Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najgore je sto su trejderske dionice, one s velikim oscilacijama na kojima ima smisla raditi, zapravo redom smece. Pocev od todeksa preko gradjevinara i sl. I samim time fakat ako ti nije prst CIJELO vrijeme na okidacu pregazi te stampedo. Kao mene na Viru nakon onog loseg izvjestaja. Stavio se 10% nize, otisao na rucak i vratio se nakicen papiricima i jos 10% nize od svoje kupnje. Dalje ste vidjeli kako je to islo.
I Atpl koju sam skupljao pa otresao na 5xx mjesec dana kasnije je u osnovu isto to. Zarada slaba napuhano do jaja. Jedino ima “coveka” s agendom.
Stocks with issues…
Za zaraditi na onima bez issues treba hrpa love.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sve mi je jasno ali radimo s onim što imamo. A imamo Hrvatsku i njezine firme i dionice. Bit će bolje. Mora biti 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Bit ce bolje sigurno.
Uopce ne sumnjam.
I imat cemo bull run.
Sad je jedino sveti gral pronaci ono sto ce rasti dvaput ili triput brze od indeksa.
Mislim da sam blizu, po logici stvari, ali nikad ne znas.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Stvar je u tome da veliki sad iscjeđuju posljednje drhtave ruke prije nego raspale i podignu ZSE prema gore.
Vidimo to na svim fondovskim dionicama (zadnjih dana npr pritišću ADRS a zna se da nema razloga i da je cijena trebala već krenuti gore).
Onda će odjednom rasplaliti po asku nakon čega će se priključiti mali ulagači koji također čekaju pucanj za start.
A zainteresiranih za prodaju neće biti previše tako da će cijene znatno skakati.
Zato strpljivi kupuju sad dok je jeftino, a ostali će kad se pokaže trend i propustiti nešto zarade.

Mislim da ćemo se do tog starta još malo načekati.

Ova godina je po svemu sudeći generalno izgubljena:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ramljak-trazi-dodatni-rok-izvanredna-uprava-agrokora-priprema-zahtjev-trgovackom-sudu-evo-kada-se-ocekuje-konacni-rasplet-oko-nagodbe-u-koncernu/7035892/

Čak je vjerovatno i da dizanje rejtinga bude odgođeno ili vrlo mršavo, jer jelte, “rizici povezani s restrukturiranjem Agrokora…”

Naprosto, prolazit će samo ciljane špekulacije, a onaj generalni rast mislim da u 2018 možemo zaboraviti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Bit će bolje. Mora biti 🙂

Ima jedna mudra “Bolje je već bilo” 🙂

mi smo ipak zemlja slučaj


Bit ce bolje sigurno.
Uopce ne sumnjam.
I imat cemo bull run.
Sad je jedino sveti gral pronaci ono sto ce rasti dvaput ili triput brze od indeksa.
Mislim da sam blizu, po logici stvari, ali nikad ne znas.

agonija zse se dodatno produžuje
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ramljak-trazi-dodatni-rok-izvanredna-uprava-agrokora-priprema-zahtjev-trgovackom-sudu-evo-kada-se-ocekuje-konacni-rasplet-oko-nagodbe-u-koncernu/7035892/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pa od početka je već bilo predviđeno da će se rok malo produžiti, do 7.mj. mislim da usitinu mora i može sve biti gotovo.
Ali kao da je to uopće toliko i bitno kad će biti, znamo da mora biti i približno kako će biti, a nijanse nisu bitne, osobito za 90% dionica na ZSE.

“U izvanrednoj upravi su nam rekli kako će sama nagodba vjerovnika vjerojatno biti postignuta do 10. travnja, ali da neće biti riješeni procesi vezani za formiranje stalnog Vijeća vjerovnika i da je to glavni razlog za produljenje roka”

Dakle, nagodba će zapravo izgleda biti postignuta još do 10.04., samo će se ostale tehnikalije produžiti do 07.mj.

A to je ono što je nama bitno, o ostalom neka brinu sami oni koji su mu i davali novac.



Na nekim dionicama tipa Podr, Viro i sl. imas situaciju da se mjesec dana grebe neko dno i onda sidje na neko novo nize dno.

Losa je drzava, privreda, kultura, a onda ni burza ne moze biti bolja. Lijepo rece jedan broker.

Na dobroj burzi zaradjuju investitori. Kupe i ne diraju dok ne naraste pa prodaju.
Na losoj burzi zaradjuju trejderi. Kupoprodaja konstantna.
Opcenito nije ideja trzista kapitala da se sitna para mnogo puta za mnogo malih bureka obrce vec da se krupna para posadi i raste.

PoAskuBidu se danas posprdno izrazio o "investitorima" jer trejderi bolje prolaze kroz todex i zse nedace. Tocno. Ali to govori o tome, a ne o ljudima koji investiraju.

Nisam se ja posprdno izrazio, misliš da ja ne bih volio biti investitor, kupiš dobru firmu pa čekaš da sjeme proklija i da izraste lijepo, snažno stablo? Bih. Ali kod nas tako ne ide, od 2009. tako ne ide. Izuzev turističkih dionica i naravno da se ćovjek onda prilagođava situaciji kao mačka. Ja nisam krenuo u dionice da bih trejdao nego je burza od mene napravila trejdera. Zbog nesigurnosti isvega što nam priušćuje sve ove godine. Referirao sam se kako se ljudi posprdno odnose prema trejderima a ja sam trejdom sebi osigurao stambeno pitanje a sad radim i na tome da mi obezbjedi poslovno pitanje… I ide mi. Vjerujem da nisam trejder da bih bio u daleko nepovoljnijem položaju. Zato su oči i uši uvijek otvorene a prst uvijek na okidaču, bez ikakvih emocija. Ova godina mogla bi biti loša, ok, 2016. i 2017. bile su odlične… imase zaliha i vremena, strpljen spašen.
[/quote]
Ma svaka tebi čast kada uspiješ riješiti stambeno pitanje na burzi na kojoj ke redovni promet u prvih 2 sata manji od garsonjere u Sesvetama i to u podrumu….trenutno vca 450 tisuća kn prometa….vauuu

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.

To vas ovakve najviše boli. Kad netko zarađuje, zavist je čudo. Reci ti meni šta je 65 000 eur u dvije godine? Ništa. A da niej agrokora gdje bi nam bio kraj.

I još nešto zavisni čovječe, sjeti se kakvi su prometi bili 2016. pa i 2017. do svibnja… sjeti se samo DDJH i skoka sa 20 na 60 kn, ATPL sa 100 na 600, THNK sa 200 na 800 itd. itd. Tko ti je kriv što pojma nemaš.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Pa od početka je već bilo predviđeno da će se rok malo produžiti, do 7.mj. mislim da usitinu mora i može sve biti gotovo.
Ali kao da je to uopće toliko i bitno kad će biti, znamo da mora biti i približno kako će biti, a nijanse nisu bitne, osobito za 90% dionica na ZSE.

Do 7. mj. će sve potonuti u vražju mater.
Čim osvane riječ “Agrokor” na naslovnici novina odmah sve po bidu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close