Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E…dokad treba platiti taj porez. Ne sjecam se kako je bilo za proslu godinu

Ne treba platiti porez ako dionicu ne prodate unutar 2 godine.


E…dokad treba platiti taj porez. Ne sjecam se kako je bilo za proslu godinu

lani je bilo do kraja veljače, a za ovu ne znam vrijedi li to još uvijek ili je sada do kraja siječnja?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Predlažem moderatoru pokretanje novog topica BTC

Bolje onda da se otvori topic “kriptovalute”

Ignore: KressoM, delux



E…dokad treba platiti taj porez. Ne sjecam se kako je bilo za proslu godinu

Ne treba platiti porez ako dionicu ne prodate unutar 2 godine.
[/quote]

Tri ili dvije godine?

Dvije.

Jesi siguran?

Jesam.

Nisam. Sorry. Moje pjesme, moji snovi…..
Tri fuc..g godine.

http://www.narodni-list.hr/posts/166915002

Moći će se od brokera dobiti izračun dobiti i gubitaka te osnovica poreza i prireza.
Zajedno s osobnim podacima to se upiše, preda, plati ili ne, ovisno da li je više dobitaka ili gubitaka, i to je to.
Ne treba raditi velike filozofije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ne. Samo treba platiti 🙁

Ja sam prošle godine početkom siječnja otišao u Agram i tražio da mi isprintaju JOPPD obrazac na kojem mi je pisalo koliki je porez. Ispunio opću uplatnicu, uplatio i sve odnio u Poreznu. Kasnije mi je od Porezne došla obavijest da je sve ok. Ovi su mi u Agramu skinuli 50 kuna sa brokerskog računa.

Ove godine neću ništa jer sam namjerno prodao nešto dionica s minusom kako bih anulirao dobit s početka godine. Baš da vidim što će biti.

New Report

Close