, članstvo u klasi optimist je isteklo, ovo je završena priča.

A da ste ozbiljni investitori vas desetak optimista bi imali više prometa nego ZSE ima danas.
Pa kad je sve tako super što ne investirate. Evo vam idealne prilike, sve je palo.
[/quote]
jesam napisao prije par stranica, jedino banke će u 2018 imati veću dobit a i daju dividende a todex, to je kladionica a u kladionici tek rijetki dobijaju, ako i ukljuće manjinske dioničare u kombinaciju, to će biti toliko obezvrijeđeno i razvodnjeno da je vrlo upitno da li je smisleno ulagati na ove sadašnje vrijednosti dionica

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ja sam iz svog gubitka barem izvukao pouku, a ako vi mislite da će ljudi nakon ovog iskustva nastaviti investirati nekim tempom koji bi podignuo burzu gadno se varate.

Suludo bi bilo da ljudi nastave upucavati novac na burzu nakon ovakvog iskustva. Ljudi zele zaraditi, ne gubiti lopovlukom. Zasto mislite da se ovakav ili slican scenarij nece dogoditi u buducnosti. Tko mi to garantira ?

Kapital je strašljiv, ja vec proucavam kako imvestirati vani, ovo je svrsena prica.



Koliko ljudi ovdje subjektivno i emotivno rezoniraju jer su ispusili novce na Todexu. Za godinu dana se nitko Todexa vise nece ni sjecati….

Koliko nerealnih forumasa u klasi optimista ovaj forum ima. Nema vam Todexa ni sada, pa nakon pola dana nemate milijun kuna prometa. Gdje je problem ?

Gdje vam je povecanje dobiti kompanija, Ericsson sve gore, Optima gubitak, HT nema pomaka…

Ne sanjarite, članstvo u klasi optimist je isteklo, ovo je završena priča.

A da ste ozbiljni investitori vas desetak optimista bi imali više prometa nego ZSE ima danas.
Pa kad je sve tako super što ne investirate. Evo vam idealne prilike, sve je palo.
[/quote]
Koja vas je nevolja pogodila.Ne treba grintati nego zarađivati.
U Tehnici smo se lijepo vozali.Pa lijepa vožnja je bila i u JDPL.
I SNBA je pružila priliku za zaraditi desetak posto.
Bolje ne može.
I sada sam opet unutra i u Tehnici i u Jadroplovu.Uvijek se nešto nađe.Proficio na 12 kn.I to bi trebala biti
dobra kupnja za početak.U rastu ga prodajem u padu dokupljujem.jako jedenostavna šema.Ali ipak moj
blokirani keš nakupovnim nalozima u Todexu smanjuje moj trejderski kapital.I to je ono što me žulja i nervira,a za trejdera
špekulanta ,koji treba donositi brze,a ne ishitrene odluke,treba hladna glava.

Med i mlijeko teće na ZSE ,istina na kapaljku, ali teče!!!!!!




"serislav"
moj način ulaganja je-fond rizičnog kapitala gotovo 90% u nelikvidnim i predstećajušama tj.potencijalnim
predstećajušama koje kupujem na jazovkama i velikim padovima,pa ako jedna povuče a to bude i nekoliko
stiotina posto kao npr ZVZD na 35,LEDO na 72 itd.Kada to odleti u nebo dio prodam ili možda sve prodam
pa zaradim više nego što izgubim na svim ostalim.Ali za dočekati takve prilike treba čuliti na gledalici i sa ostatkom od 10% imovine biti u kešu ili u likvidnim izdanjima da se lako dočepam keša.I sa takvim načinom 5000 kn ima veliku vrijednost gledajući kao dnevni obrt kapitala.To je takozvana maloprodaja.
Brza kupnja,još brža prodaja.
Danas bi to bio sigurno okrenija u ERNT sa pet šest posto dobiti.I sada bi imao i glavnicu i dobit.To je izgubljena dobit.Na 5000 kn u jednom danu,6% je veliki novac.A sada bi već vrebao novu priliku ,recimo da bih bio ušao u proficio po 12 pa kome obojci kome opanci.Istina je da uvijek imam više ideja za kupiti
nego za prodati pa je dnevna nelikvidnost veliki problem,jer uvijek se pojavi neka prilika-neprilika.
I malo je puno,ako je relativno puno.

