Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa meni se otvoreni nalozi automatski storniraju svaki dan. Tako da ne znam u čemu je problem. Osim što me nervira svaki dan ponovno zadavati naloge.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

U 2017-oj nestaše milijarde kuna sa ZSE-a kao da ih nikada bilo nije. U Todexu izgibe sve probrana raja, veliki dečki, financijski osvješteni tabličari, creme de la creme ZSE-a. A tko je mogao izbjeći tako gusto postavljene “mine” na ZSE-u, nemoguća misija. Preskočiš jednu i dočekaš se na druge dvije. Nikakve šanse prosječan a ni iznadprosječan ulagač nemaše da ih zaobiđe.
Nadam se da će do sredine 2018 biti počišćene sve zaostale “mine” i da će se napokon pod novim evropskim propisima barem malo olakšati kretanje malim i velikim “špekulantima” (jer ovdje odavno nema pravih ulagača). Žalosno je i to što ljudi ne mogu prenijeti milijarde gubitaka ostvarenih u 2017 godini u 2018-tu. radi poreznih olakšica vezanih za trgovanje dionicama. Gubitak je neprenosiv a dobit je po nakaradnom zakonu oporeziva u 2018-toj. Pored svih nepravdi i zlodjela napravljenih u 2017-toj oderat će nas i u 2018 ako bilo što “zaradimo”.
I još jedno zapažanje. – Tko god kaže da je bivša Yuga bila siromašna lažov je jer vidimo da je trebalo punih 27 godina da se uništi sva industrija iz bivše Yuge i firme kojima je još tada udaren temelj i da to društveno vlasništvo prodano u privatno temeljem 0 kuna na kraju bude svedeno na 0 kuna.
Bijahu to nekada zaista giganti nadaleko poznati ( Vijadukt, Hidroelektra, Đuro Đaković, poljoprivredni kombinati, tekstilna industrija, Petrokemija, Belje, Ledo, Zvijezda). Netko će reći da ove firme iz Todexa i dalje postoje i dobro posluju. Istina – ali one više nisu u hrvatskim rukama – njihovi vlasnici su trenutno belosvetski hohštapleri – lešinari, bankari, fondovi rizičnog kapitala.

Meni na Agramu ostaju, izuzev ako nije zadat dnevni nalog


Baš nešto gledam fondove i uspoređujem prinose… pa gledam "Erste Adriatic Equity".
Upravljali su imovinom članova na način da su ove godine napravili gubitak od -22%! I uredno se za to nagradili, tj od svojih članova naplatili nagradu/naknadu za upravljanje 🙂
I nikome ništa, idemo dalje, netko drugi je valjda kriv!
Pre pre jako, ne znam bi li se smijala ili plakala… gdje mi to živimo…

Nevjerojatno je da nitko ne snosi posljedice, management nitko ne dira, beru naknade i bonuse, i tako će i sljedeće godine.
Ali ni “velika” ZABA i njihovi vrsni analitičari ZABA invest-a nisu puno bolje prošli.
Apsurdno je da se o tome više ne piše u medijima i da se ne osvještava ljude.
Koliko mi je poznato, jedini tko je smijenio management je PBZ novčani fond, koji je također ostvario kolosalne gubitke, a smatra se za vrlo konzervativno ulaganje.

Meni na Hita ne ostaju.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Nevjerojatno je da nitko ne snosi posljedice, management nitko ne dira, beru naknade i bonuse, i tako će i sljedeće godine.
Ali ni "velika" ZABA i njihovi vrsni analitičari ZABA invest-a nisu puno bolje prošli.
Apsurdno je da se o tome više ne piše u medijima i da se ne osvještava ljude.
Koliko mi je poznato, jedini tko je smijenio management je PBZ novčani fond, koji je također ostvario kolosalne gubitke, a smatra se za vrlo konzervativno ulaganje.

Generalno loša godina za sve fondove u hrvatskoj, posebno Erste i ZB.

No, posljedica lošeg poslovanja nema jer eto ove godine imaju “alibi”: Agrokor.

U 2018. takvog alibija više nema, mora se nešto promijeniti inače je uopće upitna svrha ovih “investijcijskih fondova”.

Nema gubitonosnih prodaja za kraj godine da se smanji porez na KD? 😉

Ignore: KressoM, delux



Baš nešto gledam fondove i uspoređujem prinose… pa gledam "Erste Adriatic Equity".
Upravljali su imovinom članova na način da su ove godine napravili gubitak od -22%! I uredno se za to nagradili, tj od svojih članova naplatili nagradu/naknadu za upravljanje 🙂
I nikome ništa, idemo dalje, netko drugi je valjda kriv!
Pre pre jako, ne znam bi li se smijala ili plakala… gdje mi to živimo…

Nevjerojatno je da nitko ne snosi posljedice, management nitko ne dira, beru naknade i bonuse, i tako će i sljedeće godine.
Ali ni "velika" ZABA i njihovi vrsni analitičari ZABA invest-a nisu puno bolje prošli.
Apsurdno je da se o tome više ne piše u medijima i da se ne osvještava ljude.
Koliko mi je poznato, jedini tko je smijenio management je PBZ novčani fond, koji je također ostvario kolosalne gubitke, a smatra se za vrlo konzervativno ulaganje.
[/quote]

Vrlo konzervativno kad ono RH obveznice:):):)


Nema gubitonosnih prodaja za kraj godine da se smanji porez na KD? 😉

Ocito nije bilo dobiti da bi se umanjivao porez 😛

Ima i druga strana medalje mozda se poreznici iznenade s malim porezom pa ga se mozda site prominit lol

Ignore : renči


Meni se čini da se zauzimaju pozicije za vrlo dobru 2018. godinu. A možda sam i lud. Nadam se da nisam.

A čim budeš trejdao kad todex bude delistiran. Hoteljerima?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Eto, dajem ruku u vatru da nije bilo Agrokora CROBEX bi ovu 2017. završio preko 3.000 bodova.
Od 2014. gradim svoj portfelj i bio sam čvrsto uvjeren da je to “TA” godina.
U veljači sam čak na dva tjedna dosegao svoj ATH vrijednost dioničkog portfelja.
Dobar osjećaj! 🙂

Mislim da će nam i 2018. biti u znaku čišćenja od Agrokora i preispitivanja kakvo to “jedino uređeno tržište kapitala” imamo.

La vita e bella!

🍏🍎🍎🍏
Svim dioničarima, moderatorima i čitateljima ovoga foruma, želim sretnu i uspješnu Novu godinu .
Moje isprike ako sam nekoga pisanjem povrijedio, pišem po ključu “što na umu to na drumu” , te ako sam nekome pomogao, bilo mi je zadovoljstvo.
🍏🍎🍎🍏

New Report

Close