Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uveo sam od 22.12 novi sistem ulaganja:
“Gerilsko ulaganje” ( lociraj-uđi-izađi-nestani-pa cekaj novu metu)


PoAskuBidu
Naravno da hoće biti prilika za TRGOVANJE. I neprilika, kako kaže kolega ING.:-)
Pa nisam rekao da neće.
Samo sam rekao da tu više nema ULAGANJA.
Zadnja stvar u koju se isplatilo uložiti je delistirana jučer.

Prije toga su tako delistilari Dioki.
Još jedna dionica u koju se isplatilo ulagati.

Izgleda da će se većina forumaša premjestiti na konkurentnu burzu.

Njuškalo.


Osim trejda na todexu burza je u stanju kliničke smrti.
S tim da su i na todexu intenziteti sve manji i sinusoide sve niže.
Naprosto ovdje više nema ulaganja.
Samo kokošing.

Nema ulaganja jer oni koji su u cashu htjeli bi kupit jeftinije ono sta valja, oni koji su u dionicama ne zele prodat jeftnije ono sta valja, sad ili ce jedni prodavat jeftinije ili ce drugi kupovat skuplje u konacnici ako ono sta valja ostvari bolje rezultate ono sta vam se danas cinilo skupo sutra vam se moze cinit jeftino isto vrijedi i obrnuto percepija vrijednosti se konstantno mijenja pa s tim i prilike za ulaganje.

Ignore : renči


Osim trejda na todexu burza je u stanju kliničke smrti.
S tim da su i na todexu intenziteti sve manji i sinusoide sve niže.
Naprosto ovdje više nema ulaganja.
Samo kokošing.

da je onima što su “ulagali” u vrijeme “ulaganja” sada kokošing, umjesto pušinga, skakli bi po ovome kokošinjcu od ZSE do stropa, ovako im jedino preostaje čeprkati po podu (dnu) ne bi li pronašli kakvo cijelo “zrno” u vlastitom i gazdinom izmetu

Jel još netko primijetio da po novim (strozijim) kriterijima od ponedjeljka je praktički gomila dionica neočekivano bačena u poseban rezim trgovanja, npr. PTKM, VART, LPLH (NB će sigurno biti presretan), TPNG, ATLN, BD62, CKML, HHLD, PIKR, RIZO, SAPN, SLPF, SNBA.

http://www.zse.hr/userdocsimages/Rezim/ZSE_Modalitet_drazbe_2018-01-05.xls

Za par kvartala na ovakvoj burzi realno je za očekivati da će u redovnom ostati samo dionice za fondovsko prebacivanje loptice, par gradjevinara, brodara i Todex (ako uopce prezivi)……

Moja Novogodišnja Rezolucija – povratak u 2008.g., ako je ikako moguce…….jer tesko da moze biti veća strava i uzas od trzista koje je sada na snazi.

Kada te drzavni vrh pocne nazivati spekulantom i kockarom ne preostane nista nego bjezat. Nazalost

Moja okolina je u cryptu i dalje trpaju, za dionice cijelo vrijeme nisu htjeli ni čuti,
zaradili oni ili ispušili na cryptu nema šanse da dodju na zse, prije će kupovat at&t..

slijedi nam precesija

Krajem mjeseca ce doci malo doradjeni nacrt nagodbe i to ce biti to. Dobavljacima mozda koji dinar vise, dionicari ce biti upuceni da svoje nezadovoljstvo izraze na redovnom sudu i to je to. Todex se potom spusta na razine jos nize od ovih i onda je posve moguce da u skoro vrijeme ugase trgovanje jer ce biti jasno da iza tih papira ne stoji nista. Osim mogucnosti sudskih tuzbi.
Tako bar slijedi iz zadnjih dogadjaja.
Sve u svemu nece biti novih razloga za prema dolje za TK kao cjelinu, a da li ce i kada biti za up to ne znamo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ kvart
Očito nismo primjetili, barem ja nisam, ali da je strašljivo, jest.
Mi ovdje stvarno ko’ zamorci.
Kada sam rekla na 2200 bodova da je sve trebalo prodati kada je Alvarez spakirao kufer, rekli su mi da trolam.
Sada ih nigdje nema, usput govoreći.
Do nagodbe mislim da je dobro presložiti portfelje i činiti ništa. To vrijeme oko nagodbe neće biti lijepo.

Krece vlakic jako brzo, podcjenjen dionice ce najvise profitirati….2018 i 2019 bi mogli biti rekordni prinosi….

….u medjuvremenu, u USA luduju i dalje…..

Dow 30 25,295.87
S&P 500 2,743.08
Nasdaq 7,136.56

…..party like its 1999……unbelievable……:)

Od 08.01. i ptkm..i vart… i croosi..i tpng..u modelitetu drazbe..

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32824

ostaje nam trgovanje dionicama za koje “vlast” kaze da vrijede nula kuna..i kad one odu..burza moze radit pola 5 minuta dnevno..tek toliko da se postave i realiziraju nalozi..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close