Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma ZSE je u korekciji već 9 godina….
Ne znam ima li toga igdje u svijetu….
Stvarno smo depresivan i pesimističan narod i ne zaslužujemo da nam uopće bude bolje…

Nisam gledao, ali stvarno jel ima koja svjetska burza koja je zadnjih godina u većem minusu od ZSE?..
još da INA nije digla index pred koliko ono?? 7-8 godina, gdje bi bili sada sa indexom?

što je najgore ina sad više i nije sastavnica indexa. s ovim stalnim izmjenama mi u biti i ne znamo koji je odnos ondašnjeg indexa sa današnjim. stvarno ne znam kako se to na pravim burzama ulazi i izlazi u index ali mi je nezamislivo da npr jedan intl, boa ili bp ispadnu iz indexa. kod nas je sad atgr najjača sa težinom 11,67%. ht je 5. po težini a tržišna kapitalizacija mu je čista parodija. onako u grubo mislim da pola od toga imaju samo love na računu.. i onda danas onaj grbavac iz rajf kaže da mirovinci doma nemaju u šta ulagati. ajd oni su tu bar nešto uložili. šta je sa ostalima? neće valjda ćaća moj ulagati u super profitabilni domaći telekom dok oni kamatare državu. kakva pamet za to treba i upravljačka naknada.

who dares, wins

U kombinaciji s Agrokorom jedna ravna crta.

Kako bi trebalo ako vas navucu na prodaju s pesimizmom i propadanjem puno hah, radi se o korekciji ne o mogucim problemima pa onda ne bi ni trebalo puno utjecat s obzirom da smo taj dio odradili prosle godine napredniji smo od njih uranili smo cijelu godinu :)….l vjerovatno ce se povuc malo nalozi ocekujuci rasprodaju ali mislim da je nece biti

Ignore : renči

Rasprodaja već traje 3 tjedna na svim bluechipovima, ( možda ne rasprodaja ali prekrcaj svakako ), tako da će se ovaj triger iskoristiti za spuštanje cijena barem 10%, te nastaviti . Mali uopće nisu bitni jačim igračima, trenutno se preslaguju portfelji, a drhtave ručice dođu kao desertić.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

najavio sam da ću nešto poduzeti,pozivao i sve druge ali nitko se nije odazvao,vidio smisao
pa sam u skladu sa vremenom i ostalim ….

usporedba prosinac-siječanj
total turnover u siječnju za 44,43% veći od prosinca
prilagođena MCAP ZSE ili crobex MAX za 0,8% veća za siječanj.
59,38% više dionica raslo u siječnju
29,03% dionica manje padalo u siječnju
od ukupno 48% raslo,42% padalo,10% nepromjenjeno

tu je u privitku i tablica pa ako netko ima volje da doradi,unaprijedi,nabaci koji savjet ili ideju,bilo što….
svi su pozvani i dobrodošli da unaprijedimo praćenje tržište kapitala kada oni koji su za to plaćeni nemaju baš preveliku potrebu,vremena i ostalog što je potrebno.
izgubiti se nama što osim nešto slobodnog vremena a možda će nekome i koristiti.
dobio sam potvrdu svojih očekivanja.
za početak meni dovoljno jer mi potvrđuje ono što očekujem od 2018.
više od marketa u cjelini a manje od crobexa.
time will tell

p.s.
ovo je prva verzija pa će se sa vremenom unaprijediti

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

u americi je neka drama. sutra bi i kod nas moglo biti veselo.

who dares, wins


u americi je neka drama. sutra bi i kod nas moglo biti veselo.

Nadajmo se da će konačno biti malo akcije…..volatilnost nam je totalno na nuli…..



@Posejdon

a zašto bi ja tebi govorio što da kupiš?,

ono što mogu ti dati širu sliku, a tom postu je upravo to bila namjena….a uostalom moji pickovi se znaju, pa ti mogu i ponoviti i to redom i veličinom:

AUHR
Jd.com
Funte
TMUS
CMG
Dolari
VIRO
Euri

Nešto prinosi ne idu ove godine, ha?

La vita e bella!

likvidnost na zavidnoj razini

RIVP ostao skoro bez bida.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kako mi je RIVP danas uletio… Nisam se tome ni u snu nadao….
Već sad je prinos solidan… 😁
DLKV jedino nisam stigao u grabiti jer sam ga čekao još nešto niže…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

New Report

Close