Lopina….evo ti jedan drugarski savjet…a savjete ne dajem niti ih tražim….
Više ćeš zaraditi trejdajući sa 1000 usd na forexu …..barem imaš nekom uvjek za prodati…a i nitko ti neće blokirati fionice ili opcije…
Lovu povući sa ovog smijeha od burze i države….jer niti si zaštićen….niti možeš mirno spavati da ne budeš delistiran… sqeezan..
Trebalo bi nas par mohikanaca koji smo ostali povući lovu sa burze…ja već jesam…pa neka dobiju što su tražili…
[/quote]
Kriptovalute su mala beba za forex.
Oni koji ne znaju što rade na forexu bolje da se ne približavaju jer će vrlo vjerojatno sve izgubiti. U Hrvatskoj pravih forex tradera kojima bi čovjek dao lovu nema, a jedino oni mogu zaraditi hrpu love

[/quote]
Slazem se.Forex je za novajlije prerizican.Treba puno truda i znanja i kvalitetni softwer ,s kojim ste ovladali rukovati, da se upustite u tu avanturu.



Promet je jos i dobar kakav ce tek biti ako se ovo s Agrokorom ne rijesi kvalitetno.
Pa tko ce normalan ulagati na burzi na kojoj ti peeko noci uzmu sve?

zato je bitno da se ovo što brže okonča, tj. da se sklopi bilo kakva nagodba i da se todex dionice maknu s burze. umjesto njih doći će neke nove firme, neki novi ulagači i neka nova sredstva za likvidnost, samo da nam se što prije riješiti ovog toksičnog todexa pa neka se potom sve rješava na sudovima tako da burza napokon može krenuti dalje!!!
[/quote]

Zoki ako dionicari Agrokora izgube burza je mrtva.

što god da se treba odigrati samo da to bude što prije da se ova agonija završi i da krenemo dalje. najgora stvar je što su ljudima ostala blokirana sredstva u nalozima koje su imali otvorene na todex dionicama i to je tragedija samo po sebi i ogromna sramota ove burze jer to nisu dionice nego privatni keš koji nije smio biti blokiran ni pod razno!

Izvješća na sunce pa odmor. Dosta je bilo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Cjelodnevno trgovanje nema smisla.
Od 9.30 do 12 je više nego dovoljno

EU +, Asia +, US market +. Da li cemo ikad dostici burze vanka?Dok se rijesi Agrokor, doci ce korekcija…Nazalost propala burza….Strasno…




Promet je jos i dobar kakav ce tek biti ako se ovo s Agrokorom ne rijesi kvalitetno.
Pa tko ce normalan ulagati na burzi na kojoj ti peeko noci uzmu sve?

zato je bitno da se ovo što brže okonča, tj. da se sklopi bilo kakva nagodba i da se todex dionice maknu s burze. umjesto njih doći će neke nove firme, neki novi ulagači i neka nova sredstva za likvidnost, samo da nam se što prije riješiti ovog toksičnog todexa pa neka se potom sve rješava na sudovima tako da burza napokon može krenuti dalje!!!
[/quote]

Zoki ako dionicari Agrokora izgube burza je mrtva.
[/quote]
Ako kao dionicar Agrokora jos nisi shvatio da si izgubio sve, onda ti doista nema pomoci. Nula kuna je ono kaj bus izvukao iz Agrokora…nula kuna.

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Ja dokupljujem, a ti trubi svaki dan isto kao i tvoj idol Ramljak koji je smijenjen.

@maratonac do prije koji dan se trgovalo iznad nule. Ne trabunjaj.

New Report

Close