Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

strpimo se kolege
ne otvara link ali tko je gledao zna o čemu pričam
https://mojtv.net/kanal/tv-program/1/htv1/2018-02-22/emisija/87655274/financijalac-trgovanje-na-burzi.aspx

sinoć je uvažena gospođa predsjednica ZB objašnjavala što znače zelene i crvene strelice na gledalici
Toni je pitao da li može kupiti dionica za 25 kuna
nakon toga je bio i razgovor s brokerom
savjeti i primjer ulaganja s dobitkom i gubitkom

tako da treba samo biti strpljiv krenula je edukacija novih ulagača i biti će uskoro opet sve dobro
da napomenem što je vrlo bitno emisija je trajala punih 15 minuta što samo po sebi dovoljno
govori kakve ćemo ulagače brzo i kvalitetno obučene dobiti na burzu
nadam se samo da emisija nije bila zamisao predsjednice da predstavi i rekalmira burzu

Kontaktirao Agram brokere.Nalozi na kupnji Todexa će se deblokirati kada poćne trgovanje,a ako ne počme novac će ostati blokiran. Naime takva je trgovinska platforma platforma.Slušam i ne mogu vjerovati.,
Kod mene se radi od 5.000 blokiranih kuna.Netko ima i stotinu tisuća.
Katastrofa ,a još veća sramota.Krivac za ovo bi automatski trebao uzeti radnu knjižicu.
Odlučio sam da ću Agramu dati nalog za kupnju neke dionice po modelu MTK jer mislim da će rasti.
Naravno oni neće to kupiti jer je novac blokiran,a ja ću tužiti nepoznatog blokatora mojih novaca i sudski tražiti nadoknadu štete.
Što “kupiti”pitanje je sad.Mislim THNK na 106 je dobra ideja???

Što “kupiti”pitanje je sad.Mislim THNK na 106 je dobra ideja???
lopina

a baš si uporan
ti iz blokade u novu blokadu


Mislim THNK na 106 je dobra ideja???

tako si mislio i za todex prije ove nove blokade…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

barem prepolovi iznos
dosta ti je pola bureka
petak je i još korizma
žrtvuj se malo

Nisam slućajno predložio Tehniku.Naime već je imam .Dam nalog e mail Agramu da imam dokaz. Recimo kupujem 45 kom po 110 za 5.000 kn.Jasno oni to ne provode.Ja prodam 45 dionica koje imam i dočepam se novca za trejd.Ako Tehnika padne nisam izgubio jer imam keš na Agramu.Dakle,ne gubim.Ako Tehnika
naraste do kraja ove blokade mojih sredstava recimo na 300,.a mogla bi.utužim nepoznatog blokatora-
okupatora mojih novaca za izgubljenu dobit od 9000 kn,što na 5000 kn ćini “samo” 180% bruto.Problem je što ovdje nedostaje jedna nula da bi bilo isplativo.
Ovo je prijedlog za razmišljanje svima kojima su novci blokirani u Todexu da u rastu dionice zarade,a u padu da ne gube.Dakle,ovo je prilika za se tužiti i zaraditi.Mislim da se ovaj spor u normalnoj državi ne bi
mogao izgubiti,ali kod nas bi me možda i pritvorili jer razmišljam kako zaraditi na tuđim greškama,a ne sa motikom,kao što kažu da treba mahati za nešto dobiti.

U očekivanju deblokade moje nezakonito blokirane imovine srdačno vas pozdravljam.

Budi siguran da će te obavijestiti o nastavku trgovanja osobno i putem sms-a, kako bi mogao pravovremeno intervenirati.

Zamisli da si out of order, i ne visiš na traderu, oni puste trgovanje…..

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Kontaktirao Agram brokere.Nalozi na kupnji Todexa će se deblokirati kada poćne trgovanje,a ako ne počme novac će ostati blokiran. Naime takva je trgovinska platforma platforma.Slušam i ne mogu vjerovati.,
Kod mene se radi od 5.000 blokiranih kuna.Netko ima i stotinu tisuća.
Katastrofa ,a još veća sramota.Krivac za ovo bi automatski trebao uzeti radnu knjižicu.
Odlučio sam da ću Agramu dati nalog za kupnju neke dionice po modelu MTK jer mislim da će rasti.
Naravno oni neće to kupiti jer je novac blokiran,a ja ću tužiti nepoznatog blokatora mojih novaca i sudski tražiti nadoknadu štete.
Što "kupiti"pitanje je sad.Mislim THNK na 106 je dobra ideja???

