Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fond menađeri nisu na sanjkanju.Gdje bi bio ERNT poslije ovakvog izvješća.i 1000 bi bila velika.
Fond memađeri brane cijenu,naravnom ne sa svojim novcem.

Haso nisam još, čekam izvješća. ADPL solidno odradio, kupovalo se jučer po 182.50 – 183. Prilika uvijek ima. Samo ja kad odem na odmor, nema pisanja ovdje više, pa me čudi što te vuče pisati ovamo, najradije bi da sve propadne priznaj. Vratit će ti se.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Haso nisam još, čekam izvješća. ADPL solidno odradio, kupovalo se jučer po 182.50 – 183. Prilika uvijek ima. Samo ja kad odem na odmor, nema pisanja ovdje više, pa me čudi što te vuče pisati ovamo, najradije bi da sve propadne priznaj. Vratit će ti se.

Uopće ne razumijem taj tvoj mentalitet poslije mene pustoš.
Pa ja sam lijepo bio napisao što će biti na ZSE.
Za razliku od tebe što si imao govore kao naša predsjednica, ala Švicarska.
Tak da mi nije sad jasno zakaj ideš na odmor, a tek počinje biti zanimljivo.

Onaj osjećaj kada se samo dvije dionice trguju.

Vidim da na INI i KODTU fondovi pokušavaju srušiti dionice ali ne ide.

ŠTETA za brodare što će ponovno se raspasti.

Ja samo vidim da se pojedinci ovdje raspadaju…
Brodari su i dalje best buy.

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)


"serislav"
moj način ulaganja je-fond rizičnog kapitala gotovo 90% u nelikvidnim i predstećajušama tj.potencijalnim
predstećajušama koje kupujem na jazovkama i velikim padovima,pa ako jedna povuče a to bude i nekoliko
stiotina posto kao npr ZVZD na 35,LEDO na 72 itd.Kada to odleti u nebo dio prodam ili možda sve prodam
pa zaradim više nego što izgubim na svim ostalim.Ali za dočekati takve prilike treba čuliti na gledalici i sa ostatkom od 10% imovine biti u kešu ili u likvidnim izdanjima da se lako dočepam keša.I sa takvim načinom 5000 kn ima veliku vrijednost gledajući kao dnevni obrt kapitala.To je takozvana maloprodaja.
Brza kupnja,još brža prodaja.
Danas bi to bio sigurno okrenija u ERNT sa pet šest posto dobiti.I sada bi imao i glavnicu i dobit.To je izgubljena dobit.Na 5000 kn u jednom danu,6% je veliki novac.A sada bi već vrebao novu priliku ,recimo da bih bio ušao u proficio po 12 pa kome obojci kome opanci.Istina je da uvijek imam više ideja za kupiti
nego za prodati pa je dnevna nelikvidnost veliki problem,jer uvijek se pojavi neka prilika-neprilika.
I malo je puno,ako je relativno puno.

Lopina….evo ti jedan drugarski savjet…a savjete ne dajem niti ih tražim….
Više ćeš zaraditi trejdajući sa 1000 usd na forexu …..barem imaš nekom uvjek za prodati…a i nitko ti neće blokirati fionice ili opcije…
Lovu povući sa ovog smijeha od burze i države….jer niti si zaštićen….niti možeš mirno spavati da ne budeš delistiran… sqeezan..
Trebalo bi nas par mohikanaca koji smo ostali povući lovu sa burze…ja već jesam…pa neka dobiju što su tražili…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.


Nisam slućajno predložio Tehniku.Naime već je imam .Dam nalog e mail Agramu da imam dokaz. Recimo kupujem 45 kom po 110 za 5.000 kn.Jasno oni to ne provode.Ja prodam 45 dionica koje imam i dočepam se novca za trejd.Ako Tehnika padne nisam izgubio jer imam keš na Agramu.Dakle,ne gubim.Ako Tehnika
naraste do kraja ove blokade mojih sredstava recimo na 300,.a mogla bi.utužim nepoznatog blokatora-
okupatora mojih novaca za izgubljenu dobit od 9000 kn,što na 5000 kn ćini "samo" 180% bruto.Problem je što ovdje nedostaje jedna nula da bi bilo isplativo.
Ovo je prijedlog za razmišljanje svima kojima su novci blokirani u Todexu da u rastu dionice zarade,a u padu da ne gube.Dakle,ovo je prilika za se tužiti i zaraditi.Mislim da se ovaj spor u normalnoj državi ne bi
mogao izgubiti,ali kod nas bi me možda i pritvorili jer razmišljam kako zaraditi na tuđim greškama,a ne sa motikom,kao što kažu da treba mahati za nešto dobiti.

U očekivanju deblokade moje nezakonito blokirane imovine srdačno vas pozdravljam.


