Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nekoliko malih tvrtki već pregovara o prikupljanju kapitala na burzi

Jel konačno riknula burza ?


Ne isplati se uopće ulagati na burzu gdje se ne može vjerovati nijednom FI, i gdje 2-3 firme s burze propadnu svake godine od ukupno 30-40 listiranih.

Prevelika je ovo kocka, ja novce odsad selim vani, jedino što čekam je prva prilika da sve prodam.



jako ste negativni svi…to znaci da najbolje stize

to je samo realizam…..kako misliš dovesti nove ljude na burzu koji će ovdje uložiti svoj teško zarađen i ušteđen novac koji bi trebao pokrenuti burzu, kad i oni koji su ovdje već 10-15 godina sada ne žele više ulagati zbog velikog rizika i slabe perspektive?
[/quote]

Logicno je da su oni koji su u pesimizmu bas oni koji su izgubili na todexu, da ste kojim slucajem zaradili dan bi vam sigurno bio ljepsi kao i pisanje.

Ignore : renči

razgovarajte sa osobnim bankarima, pogotovo pbz, pa ce te vidjeti koji novac lagano ide u fondove….

a kada se to ubrza i dosegne kriticnu masu, up up up….i onda puf😜

Evo malo zanimljvosti vezano za turistice dionice moguce da ove godine imamo usporeniji rast.

http://www.seebiz.eu/tui-optimistican-zbog-rasta-rezervacija-za-tursku-i-egipat-kvartalni-gubitak-prepolovljen/ar-170801/

Ignore : renči



Ne isplati se uopće ulagati na burzu gdje se ne može vjerovati nijednom FI, i gdje 2-3 firme s burze propadnu svake godine od ukupno 30-40 listiranih.

Prevelika je ovo kocka, ja novce odsad selim vani, jedino što čekam je prva prilika da sve prodam.



jako ste negativni svi…to znaci da najbolje stize

to je samo realizam…..kako misliš dovesti nove ljude na burzu koji će ovdje uložiti svoj teško zarađen i ušteđen novac koji bi trebao pokrenuti burzu, kad i oni koji su ovdje već 10-15 godina sada ne žele više ulagati zbog velikog rizika i slabe perspektive?
[/quote]

Logicno je da su oni koji su u pesimizmu bas oni koji su izgubili na todexu, da ste kojim slucajem zaradili dan bi vam sigurno bio ljepsi kao i pisanje.
[/quote]

ma glupost…. zašto se onda rijeke novca sada ne slijevaju na zse i ne pretaču u dionice nego prometi i dalje opadaju dok indeksi vani godinama rastu?!? …pogledaš crobex i ove smiješne promete i onda pišeš o optimizmu…temeljem čega?!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Vjerojatno misle da će tih nekoliko firmi koje skupa ne vrijede 100 milijuna kn nadomjestiti Todex koji je na ZSE težio 30 milijardi koje su najednom nestale. Bravo upravo ZSE.




Ne isplati se uopće ulagati na burzu gdje se ne može vjerovati nijednom FI, i gdje 2-3 firme s burze propadnu svake godine od ukupno 30-40 listiranih.

Prevelika je ovo kocka, ja novce odsad selim vani, jedino što čekam je prva prilika da sve prodam.



jako ste negativni svi…to znaci da najbolje stize

to je samo realizam…..kako misliš dovesti nove ljude na burzu koji će ovdje uložiti svoj teško zarađen i ušteđen novac koji bi trebao pokrenuti burzu, kad i oni koji su ovdje već 10-15 godina sada ne žele više ulagati zbog velikog rizika i slabe perspektive?
[/quote]

Logicno je da su oni koji su u pesimizmu bas oni koji su izgubili na todexu, da ste kojim slucajem zaradili dan bi vam sigurno bio ljepsi kao i pisanje.
[/quote]
ma glupost…. zašto se onda rijeke novca sada ne slijevaju na zse i ne pretaču u dionice nego prometi i dalje opadaju dok indeksi vani godinama rastu?!? …pogledaš crobex i ove smiješne promete i onda pišeš o optimizmu…temeljem čega?!?
[/quote]
Glupost je bila i kad su vam govorili sta ce se desit na todexu pa sta ste onda govorili napadali sve koji su imali takvo misljenje, a danas kad ste prodali imate drugaciju pricu. Glupost je jedino na vasoj strani, ako mislite da je burza laki novac nije ni vanka niti ovdje, mislite da vanka ne mozete izgubit koliko i ovdje mozete istom brzinom, na svim burzama vrijedi pravilo da je ocuvanje kapitala najbitnija stvar kod ulaganja kada to svatitite onda cete i drugacije ulagat svoju lovu, a za dugorocno ulagat na burzi potrebno je jako puno rada i da vise cijenite svoj novac, na zalost za neke stvari da se nauce je potrebno godine, a ni to onda ne znaci da ne mozete zeznit ali s godinama mozete bolje kontrolirat rizike, a vjerujte svi smo se mi nasli u situaciji slicnoj todexu, bitno je da iz toga izadjes pametniji.Rast prometa ce se pojavit to je samo pitanje vremena, kao sta je pitanje na kojoj cijeni ce se pojavit tako je bilo svaki put do sada, nema razloga da ne bude niti sada, a bilo je i gorih pesimisticnih situacija.