I za 5000 kn si se ti tu raspisao i dižeš revoluciju?
Pa za to mi se ne bi dalo ni dići slušalicu da čujem što imaju za reći.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

“serislav”
moj način ulaganja je-fond rizičnog kapitala gotovo 90% u nelikvidnim i predstećajušama tj.potencijalnim
predstećajušama koje kupujem na jazovkama i velikim padovima,pa ako jedna povuče a to bude i nekoliko
stiotina posto kao npr ZVZD na 35,LEDO na 72 itd.Kada to odleti u nebo dio prodam ili možda sve prodam
pa zaradim više nego što izgubim na svim ostalim.Ali za dočekati takve prilike treba čuliti na gledalici i sa ostatkom od 10% imovine biti u kešu ili u likvidnim izdanjima da se lako dočepam keša.I sa takvim načinom 5000 kn ima veliku vrijednost gledajući kao dnevni obrt kapitala.To je takozvana maloprodaja.
Brza kupnja,još brža prodaja.
Danas bi to bio sigurno okrenija u ERNT sa pet šest posto dobiti.I sada bi imao i glavnicu i dobit.To je izgubljena dobit.Na 5000 kn u jednom danu,6% je veliki novac.A sada bi već vrebao novu priliku ,recimo da bih bio ušao u proficio po 12 pa kome obojci kome opanci.Istina je da uvijek imam više ideja za kupiti
nego za prodati pa je dnevna nelikvidnost veliki problem,jer uvijek se pojavi neka prilika-neprilika.
I malo je puno,ako je relativno puno.

Lopina
To sto ste iznijeli je modificirana Modern Portfolio Theory, u onom dijelu u kojem se tamo kaze da bi takve dionice trebale sacinjavati 5 do 10% portfelja, a ne 90%.
No dobro, postujem vasu strategiju iako mi za ovaj konkretan trenutak djeluje pomalo kontraintuitivno. Naime, ocekivanja za PSN perjanice su obicno stecajna, i to across the board. Osim Thnk, i to mozda tek u srednjem roku, sve ostalo ce stvarno u stecaj. Ako su sad u konjunkturi na koljenima nije tesko pretpostaviti sto ce biti kad se kolo okrene prema dolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


strpimo se kolege
ne otvara link ali tko je gledao zna o čemu pričam
https://mojtv.net/kanal/tv-program/1/htv1/2018-02-22/emisija/87655274/financijalac-trgovanje-na-burzi.aspx

sinoć je uvažena gospođa predsjednica ZB objašnjavala što znače zelene i crvene strelice na gledalici
Toni je pitao da li može kupiti dionica za 25 kuna
nakon toga je bio i razgovor s brokerom
savjeti i primjer ulaganja s dobitkom i gubitkom

tako da treba samo biti strpljiv krenula je edukacija novih ulagača i biti će uskoro opet sve dobro
da napomenem što je vrlo bitno emisija je trajala punih 15 minuta što samo po sebi dovoljno
govori kakve ćemo ulagače brzo i kvalitetno obučene dobiti na burzu
nadam se samo da emisija nije bila zamisao predsjednice da predstavi i rekalmira burzu


mogu li zaključiti iz ovoga da veliki broj uposlenih ZB visi na forumu i svu istinu o njima negativno doživljavaju i ocjenjuju

Dakle pouka o trgovanju na novoj platformi glasi: Kupovati samo po asku, a prodavati možeš i po bidu ili čekati na asku da te netko počisti. Svako kupovanje na način da izložiš nalog na bid i čekaš za sobom automatski povlači opasnost da se ta dionica blokira i da ti sredstva u nedogled ostanu zarobljena.
Što je potop ZSE-a veći, svake godine imamo i sve nakaradnija pravila o trgovanju. Nevjerovatno, zaista nevjerovatno da svoja vlastita novčana sredstva ne možete povući sa kupnje. Još samo treba da nam počnu otimati s računa novac bez obrazloženja.

New Report

Close