Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala Grga.

Pridružujem se lijepim željama za Novu 2018. svima vezanim za ovaj forum.
Onima koji pišu, koji čitaju, koji se ljute, kojima je svejedno, koji se prave važni, koji se nebi šteli mešati, koji su zaradili, koji su izgubili, koji su na pozitivnoj nuli kao i moderatorima!

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!

2017 godina, godina crypto valuta!
2018 godina, godina …. prilika!
Sretno vam bilo, Hrvatice i Hrvati, ma gdjegod bili!

Sretno svima u 2018. i da se ovakvo zlo vise ne ponovi. A onda ce sve vec nekako.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

već sam pomislio da sam prespavao Novu godinu, ali sam provjerio i vidim da je tek 29. 12. 2017. Umalo me šlag strefio!

Sretna Nova godina svima!

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

a mom najdražem forumašu Sretan Božić 😉

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

Od veljače sve pošteno i transparentno 🙂
http://hr.n1info.com/a270035/Biznis/Novi-zakon-o-trzistu-kapitala-ocekujemo-u-veljaci-2018.html

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Sretno svima

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ako tko ima kakve prijedloge i kritike na novi prijedlog zakona mislim da je moguce komentirat

https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=6312

Ignore : renči

Gledam malo ove kazne na kraju zakona ovdje ima jako veselih kazni, kad se usvoji zakon pazite sta radite :O

Ignore : renči

Stavi to ovoj ekipi na ATPL da vide od koliko do koliko se dobija za manipulaciju cijenom. A i ovima iz PVCM ne bi trebalo biti svejedno.

Primer neceg svima poznatog iz prijedloga zakona:

Članak 715.

Novčanom kaznom u iznosu od 100.000,00 do 40.000.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj počinjen iz nehaja fizička osoba:

1. koja stupi u transakciju ili da nalog za trgovanje ili obavi bilo koji drugi postupak koji daje ili vjerojatno daje lažne ili obmanjujuće signale u pogledu ponude, potražnje ili cijene financijskog instrumenta, povezanog promptnog ugovora za robu iz članka 3. stavka 1. točke 15. Uredbe (EU) br. 596/2014 ili proizvoda na dražbi na temelju emisijskih jedinica, protivno zabrani iz članka 15. Uredbe (EU) br. 596/2014, osim ako osoba ne dokaže da je takva transakcija, nalog ili postupak učinjen iz legitimnih razloga u smislu članka 9. Uredbe (EU) br. 596/2014, te da je u skladu s prihvaćenom tržišnom praksom utvrđenom u skladu s člankom 13. Uredbe (EU) br. 596/2014

2. koja stupi u transakciju ili da nalog za trgovanje ili obavi bilo koji drugi postupak koji drži ili vjerojatno drži cijenu jednog ili nekoliko financijskih instrumenata, povezanog promptnog ugovora za robu iz članka 3. stavka 1. točke 15. Uredbe (EU) br. 596/2014 ili proizvoda na dražbi na temelju emisijskih jedinica na neuobičajenoj ili umjetnoj razini protivno zabrani iz članka 15. Uredbe (EU) br. 596/2014, osim ako osoba ne dokaže da je takva transakcija, nalog ili postupak učinjen iz legitimnih razloga u smislu članka 9. Uredbe (EU) br. 596/2014, te da je u skladu s prihvaćenom tržišnom praksom utvrđenom u skladu s člankom 13. Uredbe (EU) br. 596/2014

8. koja, protivno zabrani iz članka 15. Uredbe (EU) br. 596/2014, a vezano za članak 12. stavak 2. točku b. Uredbe (EU) br. 596/2014, kupi ili proda financijske instrumente na početku ili pred kraj trgovinskog dana koja, a takva kupnja ili prodaj ima ili bi mogla imati učinak obmanjivanja ulagatelja koji djeluju na temelju objavljenih cijena, uključujući početne ili zadnje cijene trgovanja

Samo par izdvojenih primjera, a ima ih jos poprilicno.

Ignore : renči

Ovima na PVCM neće trebati. 🙂
Oni su out!

La vita e bella!

New Report

Close