Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovu burzu jedino burekdžije koliko toliko i održavaju. Prema prometima na većini dionica drugog zaključka i ne može biti.
Bez njih, najmanje još dvije trećine dionica može uskoro u posebni režim trgovanja. Upališ burzu u 12,30 h, budeš pol sata, odradiš šta imaš i u 13,00 gasiš. .
Nismo daleko od toga.

trial

Slažem se, moj potpis imaju.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Fondovi neće krenuti u jaču kupnju dok se ne riješi nagodba.
Jer ako nešto ode ukrivo onda bi se opet spočitnulo da su loše reagirali. Mada nisu svi.
Tako da je burek trade naša realnost do tada, a možda i dulje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Fondovi već sada znaju da je dug 58 milijardi, a da Agrokor ne vrijedi niti približno toliko. Neće biti niti za vjerovnike čak i ako pristanu na nevjerojatne otpise, a kamoli za dioničare. To je svima jasno. Tako da se i ne treba čekati da Ramljak kaže – dioničari, ispušili ste totalka.

Zakon mi je na ovoj našoj smiješnoj burzi; kao rasprodaja u USA i onda i kod nas,… sami paničari…, a tamo raste već tri godine, a kod nas…?

Jadno trgovanje. Čovjek bi očekivao da će nakon jučerašnjeg jačeg pada danas biti većeg prometa i interesa za trgovanje, ali ništa od toga.
Izgleda da su ulagači na ZSE postali vrlo izbirljivi te su spremi kupovati samo kad su padovi dionica dvoznamenkasti kao kod todexa nedavno, a ne kao jučer samo -4-5% 😛

Ignore: KressoM, delux


Jadno trgovanje. Čovjek bi očekivao da će nakon jučerašnjeg jačeg pada danas biti većeg prometa i interesa za trgovanje, ali ništa od toga.
Izgleda da su ulagači na ZSE postali vrlo izbirljivi te su spremi kupovati samo kad su padovi dionica dvoznamenkasti kao kod todexa nedavno, a ne kao jučer samo -4-5% 😛

Postali su izbirljivi jer ih je malo.
A malo ih je zbog Agrokora.
Ljudi se naprosto boje i dok se ne proširi glas da je to gotovo ništa od svega.
Čak i ulagači vani koji bi ušli na ovim razinama jer nisu visoke čitaju izvješća rejting agencija u kojima uvijek stoji “rizik restrukturiranja Agrokora” i naprosto odluče pričekati. Rješenje, a možda i diskont.
Tako da džaba sve.
Zasad.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Fondovi već sada znaju da je dug 58 milijardi, a da Agrokor ne vrijedi niti približno toliko. Neće biti niti za vjerovnike čak i ako pristanu na nevjerojatne otpise, a kamoli za dioničare. To je svima jasno. Tako da se i ne treba čekati da Ramljak kaže – dioničari, ispušili ste totalka.

Ramljak će u ovome okršaju s malim dioničarima izvući deblji kraj, ma kakvo rješenje trenutno bilo, u to budi siguran, mali dioničari nisu nikoga varali i pljačkali, a on će kad tad biti prozvan za ovo što trenutno radi, žrtvovati će ga njegovi ako zatreba, da oni ne zaglave



Jadno trgovanje. Čovjek bi očekivao da će nakon jučerašnjeg jačeg pada danas biti većeg prometa i interesa za trgovanje, ali ništa od toga.
Izgleda da su ulagači na ZSE postali vrlo izbirljivi te su spremi kupovati samo kad su padovi dionica dvoznamenkasti kao kod todexa nedavno, a ne kao jučer samo -4-5% 😛

Postali su izbirljivi jer ih je malo.
A malo ih je zbog Agrokora.
Ljudi se naprosto boje i dok se ne proširi glas da je to gotovo ništa od svega.
Čak i ulagači vani koji bi ušli na ovim razinama jer nisu visoke čitaju izvješća rejting agencija u kojima uvijek stoji "rizik restrukturiranja Agrokora" i naprosto odluče pričekati. Rješenje, a možda i diskont.
Tako da džaba sve.
Zasad.
[/quote]

Apsolutno ….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

moler
Sve je moguće, naravno, no nekako mi se čini da su se pokrili s papirima i da ne trzaju na priče.
U konačnici, on je samo privremeni upravitelj s ograničenim ovlastima, do 3.5 mil. kn.
Sve iznad toga mora odobriti vijeće vjerovnika.
A oni što odluče to se ne propituje.
Tako da kako god na kraju nagodba izašla njega objektivno boli briga, sve je pokriveno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


moler
Sve je moguće, naravno, no nekako mi se čini da su se pokrili s papirima i da ne trzaju na priče.
U konačnici, on je samo privremeni upravitelj s ograničenim ovlastima, do 3.5 mil. kn.
Sve iznad toga mora odobriti vijeće vjerovnika.
A oni što odluče to se ne propituje.
Tako da kako god na kraju nagodba izašla njega objektivno boli briga, sve je pokriveno.

živi bili pa vidjeli, sve je to lijepo dok sve ide po planu, čim se radi nešto kriminalno( a to ova paralelna skupina radi) brzo oni dižu ruku jedan od drugaoga i prebacuju krivnju, netko će zaglaviti, a Ante mi se čini dobra mušterija, isturen a neznalica

moler
Pazi kad pričaš o kriminalu jer se to onda mora moći konkretno i dokazati.
Inače je kleveta i utuživo je.
Zasad imamo samo različita viđenja statusa jamstava i to treba riješiti sud.
Da ima nešto očito kriminalno onda se lako podnese prijava policiji i DORH-u, a to zasad nitko ne radi osim Todorića. I ne vidim da se baš postupa po tome. Jer ideja je valjda spriječiti nedjela u tijeku, a ne reagirati s deset godina zakašnjenja.
Mada opet, da, kod nas je sve moguće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close