Ne žele Vam poništiti kupovne naloge na Todexu iz razloga da imajo kome prodati kad se i ako se trgovanje ikada pokrene. Zato budite budni da Vam još na kraju ne bi taj novac doživotno ostao bezvrijedan ako Vam uvale dionice koje se ionako već odavno kod svih razumnih i normalnih ljudi vode pod 0 kuna. Fondovi su tu imovinu otpisali još lani tako da im je sada prodaja po bilo kojoj cijeni čista dobit.

Lako je Amerima preko naše kičme svoju ekonomiju dizati! 🙂
http://www.index.hr/vijesti/clanak/wall-street-skocio-vise-od-1-posto/1028151.aspx

Citajuci razloge za odlazak kolege Jovana s burze moram iskazati razumijevanje donekle mada ipak nekako mi se cini da postoji sansa za bolje dane na ovoj burzi. Prvenstveno, osim konacnog rjesenja za Agrokor, razlog vidim u (ocekivanoj) dokapitalizaciji Atlantske. Uspjesna, nadam se, dokapitalizacija Atlantske donijet ce likvidnost ali I nove ulagace na Burzu. Naravno, na stranu polemike o dugu, zaradi vlasnika itd., ipak ce biti najvaznije pitanje sto ce biti s skupljenim novcima a gledajuci trenutnu vlasnicku strukturu ali I prilike za ulaganje, velik dio novca ce biti ulozen.Osim Jdpl., mislim da se trenutno aktualizira davna polemika Atlantske oko ulasku u cruise industriju ali I Yacht management.
Na kraju, samo da napomenem da trenutno imam mali broj dionica Atpl (20 kom) ali dnevno ulazim u dionicu bez doista ikakvog nagovora na kupnju ili prodaju iste vec cisto radi razmjene misljenja….



"serislav"
moj način ulaganja je-fond rizičnog kapitala gotovo 90% u nelikvidnim i predstećajušama tj.potencijalnim
predstećajušama koje kupujem na jazovkama i velikim padovima,pa ako jedna povuče a to bude i nekoliko
stiotina posto kao npr ZVZD na 35,LEDO na 72 itd.Kada to odleti u nebo dio prodam ili možda sve prodam
pa zaradim više nego što izgubim na svim ostalim.Ali za dočekati takve prilike treba čuliti na gledalici i sa ostatkom od 10% imovine biti u kešu ili u likvidnim izdanjima da se lako dočepam keša.I sa takvim načinom 5000 kn ima veliku vrijednost gledajući kao dnevni obrt kapitala.To je takozvana maloprodaja.
Brza kupnja,još brža prodaja.
Danas bi to bio sigurno okrenija u ERNT sa pet šest posto dobiti.I sada bi imao i glavnicu i dobit.To je izgubljena dobit.Na 5000 kn u jednom danu,6% je veliki novac.A sada bi već vrebao novu priliku ,recimo da bih bio ušao u proficio po 12 pa kome obojci kome opanci.Istina je da uvijek imam više ideja za kupiti
nego za prodati pa je dnevna nelikvidnost veliki problem,jer uvijek se pojavi neka prilika-neprilika.
I malo je puno,ako je relativno puno.

Lopina….evo ti jedan drugarski savjet…a savjete ne dajem niti ih tražim….
Više ćeš zaraditi trejdajući sa 1000 usd na forexu …..barem imaš nekom uvjek za prodati…a i nitko ti neće blokirati fionice ili opcije…
Lovu povući sa ovog smijeha od burze i države….jer niti si zaštićen….niti možeš mirno spavati da ne budeš delistiran… sqeezan..
Trebalo bi nas par mohikanaca koji smo ostali povući lovu sa burze…ja već jesam…pa neka dobiju što su tražili…
[/quote]
Kriptovalute su mala beba za forex.
Oni koji ne znaju što rade na forexu bolje da se ne približavaju jer će vrlo vjerojatno sve izgubiti. U Hrvatskoj pravih forex tradera kojima bi čovjek dao lovu nema, a jedino oni mogu zaraditi hrpu love



Nisam slućajno predložio Tehniku.Naime već je imam .Dam nalog e mail Agramu da imam dokaz. Recimo kupujem 45 kom po 110 za 5.000 kn.Jasno oni to ne provode.Ja prodam 45 dionica koje imam i dočepam se novca za trejd.Ako Tehnika padne nisam izgubio jer imam keš na Agramu.Dakle,ne gubim.Ako Tehnika
naraste do kraja ove blokade mojih sredstava recimo na 300,.a mogla bi.utužim nepoznatog blokatora-
okupatora mojih novaca za izgubljenu dobit od 9000 kn,što na 5000 kn ćini "samo" 180% bruto.Problem je što ovdje nedostaje jedna nula da bi bilo isplativo.
Ovo je prijedlog za razmišljanje svima kojima su novci blokirani u Todexu da u rastu dionice zarade,a u padu da ne gube.Dakle,ovo je prilika za se tužiti i zaraditi.Mislim da se ovaj spor u normalnoj državi ne bi
mogao izgubiti,ali kod nas bi me možda i pritvorili jer razmišljam kako zaraditi na tuđim greškama,a ne sa motikom,kao što kažu da treba mahati za nešto dobiti.

