Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve najbolje u 2018. godini.
Ponoviti ću upozorenje od početka prošle godine.
Nemojte se navući da Vam uvale dionice.
U 2017. godini su Vam uvalili dionice Jamnice 140.000 kn, Leda 11.000 kn, Belja 25 kn,
Tehnika 850 kn, Viadukt 440 kn.
Uvalili su Vam i dionice Peveca i Atlantske plovidbe (sve iznad 300 kn je uvaljotka), ali neki se ne slažu s time, pa dopuštam da griješim.
Vrijeme će pokazati.

Po meni naša ZSE nije transparentna i vlasnici svake firme rade što hoće.

Mali dioničari nisu uopće zaštićeni, dok na drugim burzama mali dioničari su “kraljevi” jer oni donose novac i a bogme i likvidnost.
Od njih imaju koristi i firme koje dolaze do jeftinog kapitala, a i država jer se ulaganjem novac oplođuje a sami sudionici imaju od toga koristi (burza, brokeri, mirovinski fondovi, tvrtke).
Na kraju mali dioničari zarade nešto za penziju i svoje nasljednike da ne moraju kopati po kontejnerima.

I napokon katastrofalni porezni zakon gdje se u primjeni vidi da je otjerao male dioničare s ove burze na druge burze i čak u kripto valute (neki bi rekli da su bili proroci kad su nas škartirali).

Zbog svega navedenog smatram da bi se mi mali dioničari trebali organizirati, ali ne na način da se osniva udruga za svaku dionicu, već da se osnuje udruga malih dioničara na razini ZSE.

Ona bi se bavila zaštitom malih dioničara prema većinskim vlasnicima, davanje savjeta malim dioničarima, kao i davanje zahtjeva prema Vladi i Saboru što treba promijeniti na ZSE da se steknu uvjeti za što bolje i transparentno ulaganje na ovoj burzi a da se mali dioničari koji su oštećeni zbog kriminalnih radnji ili se žele istisnuti iz dionica budu pravično obeštećeni.
Neka političari čuju glas i nas “kockara”.

Lp

To bi onda bila profesionalna Udruga koju treba financirati .
Plašim se da bi i oni prvom prilikom
priklonili krupnom kapitalu kod osobne koristi na štetu malih dioničara .
Ono što našoj zemlji treba je razvijanje svijesti o kratkoročnoj dobiti mita i korupcije na štetu dugoročnih ciljeva.
Uvijek ponavljam da će Hrvatska doživjeti resnesansu kada izaberu jednog Istrijana za Premijera s stabilnom većinom . Istrijan je cijepljen od kratkovidnih dobiti na štetu dugoročne stabilnosti po rođenju, te takav nacionalni pristup sistemske politike doveo bi zemlju u red stabilnosti i predvidivosti, a što je ključno za kapital.
Nažalost ni jedan Istrijan nema tih afiniteta, za sada.
Do tada moramo se nositi “s stokom sitnoga zuba”.

Imali ste Jakovčića koji je pobjegao u Europski parlament pred Uskokom.
Na tu se temu osvrnuo i političar Damir Kajin čiji komentar donosimo u nastavku:
“IDS predlaže šest mjeseci do dvije godine za uporabu termina “za dom spremni”. Za mene je to u redu, ali koliko bi zatvora trebalo za samo tri najbenignija slučaja vodstva IDS-a?
1. Kupim od države, i to u vrijeme kada je zakon branio prodaju poljoprivrednog zemljišta 6,5 ha državne zemlje za dvije kune m2, platim prvu ratu 12 000 kuna. I dobijem kredit na tu založenu zemlju od 300 000 €.
2. Kupim od bespomoćne starice 3 ha za 22 000 kn, urbaniziram tu zemlju, sam si je procijenim na cca 2,5 mil.kn, založim 1 ha tako kupljene zemlje za 7000 kn i dobijem kredit od 200 000 €. Jasno, prethodno poslovanje te općine prebacim na kreditora
3. Kupim na Labinštini hektar od sirotinje koju joj ekipa nije htjela urbanizirati, potom je urbaniziram i nudim na prodaju za 1.5 mil €.
To je Istra. Jasno to nije antifašizam već, po meni, kriminal prvaka IDS-a, od kojih je 50 njih danas teže od 2-3 mil €, a da ulaskom u politiku nisu imali ništa. To je Istra danas. O antifašizmu govore oni koji čine gore stvari od samih fašista, ali sve im prolazi dok javnim novcem zakupljuju medije i dok im posao odrađuju PR kuće. Fimi medija za Pulsku ekipu je dječja igrica ali dok kontroliraš DORH možeš i krasti i javno pretvarati u privatno. Ja mislim da je to moguće samo u Istri. Nažalost, to može samo vrhuška IDS-a kojima autonomija služi samo da bi se Istra pljačkala”, poručio je Kajin.