Ignore : renči

@statusquo
uzalud laprdanje i nagađanja kako sam ja prošao s todexom jer to nije uopće bitno za komentiranje ove agonije na burzi, a na kraju krajeva tebe se to uopće ne tiče jer kao što ja ne guram nos u tvoj novčanik i portfelj, bilo bi kulturno da ni ti ne guraš nos u moj….
problem zse ostaje i dalje isti: nema povjerenja, nema ulaganja, nema svježeg novca ,nema ni ulaganja od strane ulagača koji su ovdje više od desetljeća (o burekđijama nema smisla pričati jer to nisu ulagači)…. optimistično pisanje neće vratiti povjerenje opljačkanih ulagača, niti će ovaj porez na KD tome doprinjeti, upravo suprotno…. umjesto ljutnje na one koji ukazuju na negativnosti koje su potopile ovu burzu, bilo bi pametnije tu energiju usmjeriti na mjere i korake prema institucijama kako bi to malo po malo preokrenulo na bolje

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@ Paulie

Naravno da ga neće zamijeniti, niti mogu, ali je ipak bitno da se bilo što pomakne s mrtve točke.



@statusquo

uzalud laprdanje i nagađanja kako sam ja prošao s todexom jer to nije uopće bitno za komentiranje ove agonije na burzi, a na kraju krajeva tebe se to uopće ne tiče jer kao što ja ne guram nos u tvoj novčanik i portfelj, bilo bi kulturno da ni ti ne guraš nos u moj….
problem zse ostaje i dalje isti: nema povjerenja, nema ulaganja, nema svježeg novca ,nema ni ulaganja od strane ulagača koji su ovdje više od desetljeća (o burekđijama nema smisla pričati jer to nisu ulagači)…. optimistično pisanje neće vratiti povjerenje opljačkanih ulagača, niti će ovaj porez na KD tome doprinjeti, upravo suprotno…. umjesto ljutnje na one koji ukazuju na negativnosti koje su potopile ovu burzu, bilo bi pametnije tu energiju usmjeriti na mjere i korake prema institucijama kako bi to malo po malo preokrenulo na bolje

Bitno je jer je dokazano kako gubitak ili dobitak djeluje na ljudsku psihu, a tvoj gubitak kako ce djelovat na tebe optimisticno mozda kako ne pa normalno da se ti ponasas pesimisticno, zasto nisi bio pesimistican tako kad si dokupljivao u padu, pa zato sta si sebi u glavi vjerovao u pozitivan scenarij i sad kad je vrijednost pala daleko nize, onda si prihvatio da si izgubio, al to sta si prihvatio ne znaci da se osjecas bolje jer naravno sam sebe krivis za te poteze, a potrebno je vrijeme dok predjes preko toga, dok god ne predjes preko toga iz tebe ce izlazit pesimizam to je jednostavno psiha, zasto mislis da vecina ovdje govori da kada ostvaris gubitak koji prelazi tvoje planove i kad vidis da stvari ne idu u tvome smjeru da to zatvoris prihvatis i krenes dalje, a ne i da dalje dokupljujes jer se onda jos vise zakopavas, pa sve ovo ovisi najvise o psihologiji.

Ignore : renči

evo skoro 12 00 h , niti 2 mil kn.
mislim da će netko od ZB vodećih dioničara Gažički uskoro postaviti pitanje što je to dobro napravljeno da se podigne promet burze (ako se misli na novu platformu , čini mi se da se zove xetra , to je samo unazadilo 3 koraka cijelu zse sa svim članovima njenog društva ; brokere , dioničare itd .)
definitivno se napravila šteta , a koju je dodatno potencirao todex i bezvezni porez na k.d.
a što je najgore, od vodstva zse nema novih ideja što i kako dalje… a država lijepo skuplja mrvice od ovog poreza i mudro šuti.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close