Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koji stranci kolega migra pa tu je plitko za bakica i bilbiju a kamo li za kakvog ozbiljnijeg igraca
Jos dodatno ekipa bjezi u kripto valute a mi u odnosu na njih izgledamo kao pracovjeci

borsa@
oni stranci ii i domaći koji će doći u budućnosti a budućnost ko budućnost nije to više kada se dogodi i tada preostaje samo izbor puniti potoke,rijeke ili nešto veće.
strpljivi će se pozicionirati i čekati da oni koji misle da su mudriji kupe poslije njih.
ponekad je to puno prije a ponekad malo prije,nebitno jer svaki scenarij nosi bogate darove.
makroekonimija na nižem stupnju je isporučila prije godinu dana praktičnu pokaznu vježbu.
rekao bi čak da su se punile rijeke a todomor je spriječio mora ili…
kada sljedeći puta?
u nekoj budućnost,u tome je i draž marketiranja što se nezna točan dan.
kome nije do draži koje se mogu i srednjeročno realizirati ima i velika ponuda draži koje se potencijalno mogu realizirati na bitno kraćim vremenskim horizontima.
kripto,kladionica ili nešto treće ,5….
rezimirat ćemo nekad tko je bolje izabrao.

p.s.
nije” plitko” za spomenute već ih ima premalo a oni ne mogu sve odjednom pokriti dapokrenu cijeli market već samo po njihovom izboru prioriteta.
sa njima ili bez njih vrijeme će napraviti svoje.
prljevanje dobiti je nezaustavljiv proces jer oni koji zarade na jednom sele kapital na drugo što percipiraju kao podcijenjeno,ni je potrebno ići dalje od vlastitog primjera.
zakon spojeniih posuda zar ne?
proces je to koji traje
market za nestrpljive nije dobro mjesto

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

“Todomorski” novci su isprženi, izgubljeni, nestali, otišli niz rijeku i ostale simpatične uspredbe samo za one koji te dionice više nemaju jer su ih prodali. Za nas ostale su sve opcije otvorene: totalni gubitak, izlazak sa malom dobiti s obzirom na uprosjećivanje cijene ili velika dobit u narednom periodu.

Tako da bih smanjio doživljaj samorazumljivost situacije koji je kod nekih tako jako izražen.

La vita e bella!

Todex is dead.
Ako je ispuseno 92% trzisne kapitalizacije sve to sto ste naveli (totalni gubitak, dobit) su dogadjaji marginalne vaznosti za ukupno TK.
Za vas osobno je to vrlo bitno, naravno.
Nadam se da nece sve propasti.
Takodjer, jamstva su tu, a 35% vrijednosti lezi u neagrokorskim udjelima. Pri otpisima od skoro 80% iskreno sumnjam da ce to netko ostaviti van domasaja.
Ali stogod da bude dat ce nekakav closure i pogled u buducnost.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

uskoro će biti prezentiran nacrt nagodbe pa će se moći približnije izraziti najizgledniji scenarij.
kao i svim drugim i dioničarima todexa želim da prođu sto bolje s obzirom na okolnosti.
njihova “dobit” je dobit za sve nas na ZSE.
kako sada stvari stoje ide se prema izbjegavanju najcrnijeg scenarija a svi ostali su u nekoj mjeri prihvatljivi.
to izbjegavanje bi značilo i izbjegavanje dodatnih potresa na marketu i svi koji smo u dionicama navijamo za taj scenarij.
vrijeme je napravilo svoje i od početnih tvrdoglavih stavova ide se prema realnosti a ona je da su i dobavljači podržavali neodrživ sistem i da kao takvi moraju snosit posljedice.
što više to bolje za dioničare ali vjerovnici ipak imaju zadnju tako da će i dioničari morati prihvatiti svoj dio gubitaka.
u crnom scenariju bi svi bili gubitnici ili veliki gubitnici pa ga držim vrlo malo izglednim.
život i investiranje ide, mora ići dalje.
imamo pred sobom dobru makroekoniju i na tim krilima svi koji su danas unutra i neće predugo odgađati imaju dobre šanse da kapitaliziraju u nekoj mjeri.
u kojoj?
izgledno neusporedivo većoj nego na oročenju,štednji,u čarapi,pod jastukom,zakopano…..
po pitanju rejtinga na temi oporavak burze sam napisao:
“ima nešto bolesno u tome,nešto kontradiktorno,nešto neodrživo…”
jednako tako i ovo stanje na marketu je ……
ako sam samo dijelom u pravu….Hm…
živi bili…

p.s.
market kao cijelina ne mora nužo kao što je nekad ali
pojedine bolje prilike jesu i u budućnosti će pružiti respecta vrijedne dobitke.
rezimirat ćemo nekad tko je kako “nišanio”

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Tocno tako.
Na ovim cijenama razvodnjenje od 1:10 znaci da su dionicari na nekom dobitku, u odnosu na sadasnju cijenu, a sve bolje od toga je bingo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Znaci po tome Belje na 0.45 kn, Ledo na 77 kn, Jmnc na 1300 kn?

Ti nista ne razumijes, brate.
Ako razvodne 1:10, a realna vrijednost Leda je bila 10.000 ili vise onda znaci da ce nova stabilna dionica, rijeseno sve, bez repova, jamstava i sl. vrijediti preko 1.000. A sve drugo je bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Najpesimističniji od velike financijske krize: Čak 80 posto ulagača očekuje novu recesiju

halfte trinken, halfte Šarcu geben

To znaci da nista od toga.
Vecina je uvijek u krivu.
Sjetite se zadnjeg puta.
Grunulo je kad su svi bili optimisticni.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jubito@
recesiju očekuju oni koji su kapitalizirali,ili su u cash-u jer nisu do sada skupili odvažnosti,znači da 80% pesimista(onih koji su cash-u) priželjkuje nešto jer…
da je 80% dioničara pesimistično nastao bi takav stampedo kakvog povijest nije zabilježila.
rekao bi identično kao i kod nas ili još i bolje jer naših barem 90% pesimista priželjkuje nešto što bi rušilo cijene,ipak smo mi u svemu naj….
koliko je to realno a koliko samo gradelanje bez temelja.
time will tell
ako ima koji HR “relni” pesimista ili pesimsta a da nije za “smak svita” neka napiše ovdje.
računaju se i oni sa vanzemaljcima,asteroidima,ratovima,potresima,vulkanima…
samo sve smo to u nekom obliku imali a opet marketi diljem svijeta na povijesnim maximumima pa je teško za zamisiti da se to opet neće ponoviti.
a do tada će mnogi isokristiti odlične prilike koje su se,koje se,koje će se nuditi.
svima nama po našem izboru.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Čitam onaj forum hegnar i tamo se govori da će eventualna kriza doći tek za 3-4 godine ako i tada.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close