Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prosinac je i prošle godine bio loš. Sjećam se da je to bio jedini mjesec u prošloj godini u kojem sam čak uspio ubilježiti blaži minus. Ovegodine mogla bi biti nula ili blaži plus.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Najgora burza na svijetu a i šire u galaksiji je ovaj jadni ZSE. Minus do minusa a pored svega toga još i totalno promašena politika oporezivanja pri trgovanju dionicama. Evo npr. zamislite da ste imali milijun kuna početkom 2017 godine u nekoj dionici iz Todexa. Sada bi Vam taj milijun kuna vrijedio ugrubo rečeno nekih 100 tisuća kuna jer ste recimo prodali te dionice u 2017 da ne zapadnete u veći gubitak. Znači gubitak 900 tisuća kuna u ovoj godini i taj gubitak ne možete prenijeti u slijedeću godinu. Recimo da nagodba oko Agrokora uspije i Vi početkom iduće godine kupite za tih 100 tisuća kuna nešto od Todexa i krajem 2018 prodate recimo za 150 tisuća kuna jer naraste. I što onda? Onda dođe država u 2018 i naplati Vam 12% plus prirez na tih 50 tisuća “zarade”. Ali Vi niste ništa zaradili jer ste u minusu i dalje još okruglo 850 tisuća kuna koji ne ulaze kao gubitak u 2018 godinu. Dakle gubitak je samo Vaš a bilo kakva dobit je i njihova pa makar i nije dobit.
I sada treba očekivati da će netko ovdke trgovatio a da ga ovi deru na sve mile i nemile načine. Zato a i iz drugih razloga sve više ljudi seli u kriptovalute jer tamo nema nikakvog poreza niti tko zna koliko imate ili nemate na računu ako mu Vi sami ne kažete ili dojavite javnu šifru.

Seliti lovu sad u kriptovalute je suludo. Ja već lagano nervozno gledam na portfelj koji mi tamo sve više raste i bojim se da ne okrene smjer ali i da okrene izašao bih bar s nulom van a ovi koji sad ulaze ne znam čemu se nadaju…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Kao pesimista, očekujem ipak uspješnu 2018 god. za domaće gospodarstvo .


Najgora burza na svijetu a i šire u galaksiji je ovaj jadni ZSE. Minus do minusa a pored svega toga još i totalno promašena politika oporezivanja pri trgovanju dionicama. Evo npr. zamislite da ste imali milijun kuna početkom 2017 godine u nekoj dionici iz Todexa. Sada bi Vam taj milijun kuna vrijedio ugrubo rečeno nekih 100 tisuća kuna jer ste recimo prodali te dionice u 2017 da ne zapadnete u veći gubitak. Znači gubitak 900 tisuća kuna u ovoj godini i taj gubitak ne možete prenijeti u slijedeću godinu. Recimo da nagodba oko Agrokora uspije i Vi početkom iduće godine kupite za tih 100 tisuća kuna nešto od Todexa i krajem 2018 prodate recimo za 150 tisuća kuna jer naraste. I što onda? Onda dođe država u 2018 i naplati Vam 12% plus prirez na tih 50 tisuća "zarade". Ali Vi niste ništa zaradili jer ste u minusu i dalje još okruglo 850 tisuća kuna koji ne ulaze kao gubitak u 2018 godinu. Dakle gubitak je samo Vaš a bilo kakva dobit je i njihova pa makar i nije dobit.
I sada treba očekivati da će netko ovdke trgovatio a da ga ovi deru na sve mile i nemile načine. Zato a i iz drugih razloga sve više ljudi seli u kriptovalute jer tamo nema nikakvog poreza niti tko zna koliko imate ili nemate na računu ako mu Vi sami ne kažete ili dojavite javnu šifru.

odgovor na ovo pitanje u poreznoj glasi poslovni rizik
lol

mi smo ipak zemlja slučaj


Seliti lovu sad u kriptovalute je suludo. Ja već lagano nervozno gledam na portfelj koji mi tamo sve više raste i bojim se da ne okrene smjer ali i da okrene izašao bih bar s nulom van a ovi koji sad ulaze ne znam čemu se nadaju…

Tamo 95% ljudi će izaći sa minusom, 1% sa 0 al sa čirom na želudcu, a njih 4% će uzeti vrhnje od naivaca….to je najveća prevara ikada….

Ne kukajte – evo ima i dionica sa div. prinosom od 14% 🙂

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Božićna rasprodaja.
Možda fondovi organiziraju i crni petak


Božićna rasprodaja.
Možda fondovi organiziraju i crni petak

Samo da nakon toga ne uslijedi i crni ponedjeljak
http://www.poslovni.hr/leksikon/crni-ponedjeljak-1106

Ignore: KressoM, delux

Koja žabokrečina. Sustavno uništavanje, uhljebarina ide samo dokle, što se prije Gažićka i amater company to zapitaju duže će moći biti uhljebi, inače ne bu dobro kako nama tako ni njima. Ali prije nama nego njima jer oni za loše poslovanje bivaju nagrađeni novom državnom sisom tj. funkcijom.