Grga mislite bi da bi relativno mladi Miletić gradonačelnik Pule bio od formata za premijera ?
Van svake sumnje je da je da je izuzetno snalažljiv i utjecajan.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gradonacelnik-pule-prijateljima-‘s-martinom-se-nisam-druzio-drogu-mi-podmecu’/1535991/
http://ipress.rtl.hr/gradovi-i-opcine/pula/miletic-zatrazio-uklanjanje-teksta-o-smrti-martine-duras-22440.html?start=140
http://udarno.com/orgije-i-kokain-istarski-ids/

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/gradonacelnik-pule-prijateljima-‘s-martinom-se-nisam-druzio-drogu-mi-podmecu’/1535991/

Ovaj link otvara

@Barikb

Pola ovoga što se forwardirali ne otvara ????
Međutim iz naslova vidim da IDS nitko ne optužuje za pljačku, otuđenje, kriminal…….
Radi se o privatnim radnjama. Nino je iskoristio priliku za zemlju, ali nije krao, iskoristio priliku i politički je odmah kažnjen.

Ivan Jakovčić ( Nino )
Zato i je Kajin reagirao, Nino je iskočio iz Istarske prakse, nagrade za rad i ni Kune više !
Nažalost, Nino je ostavio pipke u smislu IDSa. Jedan pipak je Miletić, veoma poslušno dijete s malim osobnim interesima, ali ih ima. Ok, nije jaje nego kokoš jer IDS ispod pulta i pojasa djeluje u vidu stabilnih financija stranke. Osobno se malo koriste i to malo je upitno. Miletić je napola Istrijan pa te nestašluke moramo razumjeti .
Opet, ako sve karte stavimo na stol i uobičajene prakse kroz 25god. podmetanja klipova IDSu od HDZa, mogu ih i razumjeti.
Međutim u Istri dobiti posao u županijskim ili gradskim funkcija, a bez članstva IDSa nije moguće i to ljudi jako zamjeraju. Zamjeraju nepotizmu i jednoumlju.
Potvrda je njihov nikada manji osvojeni postotak na izborima.
Miletić za Premijera ? Hmm, u svakom slučaju bavio bi se interesima zemlje, uglavnom !
Mogu reći koje su mu prednosti, nedostake svi znaju : strpljiv, razborit, izdržljiv, socijalano osjetljiv, uvažava druge i drugačije mišljenje. Relativno skroman .

Zaključak :
U Istru rado ulažu i domaći i strani investitori i mirno spavaju, a to je ključ !

Navali narode evo novih dionica….

U potrazi za ulagačima na ZSE-u do 10 SME-ova godišnje

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Sretna Nova godina svima !

Ljudi kad pocinje trgovanje, jel moguce da je promet jos uvjek 0?

u 12:00

.

neki dan sam poslao samo novi raspored trgovanja, nakitili me jedinicama, kao da sam postao tablicu poreza na nekretnine, čitajte

http://zse.hr/default.aspx?id=81050

http://zse.hr/default.aspx?id=80864

Sretna Nova 2018, puno srece, manji PDV a veći BDP

New Report

Close