Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



… Tko želi zaradu u dionicama, taj ora čiutati izvješča i kupvati zdrava podeuzeca po poštenim cijenam. …

Hoćeš reći da je u izvješćima npr. Belja ili Leda 01.01.2017. bilo naznaka u kakvim su gov.ima?
Iz izvješća se moglo zaključiti da se radi o lošim tvrtkama?
Ma daj ne njaj-ke.
Što god tko mislio ili pričao, ovo je bila klasična prijevara, samo što nam je pravosuđe tako jadno, beskorisno i korumpirano da mi se jednostavno ne da podnositi kaznenu prijavu ili pokretati privatnu tužbu, jer bi to trajalo 20 godina i na kraju pojeo vuk magare.

[/quote]

Nemoj krivit druge za svoje pogreške – izvjesca leda i jamnice su bila točna i poštena. jer ni ramljakova revizija ih nije poništila nego samo umanjila neto rezultat – dakle, izvjesca su bila korektna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



… Tko želi zaradu u dionicama, taj ora čiutati izvješča i kupvati zdrava podeuzeca po poštenim cijenam. …

Hoćeš reći da je u izvješćima npr. Belja ili Leda 01.01.2017. bilo naznaka u kakvim su gov.ima?
Iz izvješća se moglo zaključiti da se radi o lošim tvrtkama?
Ma daj ne njaj-ke.
Što god tko mislio ili pričao, ovo je bila klasična prijevara, samo što nam je pravosuđe tako jadno, beskorisno i korumpirano da mi se jednostavno ne da podnositi kaznenu prijavu ili pokretati privatnu tužbu, jer bi to trajalo 20 godina i na kraju pojeo vuk magare.

[/quote]

upravo tako- PREVARA!…pa sad budi i dalje glu.p i naivan i ulaži na ZSE…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....




kako misliš gubitak se ne prenosi u sljedeću godinu? nisam još plaćao porez po toj osnovi,, ali valjda možeš taj gubitak sljedećih godina odbiti ako budeš u plusu?
ako ne, onda je ovo još jedna primjer aspurdistana na N-tu :))))))))

gubitak ostvaren (realiziran) ove godine ne možeš odbiti od dobitka sljedeće godine

dakle gleda se (dobitak – gubitak) u godini za koju plaćaš porez i na taj iznos ide porez
(dionice kupljene prije 1.1.2016. ne ulaze ni u dobitak ni u gubitak i na njih se ne plaća porez, te ako dionice držiš minimalno 2 godine)

zbog toga i je sad rasprodaja
[/quote]

Nisu tri godine?
[/quote]

https://www.zakon.hr/z/85/Zakon-o-porezu-na-dohodak
Dohodak od kapitala po osnovi kapitalnih dobitaka ne oporezuje se ako je otuđenje izvršeno između bračnih drugova i srodnika u prvoj liniji i drugih članova uže obitelji iz članka 14. stavaka 5. i 6. ovoga Zakona, između razvedenih bračnih drugova ako je otuđenje u neposrednoj svezi s razvodom braka, nasljeđivanjem financijske imovine te u slučaju ako je financijska imovina otuđena nakon dvije godine od dana nabave, odnosno stjecanja te imovine.

Mačekajte pa svi ste imali priliku za izaći na 8000 kn LEDO itd. jer se tržilo danima nakon što je objavljeno u kojim je problemima agrokor tako da sad tu zazivati pljačka ovo ono ne stoji. Žao mi je ljudi koji su ovdje pogubili novce ali vrijeme je da se odradi neki finalni pad i onda okrećemo novu stranicu i nadam se da kreće optimizam u 2018.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Hm..jako ste optimisticni sa zdravim tkivom..a mirovine spaljene u dokapu leda ili ulaganja temeljem super poslovanja perjanica, koje su preuzele dugove..sustav ne stiti male nikako, nitko ne vjeruje u tuzbe za g.kriminal, lazirana izvjesca, etc..pa evo ni sad nisu sigurni koliko agrokor stvarno vrijedi..to se sutra moze dogodit i na drugim dionicama, jer nas ne stiti sustav..

ja do kraja godine rasprodajem sve i napuštam ZSE, nisam ludjak da ovdje i dalje ulažem svoj novac

Do kraja godine na žalost nećete imati kome prodati.
Sutra bi trebao neradni dan na Burzi, da se svi priberemo.