U očekivanju deblokade moje nezakonito blokirane imovine srdačno vas pozdravljam.


Ne žele Vam poništiti kupovne naloge na Todexu iz razloga da imajo kome prodati kad se i ako se trgovanje ikada pokrene. Zato budite budni da Vam još na kraju ne bi taj novac doživotno ostao bezvrijedan ako Vam uvale dionice koje se ionako već odavno kod svih razumnih i normalnih ljudi vode pod 0 kuna. Fondovi su tu imovinu otpisali još lani tako da im je sada prodaja po bilo kojoj cijeni čista dobit.
[/quote]

Bez uvrede, ali i ovo je jedan ogroman problem za investiranje na Zse, ljudi su toliko oguglali na pljačkanje bez ikakvog rezona na Zse-u, da vise ni netraze nikakvu pravnu zastitu, hej pazi oni njemu nezele opozvati KUPOVNI nalog!? U svakoj normalnoj zemlji bi zavrsili u roku keks na sudu. A da negovorimo sta se radi sa prodajnim nalozima. Njega uopce netrebaju zanimati njihovi razlozi,zasto oni zele ili nezele prodati i zasto su zapeli da prodaju pa da ga tek onda isplate. Zar vama tu neizgleda nista neregularno? On je donio odluku i oni je MORAJU izvrsiti. To da ganja sudski nema sanse da nebi dobio! A ubiti po službenoj dužnosti bi sam regulator tu trebao intervenirati. Oni za to mogu ostati bez licence. Doduse druga je stvar ako tu postoje jos neki drugi razlozi za odbijanje provedbe naloga..

Samo vi drzite novce, a i dionice kod brokera …
nesto sitno za trejd ok, ali ostalo, negdje drugdje, u sefu, odregistrirano, offline wallet, ne exchange!
Vec sam pricao da sam dozivio da mi se dionice prodaju same, da nestaje lova s racuna… nije nemoguće da se ponovi

slijedi nam precesija




"serislav"
moj način ulaganja je-fond rizičnog kapitala gotovo 90% u nelikvidnim i predstećajušama tj.potencijalnim
predstećajušama koje kupujem na jazovkama i velikim padovima,pa ako jedna povuče a to bude i nekoliko
stiotina posto kao npr ZVZD na 35,LEDO na 72 itd.Kada to odleti u nebo dio prodam ili možda sve prodam
pa zaradim više nego što izgubim na svim ostalim.Ali za dočekati takve prilike treba čuliti na gledalici i sa ostatkom od 10% imovine biti u kešu ili u likvidnim izdanjima da se lako dočepam keša.I sa takvim načinom 5000 kn ima veliku vrijednost gledajući kao dnevni obrt kapitala.To je takozvana maloprodaja.
Brza kupnja,još brža prodaja.
Danas bi to bio sigurno okrenija u ERNT sa pet šest posto dobiti.I sada bi imao i glavnicu i dobit.To je izgubljena dobit.Na 5000 kn u jednom danu,6% je veliki novac.A sada bi već vrebao novu priliku ,recimo da bih bio ušao u proficio po 12 pa kome obojci kome opanci.Istina je da uvijek imam više ideja za kupiti
nego za prodati pa je dnevna nelikvidnost veliki problem,jer uvijek se pojavi neka prilika-neprilika.
I malo je puno,ako je relativno puno.

Lopina….evo ti jedan drugarski savjet…a savjete ne dajem niti ih tražim….
Više ćeš zaraditi trejdajući sa 1000 usd na forexu …..barem imaš nekom uvjek za prodati…a i nitko ti neće blokirati fionice ili opcije…
Lovu povući sa ovog smijeha od burze i države….jer niti si zaštićen….niti možeš mirno spavati da ne budeš delistiran… sqeezan..
Trebalo bi nas par mohikanaca koji smo ostali povući lovu sa burze…ja već jesam…pa neka dobiju što su tražili…
[/quote]
Kriptovalute su mala beba za forex.
Oni koji ne znaju što rade na forexu bolje da se ne približavaju jer će vrlo vjerojatno sve izgubiti. U Hrvatskoj pravih forex tradera kojima bi čovjek dao lovu nema, a jedino oni mogu zaraditi hrpu love

[/quote]

Tesko je nekome objasnit sta je forex, to ti je kao i bitcoin samo vide zaradu jer ne znaju dok ne osjete da je ovo suprotno relanije ali kao sta on brzo vidi zaradu tako ce brzo i osjetit gubitak to je jedina prednost forexa sta te brzo prizemlji bas zbog bezbroj mogucnosti, a dugorocna zarada na forexu je jako teska potrebno je puno ulaganja u sebe, dionice su za to mala beba.Ali nema smisla nekome to govorit nece ga to opametit da sagleda malo bolje, jedino njegove odluke dovest ce do brzeg svacanja, vrijeme lijeci sve :).

Ignore : renči

New Report

Close