Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bigfoot
Ste vi normalni? Zaboraviti Agrokor? Sigurno nemate njihove dionice. Da ste ostali bez svega i da kopate po smeću nebi tako mislili. Ja sam izgubio vrijednosti nekoliko kuća.Borit ću se do smrti! A burza se nikad neće oporaviti ako Agrokor ne poraste drastično.

Normalan baš i nisam,a što se Agrokora tiče imao sam ih kratko na proljeće 2017.Bezveze kupio,pokušao nešto špekulirati i kad vidio da sve ide u materinu prodao za par dana sa gubitkom i po cijenama koje izgledaju kao SF iz trenutne perspektive..I nitko mi nije kriv za to.Nakon toga mi više nije palo na pamet kupiti nešto od Todexa.
Na ZSE se možda i vratim jednog dana samo se puno toga treba prije posložiti.
IMHO :zaboravite Agrokor a i trgovanje jer vam očito to nikako ne ide.Novce vam neće više vratiti nitko a najmanje država i Ramljak,sve što oni znaju je sve skupa još dodatno zakomplicirati.

"Only dead fish swim with the stream"

Također ubaciti:

“Smatramo da biste kao uređeno tržište kapitala trebali snažno lobirati kod uspješnih tvrtki u RH, poput Rimac Automobila, Kamgrada, VMD-a i sl. da se odvaže na izlazak na tržište kapitala te da baš ovdje prikupe kapital za daljnji razvoj. A ne da se ponovi recentni slučaj da Rimac Automobili prikupe 30 mil EUR kapitala u Narodnoj Republici Kini. Znači u ovom slučaju će hrvatski rad oplemenjivati kineski kapital! Pored gomile nezaposlenog hrvatskog novca koji sjedi u bankama.
Ukazivanjem na prednosti takvog načina prikupljanja kapitala za širenje poslovanja, ovdje, u RH, barem jedan dio tvrtki bi se odlučio na takav korak te uvelike doprinjeo razvoju TK te gospodarstva RH u cjelini.
ZSE mora biti PRIMARNO, a ne alternativno mjesto prikupljanja kapitala za sve tvrtke u RH i okruženju.
Također, trebali biste sa svoje ugledne pozicije utjecati da se donesu i određene zakonske izmjene koje bi išle u smjeru da se ti procesi dodatno pospješe.”

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Također ubaciti:

"Smatramo da biste kao uređeno tržište kapitala trebali snažno lobirati kod uspješnih tvrtki u RH, poput Rimac Automobila, Kamgrada, VMD-a i sl. da se odvaže na izlazak na tržište kapitala te da baš ovdje prikupe kapital za daljnji razvoj. A ne da se ponovi recentni slučaj da Rimac Automobili prikupe 30 mil EUR kapitala u Narodnoj Republici Kini. Znači u ovom slučaju će hrvatski rad oplemenjivati kineski kapital! Pored gomile nezaposlenog hrvatskog novca koji sjedi u bankama.
Ukazivanjem na prednosti takvog načina prikupljanja kapitala za širenje poslovanja, ovdje, u RH, barem jedan dio tvrtki bi se odlučio na takav korak te uvelike doprinjeo razvoju TK te gospodarstva RH u cjelini.
ZSE mora biti PRIMARNO, a ne alternativno mjesto prikupljanja kapitala za sve tvrtke u RH i okruženju.
Također, trebali biste sa svoje ugledne pozicije utjecati da se donesu i određene zakonske izmjene koje bi išle u smjeru da se ti procesi dodatno pospješe."

Dapače…lajkam.. copy….
molim dalje mišljenja…
Kada uhvatim više vremena poštelam i šaljem Gažićki..
A ako ne bude povratne reakcije novi dopis na neka ministarstva…..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ja nažalost ne smijem ništa nikom pisati dok ne riješim ovu poreznu dilemu koju imam… ne želim talasat. Ali trebalo bi izdvojiti 10 minuta i zasuti gažićku pismima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

zse je mrtvi magarac i ne isplati ga se tući

ionako su skoro svi prešli na pušenje kriptovaluta

odo i ja, ciao

slijedi nam precesija

a što više reći za burzu na kojoj ddjh, nakon objave -27 mil.kuna gubitka, već 2 dana raste, samo danas već +4.45%???
pa koji normalan ulagač bi uz ovakva suluda kretanja cijena dionica ulagao na zse gdje dobitaši padaju, a vječiti gubitaši s propalim dokapima -rastu?!?

Pa kaj nije trebalo FI za IV. kvartal izbaciti do 31.01.2018?
A godišnji FI do 28.02.2018.?

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)


a što više reći za burzu na kojoj ddjh, nakon objave -27 mil.kuna gubitka, već 2 dana raste, samo danas već +4.45%???
pa koji normalan ulagač bi uz ovakva suluda kretanja cijena dionica ulagao na zse gdje dobitaši padaju, a vječiti gubitaši s propalim dokapima -rastu?!?

