Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo skoro 12 00 h , niti 2 mil kn.
mislim da će netko od ZB vodećih dioničara Gažički uskoro postaviti pitanje što je to dobro napravljeno da se podigne promet burze (ako se misli na novu platformu , čini mi se da se zove xetra , to je samo unazadilo 3 koraka cijelu zse sa svim članovima njenog društva ; brokere , dioničare itd .)
definitivno se napravila šteta , a koju je dodatno potencirao todex i bezvezni porez na k.d.
a što je najgore, od vodstva zse nema novih ideja što i kako dalje… a država lijepo skuplja mrvice od ovog poreza i mudro šuti.

Malo mailova upravi ne bi skodilo da im se napravi pritisak da se mrdnu

Ignore : renči




@statusquo

uzalud laprdanje i nagađanja kako sam ja prošao s todexom jer to nije uopće bitno za komentiranje ove agonije na burzi, a na kraju krajeva tebe se to uopće ne tiče jer kao što ja ne guram nos u tvoj novčanik i portfelj, bilo bi kulturno da ni ti ne guraš nos u moj….
problem zse ostaje i dalje isti: nema povjerenja, nema ulaganja, nema svježeg novca ,nema ni ulaganja od strane ulagača koji su ovdje više od desetljeća (o burekđijama nema smisla pričati jer to nisu ulagači)…. optimistično pisanje neće vratiti povjerenje opljačkanih ulagača, niti će ovaj porez na KD tome doprinjeti, upravo suprotno…. umjesto ljutnje na one koji ukazuju na negativnosti koje su potopile ovu burzu, bilo bi pametnije tu energiju usmjeriti na mjere i korake prema institucijama kako bi to malo po malo preokrenulo na bolje

Bitno je jer je dokazano kako gubitak ili dobitak djeluje na ljudsku psihu, a tvoj gubitak kako ce djelovat na tebe optimisticno mozda kako ne pa normalno da se ti ponasas pesimisticno, zasto nisi bio pesimistican tako kad si dokupljivao u padu, pa zato sta si sebi u glavi vjerovao u pozitivan scenarij i sad kad je vrijednost pala daleko nize, onda si prihvatio da si izgubio, al to sta si prihvatio ne znaci da se osjecas bolje jer naravno sam sebe krivis za te poteze, a potrebno je vrijeme dok predjes preko toga, dok god ne predjes preko toga iz tebe ce izlazit pesimizam to je jednostavno psiha, zasto mislis da vecina ovdje govori da kada ostvaris gubitak koji prelazi tvoje planove i kad vidis da stvari ne idu u tvome smjeru da to zatvoris prihvatis i krenes dalje, a ne i da dalje dokupljujes jer se onda jos vise zakopavas, pa sve ovo ovisi najvise o psihologiji.
[/quote]

opet ti o meni i mom ulaganju…i što ja sada trebam objašnjavati tebi i takvima kako sam kupio prvi dan belje nakon deblokade (imaš i na što smo danas tržili) oko 5000 tisuća komada po nekih 2,47 čini mi se i prodao na preko 7 kn dan- dva kasnije ne sjećam se više točno) i zaradio preko 20.000 kn samo na tome, a bilo je sličnog trejda i s drugim dionicama….umjesto da komentiraš ovo prejadno stanje na zse i kako to popraviti, pričaš o mom tobožnjem gubitku jer sam ja kao zbog toga pesimističan i kao ne mogu se pomiriti i vidjeti optimizam koji kao buja na ovoj jadnoj burzi!??
pa ovo je rasprava na nivou dječjeg vrtića….završavam s ovom bezveznom raspravom, a ti kako hoćeš, možeš i dalje trubiti svoje…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ne mogu vjerovati, pa na HT ću zaraditi za Burek !

Burekđije Rocks!

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Naravno najbitnije je spomenit kako se negdje zaradilo o gubitcima nije bitno, ako tebi to koristi egu neka samo ti, zasto onda ne odes s ove burze kad je tako lose koliko prosipas taj pesimizam sigurno je vanka lakse i sigurnije kako vi vidite nego se borit s vjetrenjacama ovdje.

Ignore : renči

i tako jedan po jedan propast će nam svi građevinari i od svih zidara ostat će nam samo “slobodni zidari”

Pa kaj nema sloma burze vani.Otvorivši link na stranim burzama zelinilo a a ovaj naš link uuuu bode u oči ovo crvenilo

Kad je agonija i klinicki mrtvac znaci da i dalje grebemo po dnu!
Pitanje je što i kad ce nas katapultirati gore

Na nekim dionicama tipa Podr, Viro i sl. imas situaciju da se mjesec dana grebe neko dno i onda sidje na neko novo nize dno.