使用を信頼し、あなた自身の能力の




To ti je kad si sirotinja.
Vani imaš nešto što se zove Santa Claus rally.
A kod nas božićna rasprodaja.
Ekipa se sjeti da ima pa proda 30 dionica Peveca ili HT-a da može kupiti špeceraj za Božić.
Ja isto očekujem lagano klizanje indeksa pre 1800 do kraja godine.
Vidi se na svim blue chipovima.
Osim Atpl, to je druga priča.

Vi se serislave stalno nešto čudite.
Pa meni je recimo drago da Hrvati imaju ipak još neke druge običaje, a nismo postali bezdušni amerikanci koji su pohlepni za novcem.

i naravno da sada nikog nije briga za burzu i kamo će dionice.
Isto tako mi je jasno da neki ljudi prodaju sada dionice da nekom sitnicom obraduju svoje voljene.

Život Vam brzo prođe.
Ugasite kompijutor i burzu i posvetite se svojim najmilijima.
Sretni blagdani!

Te trenutke Vam nikakvi ogromni dobici na burzi neće vratiti……………….

Male stvari čine život lijepim a broj dionica na ZSE.

Lp

Inače, čudi me da nisu uveli i porez na gubitak.
Puno više bi love sakupili, a onima koji su nešto i zaradili bilo bi im lakše platiti porez Hrvatskoj državi.

Ti Boga ko da Beogradu, Budimpešti ili Beću plaćaju porez, a ne Zagrebu.
Vidite da je situacija ozbiljna i da grad više nema ni za plaće.
Sva sreća da rastemo, kaj bi bilo da smo u krizi?
[/quote]

Ničem se ne čudim.
Samo konstatiram.
[/quote]

@ serislav

Ajmo malo pozitive.

Kao što sam elaborirao mi nemamo nikakav crveni debeli djed mraz rally prije Nove godine.
Mislim, pa gdje bi imali rally kad ni snijega nema.

Ali poslije Nove godine našu ljudi su optimistični, Nova godina je novi početak.

Zato početkom godine, dok su ljudi još optimistični, dok imaju još nadu, dionice rastu.

Onda počinje priča o ću-ću, o brodićima na ću-ću, o rastu sdvjetske ekonomije (kao ima veze s našom burzom).

I to traje tamo do trećeg mjeseca…..

A onda Ivana nove proljetne janjce izvodi na ispašu.

Što ste se zabrinuli, sada će oni koji su zavrtili i zaradili na bitcoinu vratiti dio love na zse….
Eto ja sam među njima…. 🙂

A evo genijalca, kako se to radi, do jučer hvalio sada kada je prodao i navukao male piše o neviđenom …riziku biti će uzbudlljivo

Suosnivač Bitcoin.com-a prodao sve svoje bitcoine

EMIL OLDENBERG, suosnivač stranice Bitcoin.com, prodao je sve svoje bitcoine i pritom ih nazvao “beskorisnima”.

>> BITCOIN LUDILO ZAHVATILO I HRVATSKU “Nemojte dozvoliti da ostanete bez životne ušteđevine”

Oldenberg, šef tehnologije na stranici Bitcoin.com, rekao je da se radi o “najrizičnijoj investiciji u koju možete ući”, prenosi Unilad pozivajući se na švedsku stranicu Breakit.

Suosnivač Bitcoin.com-a objasnio je za Breakit zbog čega više ne vjeruje u tu kriptovalutu.
Radi se o ekstremno visokom riziku. Prodao sam sve svoje bitcoine i prebacio se na bitcoin cash. Prebacivanje bitcoina na burze i s njih jako puno košta. Kad sam prodao svoje bitcoine, morao sam platiti 50 američkih dolara i čekati 12 sati da se transakcija izvrši”, rekao je Oldenberg.

Fokusira se na bitcoin cash

Otkrio je kako je Bitcoin.com “prestao razvijati nove usluge za staru bitcoin mrežu” i sada je ta stranica prvenstveno fokusirana na bitcoin cash koji je pokrenut u kolovozu.

“Stara bitcoin mreža je praktički beskorisna. Rješenja vidim u bitcoin cashu, u tome leži budućnost”, rekao je.

Oldenberg kaže da su visoke transakcijske naknade i zastoji u transakcijama glavni razlog što je digao ruke od bitcoina.

U siječnju vrijednost bitcoina iznosila je oko 1000 američkih dolara po “novčiću”, a u 12 mjeseci dosegla je nevjerojatnih 18 tisuća američkih dolara.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close