Od sutra vam ide napokon rast svega Netodexa, jer više nema razloga za zastoj.
Dionice svih vjerovnika napokon moraju prema gore jer su dobro prošli!
Tko će vam sad prodavati jeftino kad se sad napokon zna da je sve riješeno i da će otpisi vjerovnika zapravo biti minimalni??
Za sav Netodex ovo vam je napokon odlična stvar!
Dionice svih dobavljača i financijskih vjerovnika sad moraju natrag prema razinama od početka godine (20-50% gore).
Pa vi čekajte jeftini dokup, što je bilo na sniženju, bilo je!

Ne ide to tako. Odmah.
Ja sutra ne gledam, samo ću stop naloge katastrofičarskog tipa postaviti.
Sutra duboki zaron.

Sutra konačni pad i novi početak.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Nemoj krivit druge za svoje pogreške – izvjesca leda i jamnice su bila točna i poštena. jer ni ramljakova revizija ih nije poništila nego samo umanjila neto rezultat – dakle, izvjesca su bila korektna.

Dakle, koga ti prozivaš i koga ti optužuješ za vlastitu stupidnost – sve piše u izvješćima i sve piše u jamstvima. nitko ništa nije držao skriveno unatrag barem 6 mjeseci. Ali nekim niej dovoljno ni 6 godina da odrastu, a kamoli 6 mjeseci.

Prevara, kriminal bla bla – prazna priča. kao kad novopečeni londonac proziva odgovorne i zaziva pravdu. aha.

Znači ti si 01.01.2017. godine znao koja su jamstva ležala na tvrtkama Agrokora i koliko je Agrokor zapravo dužan?
Bogami, ti si pravi Jack.
Evo, priznajem, ja sam priglup pa to nisam znao.

Ja sam prekrižio te dionice još dok su bile blokirane, boli me k… jesam izgubio 80% vrijednosti ili sve.
Šta me košta izgubit još tih 4,5kn po dionici?
Pa mogli su se i drugačije nagoditi, poštenije, prihvatljivije za svih, nada umire posljednja!
Uostalom, zadnjih mjeseci se kroz mjesečna izvješća vidjelo da to uopće nisu loše firme, a to sam mislio i dok sam ih kupovao.
Imam još uvijek vrlo pristojne zarade na drugim pozicijama, neću propasti, ali nepravda i prijevara žulja.
Gdje sam mogao doznati da su firme preopterećene dugovima kada sam ih kupovao, osim od tebe stručnjaka, naravno?
Ovo je bila prijevara iz udžbenika!

Prijevara u gospodarskom poslovanju

Članak 293.
(1) Tko kao predstavnik ili zastupnik pravne osobe s ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi za tu ili drugu pravnu osobu uporabom nenaplativih akceptnih naloga, čekova za koje zna da nemaju pokrića, ili na drugi način dovede nekoga u zabludu, ili ga održava u zabludi i time ga navede da ovaj na štetu svoje ili tuđe imovine što učini, ili ne učini,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(2) Ako je počinjenjem kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist ili je prouzročena znatna šteta, a počinitelj je postupao s ciljem pribavljanja takve koristi ili prouzročenja takve štete,

kaznit će se kaznom zatvora od jedne do osam godina.

A što se tiče stupidnosti, mama ti je stupidna.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Zasto duboki zaron? Ovo je za vjerovnike dobro. Vjerovnici bi trebali dobiti na vrijednosti. Oni koji su dužni na nulu, i to je to. Koliko se izgubi na jednoj strani, dobije se na drugoj.

Osim toga, duboki zaron je već odrađen, zaronilo je već nekoliko puta na suštinski jednu te istu vijest. Zaronilo je kao da nitko neće ništa izvući. Zašto sad opet kad je ovo zapravo dobra vijest za vjerovnike?

Tocno.
Samo je sad doso pop i reko stop.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close