Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pridružujem se pozivu HANFI da blokira trgovanje dionicama svih tvrtki kćeri agrokora sve dok sud ne odobri nagodbu jer ovo na zse više nije burza nego šibicarenje

A zašto ?

Zato da bi keš išao, po teoriji ako ne lijevo onda desno, u neke dionice koje želiš prodati ?

Po meni, bilo bi fora onda postaviti na burzu i neke dionice ničega, koje bi se tržile samo zato da se trže. I što fali tome da i one budu prisutne ? Na tebi je da ulažeš gdje želiš, a ne na regulatoru da ti brani . Druga je priča što te netko legalno smulja za vrijednost ničega . Ali, tu opet regulator nema efekta, jer i ti i on vjerujete istim priloženim dokumentima.

A dokaz uvjerenju da Todex ipak nešto vrijedi, je i čuvanje kapitala za svaku informaciju vezanu uz njega. Hebiga, ostali papiri su tu, uvijek ima vremena da ih se kupi , Todex je IN .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

nisam za trajnu zabranu trgovanja todexom, ali sam za to da se blokira do nagodbe jer ulagači nemaju niti će imati relevantne podatke za ulaganje sve dok potpisana nagodba ne ugleda svjetlo dana…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


S&p ima P/E 18,4 i 10% je veci od povjesnog maximuma ali kako kaze kardinal i nasi papiri se trze skupo.
Niti jedna ozbiljna zemlja nije u recesiji a australija ima 104 kvartala pozitivna zaredom
Sve nam to govori da se kraj zlatnog doba blizi ubrzano
Prepolovio sam izlozenost dionicama i jos sam pozicioniran samo u potencijalnim udavacama

Onaj tko se razumije u dionice neće sad kupovati jer jednostavno nije jeftino.Zašto ne bi recimo kupio BMW ili Daimler na p/e 7,dividenda 5% ili Basf i Siemens na p/e 15,sve likvidno,nego da se tu muči na bidu za ADPL, RIVP ili ADRS?
Plus Agrokor koji je dodatno rastjerao male i velike.


nisam za trajnu zabranu trgovanja todexom, ali sam za to da se blokira do nagodbe jer ulagači nemaju niti će imati relevantne podatke za ulaganje sve dok potpisana nagodba ne ugleda svjetlo dana…


a na ostalima kao
imaju relevantne podatke


A zašto ?

Zato da bi keš išao, po teoriji ako ne lijevo onda desno, u neke dionice koje želiš prodati ?

Po meni, bilo bi fora onda postaviti na burzu i neke dionice ničega, koje bi se tržile samo zato da se trže. I što fali tome da i one budu prisutne ? Na tebi je da ulažeš gdje želiš, a ne na regulatoru da ti brani . Druga je priča što te netko legalno smulja za vrijednost ničega . Ali, tu opet regulator nema efekta, jer i ti i on vjerujete istim priloženim dokumentima.

A dokaz uvjerenju da Todex ipak nešto vrijedi, je i čuvanje kapitala za svaku informaciju vezanu uz njega. Hebiga, ostali papiri su tu, uvijek ima vremena da ih se kupi , Todex je IN .

Tako je.
Nema vise puno prilika za skurit pare.
Navali narode, jos malo pa nestalo!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Naravno tu je pitanje i pada Vlade.
Plenković je predstavljao Lexagrokor kao glavnu reformu ove Vlade.
Vidjeti ćemo da li Plenlović ima obraza ili se radi o novom Sanaderu.

A ono škandal izvlačenja novca i varanje malih dioničara.

Makar kako je ovo nesposobna Vlada njenom padom možda i burza naraste.

Sve je bolje od HDZ i HNS uhljeba koji se šire agencijama, ministarstvima, poglavarstvima brže od Virusa Ebole.

Pojesti će nas iznutra.


Naravno tu je pitanje i pada Vlade.
Plenković je predstavljao Lexagrokor kao glavnu reformu ove Vlade.
Vidjeti ćemo da li Plenlović ima obraza ili se radi o novom Sanaderu.

A ono škandal izvlačenja novca i varanje malih dioničara.

Makar kako je ovo nesposobna Vlada njenom padom možda i burza naraste.

Sve je bolje od HDZ i HNS uhljeba koji se šire agencijama, ministarstvima, poglavarstvima brže od Virusa Ebole.

Pojesti će nas iznutra.

ma kakav pad vlade, od toga nema niti će biti išta….zato je ramljak i žrtvovan da se baci malo prašine raji u oči pa će sada imenovati novog “ramljaka” koji će dovršiti posao starog ramljaka…ukratko, preljevanje iz šupljeg u prazno

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Govorili ste svi vi da nema šanse da Ramljak padne, a bome se mnoge stvari okreću.

Moguće da i vlada padne.

Opet Crobex danas potonuo ko da sutra neće svanut…stvarno smo smiješna burza ako se zo uopće tako može i nazvati…
Moodys nam diže rejting za koji dan, al koga briga….

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)


Govorili ste svi vi da nema šanse da Ramljak padne, a bome se mnoge stvari okreću.

Moguće da i vlada padne.

zapravo i nije pao, sam je otišao….vjerojatno nije želio da ga mali dioničari proklinju na vjeke vjekova pa je tu čast prepustio svom nasljedniku koji će također igrati kako traže vjerovnici jer takva mu je zakonska uloga…
a pad vlade nećeš gledati niti bi to išta pokrenuo na bolje, štoviše sve bi se urušilo do temelja uz paralizu političkih institucija države jer i ova vlada je jedva sklepana, a nova ne bi bila mjesecima složena jer nitko ne želi ni sa kime

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


@serislave

Nestankom Todexa trziste je mrtvo. Ne razumijete burzu. Koliko dobrih dionica ima bez Todexa. Desetak ili manje ?

todex dobre dionice?? jbte na čemu si ti???

New Report

Close