Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi ja sam pri kraju s municijom.
Ledo, Belje, Jmnc nema vise tko braniti.

@serija
izgleda da je opća nestašica keša, prometi na ZSE su sve manji

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Serislave, ako me pamčenje dobro služi ti si se na THNK iskipao i na 140.

La vita e bella!

Dobro te služi. Na 150.
Ali to je bio drugi krug.
Ulaz 120 pa iskrcaj.
Onaj prvi krug sam opušio žešće s većih visina i iskipao na 300.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Jučer je Prpić na otvorenom rekao da NE prodaje dobru dionicu kada padne
A Kardum , kada poraste ( 10 % , n.pr ) obavezno prodati po svojem planu , ne čekati više !

Ne prodati kad padne ili Prodati kad naraste 10% ahahhaha to može samo žešči amater, kao i sve u životu tajming je najbitniji, ponekad treba ostati tvrdoglavo u poziciji, mozes prodati samo dio kako bi izvukao uloženo da smanjiš rizik gubitka, ali sve prodati je budalaština

bugs@
potpisujem
to bi praktično znači lo kupiti atpl po100 i prodati po 110 iako za manje od dvije godine propustiti rast na 670?
takvi su “savjeti” sve samo ne dobronamjerni.
strah od konkurencije?
nejednom sam zahvalio pesimistima što ne investiraju jer su nama optimistima omogučili bolju zaradu pri manjoj konkurenciji ali tako daleko nikad nebi išao da radi toga sugerirao NEinvestiranje.
svatko treba sam odlučiti i snositi posljedice svog izbora.
po mogućnosti “muški” a ne proljevanjem SŽJ ali to je želja koja nikad neće biti ispunjena pa….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

pokerq@

ovisi na kojim su razinama ulazili i kada će izaći.
thnk je primjerice sada 25 % ispod cijene sa koje je rasla poč ove godine na 350% veću cijenu u samo godinu dana ili manje pa…
tako je to na marketu,kotač se okreće a mudri ne izlaze na dnu.
primjera kao vdkt ima malo,da se želi želi uništiti,izbrisati radi “viših ciljeva”
čak i kada je samostalno održivo ili u svitanje velike konjukture,u ovom slučaju građevinske ali
tu smo gdje jesmo ,”na brdovitom balkanu” rekli bi neki u svojim stihovima.
ali najvžnije je da: na jedan vdkt dolazi i jedna atpl
primjerice da je netko kupio vdkt na vrhuncu na 400 kn i istovremeno atpl po 300 za isto količinu
novaca danas bi iznad avg uspješnosti na ZSE.
zaključak se nameće sam od sebe zar ne?
da nije bilo todomora a niti jedna babroga ne traje vječno,te kada nam dignu rejting…
očekujem da će se opet u 2018 potoci SŽJ pretvarati u rijeke baš kao i poč 2017.
svakome po njegovom izboru,neznam za poštenije,niti tražim, a niti bi ponudio…

za pesimiste u koje i tebe ubrajam držim da bi bilo mudro razmotriti možebitnu participaciju barem u eventualno najminimalnijim dijelu,puno se ne može izgubiti ” a tko ti more to platit”,jedan dan sreće u životu?
nekako mi pesimizam i sreća nisu spojivi a opet neki su baš majstori u spajanju nespojivog.
sretno u pokušaju ako ostaneš dosljedan.

p.s.
nemoj nestati ako se ostvare moji najizgledniji scenariji kao nemalo njih prije tebe.
ostani “dobar” duh marketa jer neki nikad nebi kako jesu da takvi kao ti nisu…
i ne zaboravi da :
“Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu.”
+ još se nije dogodilo da novi vrhovi nisu nadvisili stare pa je nemudro na to računati.
sa takvim računanjem se omogučuje drugima da citius,altuis,fortius…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Za pomak trzista treba kumulativ dobrih stvari, a upravo se dogadjaju. Iskra onda dodje sama od sebe.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav@
potpisujem.
“smjesa” je tu a što će biti iskra?
iskra može biti svašta ali za krajnji rezultat ima važnost na nivou anegdote.
posljedice neće svima biti jednako zabavne kao anegdota.
bez većeg napora lako se je u mislima bez potrebe za prekapanjem po ovoj i ostalim temama vratiti na početak 2017.
često su “počeci” znali biti upečatljivi kroz povijest ZSE marketiranja.
za mene sve ima svoje raloge,nekad vidljive unaprijed a često za večinu naknadno.
naknadna pamet neda se tako dobro izmonetizirati pa je mudro razmotriti i preuzeti neke rizike prije nego to drugi učine prije nas.
time will tell

.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Slazem se da kumulativ dobrih vijesti traje i trajat ce sigurno jos neko vrijeme u buducnosti, ali… ide i nagodba u kojoj ce postojeci dionicari ici na 0.
Kako ce to utjecat na trziste? Dosta spekulantskog novca je vec sprzeno a tek najgore slijedi. Tko ce napucavat i dizat dionice? Po medijima ce bit histerija…
Kladim se da ce todomor ponovno pobijediti dobre vijesti, pa razmisljam da udjem u CASH-R-A s nekih 20% (sto inace nije moj stil).

Rastimo zajedno...

Parica@
“nula” možda nije najizglednije ali izgledno da će biti manje nego dioničari očekuju.
CASH-R-A 20% je uvijek mudra odluka ako pohlepa nije prejaka.
a bez pohlepa nebi bilo ni marketa
ili bi mnogi od nas dobili ono što žele pa bi svejedno bili razočarani nakon nekog vremena.
toga smo se nagledali u oceanima u godinama iza nas.
tko želi malo teško da će dobiti puno zar ne?
ima li zadovoljnih “štediša”?drže lovu neoročenu jer im je isti…
možda se odvaže kada vide da stranci odnose servirao jednog dana.
naravno važna je granica i diverzifikacija sakojom i poneki crni scenarij nije….
ne očekujem histeriju vezanu uz todomor već širenje optimizma
rješavanjem i izbjegavanjem najcrnijeg scenarija.
rane dobavljača će se zalizati,važno je da svi idu dalje,mudriji naravno i bogatiji za spoznaju svojih zabluda koje nisu ionako bile održive na dugi rok.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Todomorski novci su vec isprzeni. Ledo i Jmnc su na 1/12 nekadasnje vrijednosti. Znaci zadnja 1/12 i nije nesto.
Iskra bi mogla biti kad se kapitalizira Bitcoin. Nekako mi se cini da su zasad dobici tamo veci od odljeva u to. A raste i dalje.
20% cash je uvijek dobro.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close