Velim ti, Vlen pada, DDJH raste.
Vlen ima P/E=6-7, bez duga, DDJH ima gubitak i dužan ko Grčka.
I prodaje se na dva booka.
Fantastično.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vaš link …

Uz ovakvu politiku neće HEP tako brzo na IPO

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


zse je mrtvi magarac i ne isplati ga se tući

ionako su skoro svi prešli na pušenje kriptovaluta

odo i ja, ciao

da sam zločest sad bi napisao da je ovo opet pila naopako i deja vu.
ako dobro pamtim slično je bilo krajem ljeta 2016 i nakon toga je sljedilo
nešto jako dobro za dioničare,još da nije čika toda što je….
neka se ponovi pola odigranog a potencijal je duplo veći nego tada i ja potpisujem.
samo ja ću ustat iz kreveta i za manje od 20% anualiziranog prinosa za razliku od
onih koje ne zadovoljavaju dobitci ispod onih u kladionici + nemam problema sa strpljivošću,koji mjesec prije ili kasnije je za mene piece of cake pa…

u međuvremenu i usprkos todomoru bilo je takvih prilika da ti u sekundi navre suza u oko,posramila bi ih se i kladionica.
a i todomor babarogi će doći kraj.
evo vani pada snjeg a ja se nebi kladio na to da ćemo ga gledati duže od vrlo kratkog vremena.
pa bi bilo mudro razmotriti uživanje i korištenje u onome što se sada nudi jer može se to jako brzo preokrenuti.
katapult se dugo špana,nebi bio u koži onih koji ga izazivaju.
možda griješim,nebi bilo…
uskoro će izaći statitstika koja bi trebala potvrditi da nisam jedini koji sam “po.pušio” pesimističnu spiku nakon dizanja rejtinga.
ako je ovo ono što očekujem da je,tada smo na početku početaka pa ima još značajnog prostora da se ta pu.šiona poveća za sve nas koji si tako izaberemo.
srećom pa je večina nas kapacitet “muški” podnjeti posljedica vlastitog izbora.
večina znači da ima i onih koji to nisu, a koji su to?
pa sami će se prokazati ovdje javno po vlastitom izboru.
očekujem da će 2018 biti godina velikog samoprokazivanja istih.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



zse je mrtvi magarac i ne isplati ga se tući

ionako su skoro svi prešli na pušenje kriptovaluta

odo i ja, ciao

da sam zločest sad bi napisao da je ovo opet pila naopako i deja vu.
ako dobro pamtim slično je bilo krajem ljeta 2016 i nakon toga je sljedilo
nešto jako dobro za dioničare,još da nije čika toda što je….
neka se ponovi pola odigranog a potencijal je duplo veći nego tada i ja potpisujem.
samo ja ću ustat iz kreveta i za manje od 20% anualiziranog prinosa za razliku od
onih koje ne zadovoljavaju dobitci ispod onih u kladionici + nemam problema sa strpljivošću,koji mjesec prije ili kasnije je za mene piece of cake pa…

u međuvremenu i usprkos todomoru bilo je takvih prilika da ti u sekundi navre suza u oko,posramila bi ih se i kladionica.
a i todomor babarogi će doći kraj.
evo vani pada snjeg a ja se nebi kladio na to da ćemo ga gledati duže od vrlo kratkog vremena.
pa bi bilo mudro razmotriti uživanje i korištenje u onome što se sada nudi jer može se to jako brzo preokrenuti.
katapult se dugo špana,nebi bio u koži onih koji ga izazivaju.
možda griješim,nebi bilo…
uskoro će izaći statitstika koja bi trebala potvrditi da nisam jedini koji sam "po.pušio" pesimističnu spiku nakon dizanja rejtinga.
ako je ovo ono što očekujem da je,tada smo na početku početaka pa ima još značajnog prostora da se ta pu.šiona poveća za sve nas koji si tako izaberemo.
srećom pa je večina nas kapacitet "muški" podnjeti posljedica vlastitog izbora.
večina znači da ima i onih koji to nisu, a koji su to?
pa sami će se prokazati ovdje javno po vlastitom izboru.
očekujem da će 2018 biti godina velikog samoprokazivanja istih.
time will tell

[/quote]

@ migra

Ti si napisao da se nećeš javljati do jeseni.

Odonda si povećao broj postova na svim temama.
Da sam zločest napisao bi da te nekaj svrbi.
Počeši se već jednom!

Meni je oduvijek bilo nejasno kada optimisti imaju vremena pisati postove.

Kad sam ja optimist kupujem dionice na tačke i uopće nemam vremena za pisanje.
Kad bolje razmislim i kad sam optimist nemam vremena pisati jer Vas kitim dionicama više nego moj mačak ima kitnjasti rep.

Znači u čemu je problem?
Jasno mi je da nema kupaca pa nemate kome uvaliti dionice.

Ali mi nije jasno zbog čega ne kupujete dionice i napucate ZSE na 3.000 poena.

Kad mi svi prodaju priču da nikada nije bilo bolje.

Možda u Afganistanu.

Strašno koje mrtvilo 🙁

mi smo ipak zemlja slučaj

New Report

Close