Losa je drzava, privreda, kultura, a onda ni burza ne moze biti bolja. Lijepo rece jedan broker.

Na dobroj burzi zaradjuju investitori. Kupe i ne diraju dok ne naraste pa prodaju.
Na losoj burzi zaradjuju trejderi. Kupoprodaja konstantna.
Opcenito nije ideja trzista kapitala da se sitna para mnogo puta za mnogo malih bureka obrce vec da se krupna para posadi i raste.

PoAskuBidu se danas posprdno izrazio o “investitorima” jer trejderi bolje prolaze kroz todex i zse nedace. Tocno. Ali to govori o tome, a ne o ljudima koji investiraju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


i tako jedan po jedan propast će nam svi građevinari i od svih zidara ostat će nam samo "slobodni zidari"

građevinare ni štapom. propadaju jedan za drugim. evo sad je tehnika objavila 140 mil.kuna gubitka, a tehnika je glavni partner ingri u alžiru. FI pokazuje da se tehnici klima pod nogama, a to bi moglo i ingru dovesti u gadne probleme


Na nekim dionicama tipa Podr, Viro i sl. imas situaciju da se mjesec dana grebe neko dno i onda sidje na neko novo nize dno.

Losa je drzava, privreda, kultura, a onda ni burza ne moze biti bolja. Lijepo rece jedan broker.

Na dobroj burzi zaradjuju investitori. Kupe i ne diraju dok ne naraste pa prodaju.
Na losoj burzi zaradjuju trejderi. Kupoprodaja konstantna.
Opcenito nije ideja trzista kapitala da se sitna para mnogo puta za mnogo malih bureka obrce vec da se krupna para posadi i raste.

PoAskuBidu se danas posprdno izrazio o "investitorima" jer trejderi bolje prolaze kroz todex i zse nedace. Tocno. Ali to govori o tome, a ne o ljudima koji investiraju.

Nisam se ja posprdno izrazio, misliš da ja ne bih volio biti investitor, kupiš dobru firmu pa čekaš da sjeme proklija i da izraste lijepo, snažno stablo? Bih. Ali kod nas tako ne ide, od 2009. tako ne ide. Izuzev turističkih dionica i naravno da se ćovjek onda prilagođava situaciji kao mačka. Ja nisam krenuo u dionice da bih trejdao nego je burza od mene napravila trejdera. Zbog nesigurnosti isvega što nam priušćuje sve ove godine. Referirao sam se kako se ljudi posprdno odnose prema trejderima a ja sam trejdom sebi osigurao stambeno pitanje a sad radim i na tome da mi obezbjedi poslovno pitanje… I ide mi. Vjerujem da nisam trejder da bih bio u daleko nepovoljnijem položaju. Zato su oči i uši uvijek otvorene a prst uvijek na okidaču, bez ikakvih emocija. Ova godina mogla bi biti loša, ok, 2016. i 2017. bile su odlične… imase zaliha i vremena, strpljen spašen.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Druze
Nevjerovatno kako si se skoro uspio posvadjati samnom, a tvrdis navlas istu stvar kao i ja, samo drugim rijecima.:-):-)
Rezime: burza je smece jer su smece drzava i ekonomija, i trejd je zapravo rescue method, evakuacija s 3, 5, 15 ili koliko vec % dobiti.
Ili sto manjim gubitkom.
Ja se jos uvijek zanosim idejom da osim turizma moze potegnuti jos ponesto, Atpl je bila dala neke naznake, ima jos kandidata, ali ne puno, eh.
Tako da je trejd legitimna metoda snalazenja u ovoj dzungli.
Da si na NYSE i piknes indeks trejd je cisti gubitak vremena. Indekse je tesko pobijediti, ali gle, ni ne moras jer sve raste.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Trenutno situacija nije nikako dobra, čak bih rekao nikad gora. Ali sjetim se po izbijanju krize s agrokorom rekao sam užoj obitelji, to je to. Burza se od ovoga neće oporaviti, neće se moći više zaraditi para. Bio sam uvjeren da je kraj i da je bezizlazno. No onda se desio listopad, pa studeni i prosinac, čak je i siječanj bio (za mene) dobar. Trenutno je ovako ali burza je žilava i uvijek će biti prilika i da ne mislim da osim turizma može potegnuti još ponešto ne bih bio ovdje. Iako nakon kvartalnih izvješća mislim uzeti odmor i to sve dok se situacija ne promijeni a bojim se da bi moglo potrajati.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close