Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A gdje su gubitci iz prošlih godina od 2007. A tko ih na ZSE-u nema? To državu ne briga. Ako pokreneš neki vlastiti posao sa vlastitim kešom i propadneš, smatraju te pohlepnikom, ulagao je – htio se obogatiti – tko ga šiša- tako mu i treba. A ako kojim slučajem ide dobro i zaradiš neku kintu eto ti odmah stotine krpelja za vratom, svatko se lijepi na tvoj obrt ili firmu i gleda kako da ti podmetne koji klip i izvuče što više naknada i kojekakvih nameta. Jedu žive ljude da bi održali državnu hobotnicu živom, čim se malo u državnoj kasi nakupi kuna eto ti odmah stotinu udruga da se omrsi, kupuju se avioni, vozni parkovi, sklapaju novi kolektivni ugovori i rastu plaće u državnoj upravi. Ubacuje se još koja stolica i stol u državni ured, smišlja se neka nova agencija pri državi da bi se zaposlio novi uhljeb sa izmišljenim nepotrebnim radnim mjestom. Ne ide to više tako, to ne mogu ni bogatije zemlje izdržati a kamo li ova zemlja koja ostaje bez stanovnika, radnika koji stvaraju neku vrijednost. Ostali samo miševi po kancelarijama.

Gledam Crobex10 i skoro su sve dionice između p/e 13-18,osim ATPL i ARNT koji su u negativnom.
S&P 500 ima forward p/e 17.25.
Koji je Crobex forward,jer je zapravo to i najvažnije,budućnost.
I onda mi tvrde da smo jeftini.Gdje,šta?Ovih 10 bi trebalo biti mamac za strance?
Ovo šta vidim je sve fer vrednovano,teško da će profiti biti puno veći nego što jesu.

Gledam Dnevnik nakon dugo vremena.
Kažu da svaka peta osoba u Hrvatskoj živi u gladi.
Strašno !!!!!
Svih sram bilo !

Točno. Nakon kupnje cigareta, za alkohol ili kavicu mora biti. Kladionica nije upitna, tako da mnogima ne ostaje za kruh.

I za mobitel mora biti, da.
Moji susjedi u zgradi imaju valjda 3 ili 4 mobitela, a nisu platili pricuvu nikad, sto hoce reci od 1984 otkad je zgrada napravljena.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I Vas dvoje sram bilo !
Spustite se u stvaran život u kojem ljudi ne mogu živjeti od svojih plaća i mirovina.
Kladionice, mobiteli, alkohol i cigarete su ekstremi. Nisu pravilo, ni uzrok siromaštva.
Plaćam olala poreza mjesečno, i radije bih da se taj novac utroši u pučke kuhinje, nego u limuzine. Sve se to odražava, zamislite, i na tržište kapitala. Nećeš ti tržišta u zemlji u kojoj je svaki peti stanovnik na rubu gladi.

plaćam i ja svaki mjesec olala poreza. pravi siromasi radi bolesti ili raznih nesreća u životu nisu upitni,
ali to je čista laž i demagogija da je 20% ljudi u Hrvatskoj gladno. da 20% ljudi uopće nema radne navike
to je sigurno, ali čak i oni žive svjetlosnim godinama od siromaštva. obično žive na račun roditelja ili djedova baka u toplim stanovima, puše, piju, kockaju i telefoniraju.


I Vas dvoje sram bilo !
Spustite se u stvaran život u kojem ljudi ne mogu živjeti od svojih plaća i mirovina.
Kladionice, mobiteli, alkohol i cigarete su ekstremi. Nisu pravilo, ni uzrok siromaštva.
Plaćam olala poreza mjesečno, i radije bih da se taj novac utroši u pučke kuhinje, nego u limuzine. Sve se to odražava, zamislite, i na tržište kapitala. Nećeš ti tržišta u zemlji u kojoj je svaki peti stanovnik na rubu gladi.

Ma dajte molim vas. Siromasnih ljudi ima, i dobar njih nije siromasan svojom krivicom, definitivno. Ali dobar dio jest. I ne pretrgaju se nesto da im bude bolje. Radije kukaju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


I za mobitel mora biti, da.
Moji susjedi u zgradi imaju valjda 3 ili 4 mobitela, a nisu platili pricuvu nikad, sto hoce reci od 1984 otkad je zgrada napravljena.

Poznajem i ja nekoliko takvih bahatih jarana, čak i jedanog poznatijeg hrvatskog redatelja….
Opet se vraćamo na jedno, da pravni sustav radi kako treba pa nebi palo na pmat takvima da ne plate pričuvu… još se bahate jer su oni dase…
“Slučajna država” i slučajni ljudi….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

S&p ima P/E 18,4 i 10% je veci od povjesnog maximuma ali kako kaze kardinal i nasi papiri se trze skupo.
Niti jedna ozbiljna zemlja nije u recesiji a australija ima 104 kvartala pozitivna zaredom
Sve nam to govori da se kraj zlatnog doba blizi ubrzano
Prepolovio sam izlozenost dionicama i jos sam pozicioniran samo u potencijalnim udavacama



I za mobitel mora biti, da.
Moji susjedi u zgradi imaju valjda 3 ili 4 mobitela, a nisu platili pricuvu nikad, sto hoce reci od 1984 otkad je zgrada napravljena.

Poznajem i ja nekoliko takvih bahatih jarana, čak i jedanog poznatijeg hrvatskog redatelja….
Opet se vraćamo na jedno, da pravni sustav radi kako treba pa nebi palo na pmat takvima da ne plate pričuvu… još se bahate jer su oni dase…
"Slučajna država" i slučajni ljudi….
[/quote]
sa pričuvom, stubišnom rasvjetom i čišćenjem istog sa nije igrati. nakon nekog iznosa ti se firma koja održava zgradu upiše na stan pa kad dođe do prodaje istog moraš sve platiti s kamatom. ovaj od 1984. je već možda pred deložacijom a da o tom pojma nema.

who dares, wins




I za mobitel mora biti, da.
Moji susjedi u zgradi imaju valjda 3 ili 4 mobitela, a nisu platili pricuvu nikad, sto hoce reci od 1984 otkad je zgrada napravljena.

Poznajem i ja nekoliko takvih bahatih jarana, čak i jedanog poznatijeg hrvatskog redatelja….
Opet se vraćamo na jedno, da pravni sustav radi kako treba pa nebi palo na pmat takvima da ne plate pričuvu… još se bahate jer su oni dase…
"Slučajna država" i slučajni ljudi….
[/quote]
sa pričuvom, stubišnom rasvjetom i čišćenjem istog sa nije igrati. nakon nekog iznosa ti se firma koja održava zgradu upiše na stan pa kad dođe do prodaje istog moraš sve platiti s kamatom. ovaj od 1984. je već možda pred deložacijom a da o tom pojma nema.
[/quote]

Ma kakva ovrha stana.
Pouzdano znam da neutuzena potrazivanja idu u zastaru nakon 3 godine. A utuzivalo se sve donedavno nije nista. Sad se nesto pocelo, kaze mi predstavnik stanara, GSKG kao upravitelj krenuo s tim, ali sve stoji u ladici. Sudovi navodno imaju naputak da to malo “olade”. Kod mene u zgradi, koja je medju boljima u Novom Zagrebu, ne placa 10% stanova. I sad to prenesi na razinu RH. Deseci tisuca ovrsenih stanova bi bilo. Revolucija. Kaos.
I eto, tako je kako je. Dizali smo pricuvu vec 4-5 puta da pokrijemo minuse.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close