Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, kupnja je bila na 2500 i netko nervozan ili neupućen je lupio 10 komada po bidu. Problem je u tome što AC Rusija ima značajan udio u VLVI koji vodi po 8500 kn ili u ukupnoj svoti oko 2,7M kn. Pad od 70% za ACR znači gubitak od oko 1,5M kn ili oko 4% NAV-a. S obzirom da su se tek izvukli iz minusa, nekako nabildali prinos i uveli mogućnost ulaza bez provizije, dnevni gubitak od 3-4% bio bi prava katastrofa koja ne samo da nebi privukla nove ulagače nego bi, vjerovatno, potjerala i stare. Zbog toga je ACR morao lupati po asku-u da bi ipak koliko-toliko umanjio gubitak. Uspjeli su smanjiti gubitak na samo10%, ali su zato upucali 400k kn u dionicu koja, barem za sada, nikoga ne zanima.

Pozdrav

Imao sam dobar dio svojih kunica u tom fondu kao neki osigurać za ovaj dio koji mi je u našim papirima
Iziritiran konstantnim padom u 3.,4. i 5.mj.par puta razgovarao sa managerom iz ACR,nije mi nimalo ulio povijerenje kao čeka se skok nafte na svjetskom tržištu ,čeka se ovo ulaže se u ono,bla ,bla,bla:
Na pitanje dali je fond uložio u neke papire na našem tržistu ,uz vidno zamuckivanje odgovor je bio da u prehrambeni sektor . Nije htio precizirati u šta točno,ali zahvaljujem kolegama na forumu od kojih sam dobio info.o kojoj se baćvi radi, primjenio potez tkz. “reži i biježi”!
U kratko izašao sa laganim minusom jer mi ih je pun ku—-fer[smiley8]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Danas bismo konačno mogli krenuti prema gore, zadnjih nekoliko dana prometi su se počeli povečavati sa laganim oporavkom cijena , europa i svijet su napredovali, cijene su kod većine dionica trenutno povoljne za ulaz. Vraća se uskoro i lova od Magme….

Gle vraga.. i opet si bio u pravu..
Ma bravo.

[smiley10][smiley10][smiley8]

Nisam nigdje pričitao da li su i fondovi uplatili magmu više a dobili manje kao i građani i da li će sad isto dobiti povrat?


Nisam nigdje pričitao da li su i fondovi uplatili magmu više a dobili manje kao i građani i da li će sad isto dobiti povrat?

Slabo si čitao: Magma će među prijavljenima sama odabrati fondove i odrediti količine koje će im ponuditi za kupnju.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Po svemu sudeći danas bi trebali ići gore,na mnogim dionicama kupnja se pojačala a nevidim i štopače , mada sam siguran da će se pojaviti ako prejako krenemo ,znači kontrolirano krećemo gore

SAM PROTIV SVIH

Na vse 72 000 kn prometa do sada, na zse 3,2 mil. kuna prometa……..letargija, tj. stagnacija se nastavlja…

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

BLJE,liparenje na kupnji,veliki doprinos vjerovatno daje naš kolega A…[smiley2]

Cijela poanta(fondova) je u tome da se raste na malim prometima po malo jer im nije u cilju da se mali nakrcaju sada odmah mali im trebaju za završni čin euforije kada su prometi veliki i kada je rast veliki da preuzmu dionice u tom trenutku , evo pratim viro par dana školski primjer laganog rasta na malom prometu,svaki dan se letvica digne za 10 kuna i onda se postavi 100 kom na prodaji da nebi bilo naglog zaletavanja prema gore

SAM PROTIV SVIH

kome jos ne radi PG? tako mi itreba kad sam ih jucer branio[smiley11]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ne vidim potrebe da ti danas radi [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

ne vide ni oni ocito

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close