Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo od kuda vjetar puše:
http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2018/sjednica%202201.2018/Jadran%20Crikvenica%20220118.pdf

Sramota !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


A burza se nikad neće oporaviti ako Agrokor ne poraste drastično.

Drastično se oporaviti neće nikada, ali za nekakav optimizam na burzi bilo bi dosta i da mali ne izgube sve nego da dobiju bar ove vrijednosti koje su sada na burzi, ali i to je vrlo upitno jer sve su posložili tako da imovine nema dovoljno niti za dobavljače i vjerovnike, a kamo li za sadašnje dioničare. Naravno, postoji i naknadna mogućnost sudovanja za naknadu štete no to je sve na jako dugom štapu.

Ignore: KressoM, delux

Avax 10,

Agrokor, možda, nema kapitala.
Njegove tvrtke kćeri ga imaju.
A on može upravljati samo sa onim djelom u njima kojima je sam vlasnik.

Točka.

La vita e bella!


Avax 10,

Agrokor, možda, nema kapitala.
Njegove tvrtke kćeri ga imaju.
A on može upravljati samo sa onim djelom u njima kojima je sam vlasnik.

Točka.

Ne točka, nego zarez. Jer tvrtke kćeri imaju kapital, ali imaju i jamstva na sav taj kapital + dodatna jamstva na sve brandove, žigove i neopterećenu imovinu u korist novih kreditora te potpisanu obvezu da neće pobijati jamstva. Sad je točka.

Ignore: KressoM, delux

Je li ja to dobro vidim da je GROBI u plusu!!??

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Avax 10,

Agrokor, možda, nema kapitala.
Njegove tvrtke kćeri ga imaju.
A on može upravljati samo sa onim djelom u njima kojima je sam vlasnik.

Točka.

Ne točka, nego zarez. Jer tvrtke kćeri imaju kapital, ali imaju i jamstva na sav taj kapital + dodatna jamstva na sve brandove, žigove i neopterećenu imovinu u korist novih kreditora te potpisanu obvezu da neće pobijati jamstva. Sad je točka.
[/quote]

Pročitaj moj post na temi Agrokor.
Upravo sam ti odgovorio na ovu tvoju tezu.

🙂

La vita e bella!

Ovakvi prometi su doista jedna velika sramota za ZSE i doista bi netko trebao zbog toga ostati bez fotelje..

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

maratonac
Možda je to i cilj.
Što manje prometa manje glavobolje, a plaćica i dalje ide.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Prije nego zse, redovna izdanja završe u DRAŽBI, apeliram da neko od forumaša napiše par redaka Gažićki i da se tekst javno objavi.

Budući da ista ne vidi da se tk gasi, nema sluha da nešto napravi, očito je na nama koji se još uvijek tu vrtimo da nešto predložimo. Ili nam nema spasa.

Neka digne halabuku oko poreza na kapitalnu dobit, da se smanje provizije, … da se isti ukine dok se tk ne oporavi… da se uvedu neki novi instrumenti trgovanja, da napravi još neke novitete…
Da otpusti dio ljudi na zse, promet pao 100 % broj djelatnika ostao isti,

U svemu predloženom imat će moju potporu i razumijevanje.

Kolega maratonac, serislave…
U prilogu kopiram post od neki dan.

Budući da još nitko ne reagira, bit ću slobodan danas napisati par riječi Gažićki, zamolit ću PD da objavi.

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Kolega ING, imate moju apsolutnu podršku…
Ovo polako gubi smislenost..

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Kolega ING

Moja apsolutna podrška je s vama i nema problema niti da supotpišem ako želite.

Jedino se bojim da će odgovor (ako ga uopće bude) biti šablonski u smislu “poremećaji uzrokovani restrukturiranjem koncerna Agrokor, stanje na tržištu tralala…”
Uz naravno skidanje bilo kakve odgovornosti sa sebe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ONAKO BRZINSKI … idem po azbesno odjelo :):):)

Poštovana gospođo Gažić,

Koristim priliku napisati Vam par riječi i neke sugestije u pogledu Vašeg djelokruga i kompetencija.

Dakle, dugogodišnji sam ulagač na tržišta kapitala – Zagrebačkoj burzi, još iz studenskih dana, krajem devedesetih godina.

Dok Tržište kapitala još nije bilo razvijeno, dok je na TK kapitala kotiralo dvadesetak izdanja. Nazvao bi ga u povojima ili u samom razvoju.
Kada smo za zadavanje naloga morali fizički otići u jednu od rijetkih brokerskih kuća, ispuniti formular potpisati se te time zadati nalog za izvršenje.

Vjerujem da neki od današnjih, na žalost sve rjeđih ulagača to ne može pojmiti.

Budući da su došla neka nova vremena, neke nove tehnologije, revolucije i instrumenti trgovanja za očekivati je bilo da će s tim TK unaprijediti.

Međutim, mali dio sudionika – ulagača na Zagrebačkoj burzi svjedočimo slabim trgovanjem, slabim interesom i laganim gašenjem istoga.

Tim tragom, slobodni smo Vam ukazati, budući da ne vidimo gospođo Gažić Vašu reakciju da se to promjeni.

Ne poduzimanjem nekih koraka, redovno tržište će završiti u kotaciji DRAŽBE, a to Vam sigurno ne bi išlo u prilog.

Nama malim ulagačima je interes da TK kapitala zaživi da oplemenimo svojim nastojanjima te da privučemo jedan dio fondovske industrije iz okruženja.

Mišljenja sam, da se mora dogoditi interes, privlačnost kroz neke nove instrumente trgovanja, smanjenje provizija, ukidanje poreza na kapitalnu dobit i.e.

Nisam u dovoljno u materiji da bi Vam dao još neke sugestije, ne sumnjajući u Vaše reference, znanje i kompetencije nedvojbeno je da će te Vi znati puno više.

S poštovanjem

Mali ulagač

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close