Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e kad bi …
evo sad penzići najavljuju štrajk ima da razvale represivni aparat

mi smo ipak zemlja slučaj

ONI su ogromno glasačko tijelo. Ak se Sindikat umirovljenika i Matica umirovljenika uzjogune, pa ih počnu dizati malo češće, da vidiš veselja.
Pratiti
https://www.muh.hr/
http://www.suh.hr/
Ja mislim da ću i ja s njima na prosvjed. Malo ću galamiti na ADZ. Gušti su gušti.



Koliko se ja sjećam SDP je uveo porez na kapitalnu dobit od prodaje dionica?

Bile su neke malo drugačije okolnosti i očekivanja. Agrokor je bio daleka budućnost.
Ali tko ove šarlatene sada spriječava da ga maknu? Odgovor je – apsolutna nesposobnost da shvate lako shvatiljivo.
[/quote]

Najmanji je problem u porezu. Vlast se bavi spašavanjem sebe s obzirom na trenutne okolnosti i možda jedne od najvećih kriza u HR povijesti. Tržište kapitala nije im ni blizu misli…

Ali kad čitam ovo, stvarno mi dođe da se zbljujem…odvratno što su učinili od RH…

https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2732131/vesna-todoric-otvorila-dusu-moj-je-suprug-samo-radio-za-ovu-zemlju-a-ja-sam-40-godina-bila-sama-s-djecom/


Sad svi kukamo kako nema likvidnosti i zarade na burzi, a kad se i to promijeni i dođe do oporavka onda će nas snaći jedna druga počast – porez na GUBITAK !

Npr. 2016. smo uložili u dionice 100.000 kn i zaradili 1.000 kn (sve prodali) i platili cca 130 kn poreza i prireza.
2017. ostvarimo (hipotetski, ili smo recimo uistinu sa svime ušli u VDKT na 400 kn a sad je 10 kn) gubitak od 99.000 kn. I Poreznu to uopće ne zanima, gubitak se ne može prenijeti.

Sljedeće 2018. uspijemo povratiti navedenih 99.000 kn i sad smo tek na nuli, Porezna će nam za tih 0 kn DOBITI UZETI čak cca 13.000 kn poreza i prireza!!!
Koliko je 13.000 kn poreza na 0 kn dobiti??

Ljudi bi trebali dignuti bunu zbog ovih odredbi, jer uskoro bi mogli uspijeti povratiti izgubljeno nakon toliko mukotrpnog zbrajanja gubitaka, a onda će ih dočekati ovo!!!
Sramota kakvi zakoni se donose, dok obrtnici i poduzeća mogu gubitak prenositi čak 5 godina, ovdje se ne može ni 1 godinu!!
Većina ljudi je od 2008. još u gubitku i sad bi nakon oporavka trebali platiti još porez na gubitak u zadnjih 9 godina???

Stoga obavezno treba tražiti hitnu izmjenu Zakona do kraja godine da se omogući prijenos gubitka već iz ove godine!!


Baš me zanima, i ako tko zna nek napiše, koliko se uopće naplatilo ove godine poreza na kapitalnu dobit, a mislim da je to jako malo, tako da smatram da bi taj oblik poreza trebalo u potpunosti ukinuti jer od njega nikakve koristi za proračun, a štete ima sigurno u vidu smanjene likvidnosti na ZSE. Širokim neupućenim narodnim masama se sigurno svidjelo kako će se eto konačno oporezovati basnoslovne zarade burzovnih mešetara ali istina je sasvim nešto drugo.

Neznam jeste li primjetili ali PBZ Invest radi veliki push, sto je stvarno pohvalno, iako su im fondovi realno RH obveznice, sto nije pohvalno…

al je dobro za industriju, mozda se nesto i pokrene

Izvoz porastao 14,2%!

Nekako sam uvjerenja da je zemlja na prekretnici .
Ili će sada svi u redu ( državne službe, Agrokor uprava i uprave njihovih izvedenica ) odgovarati pred zakonom ili ćemo se zakopati za narednih 20 god. kao zadnja investicijska i poduzetnička rupa EU.

Ukoliko se ova podignuta prašina na domaćem tržištu kapitala pomete pod tepih možete računati da će ubuduće sve ZSE tvrtke dostavljati lažne finacijske bilance, a banke će potpuno zatvoriti pipu.

Sada imamo priliku, kao nikada do sada, uvesti kulturu istine poslovne prakse i vjerodostojnosti poduzetničke klime. Previše njih je umočeno u pranje novaca Aagrokora, to će ići teško, ali prilika je tu.

obzirom da su FI za todex najavljena tek krajem 10.-og mjeseca, možemo komotno ugasiti računala na 3 tjedna jer se ništa bitno neće događati na ZSE, eventualno bi od 20.10. moglo biti življe kod DDJH ako prođe sve OK s dokapom i ulaskom Crnog čelika u većinsko vlasništvo firme

Ignore: KressoM, delux

Dakle slijedećih par mjeseci javnost će se zabavljati “spektakularnim” uhićenjima. Portali će da proključaju, dnevne tiskovine ima da procvjetaju, fantomke i duge cijevi će biti novi modni hit a najpoznatija turistička destinacija postat će Remetinec.
U međuvremenu pljačka ostataka nekadašnjeg društvenog vlasništva će se nastaviti ali mnogo opreznije. Ima se još štogod opljačkati do konačnog sloma. Uživajte, gladijatorske igre otpočinju!
Panem et circenses!
“Izraz potiče iz satiričke pjesme rimskog pjesnika Juvenala s početka 2. vijeka u kojoj se on žali na apatiju građana Rima(čitaj građana Hrvatske), koji su zahvaljujući podjeli besplatnog hljeba (čitaj uhljebljavanja) te sve većim zanimanjem za raskošne gladijatorske igre(čitaj afera Agrokor) i druge javne spekatkle u organizaciji države (čitaj HDZ-SDP), izgubili svaki interes za politiku i brigu o javnim stvarima, odnosno prepustili je carevima i njihovim birokratskim klikama.”


Dakle slijedećih par mjeseci javnost će se zabavljati "spektakularnim" uhićenjima. Portali će da proključaju, dnevne tiskovine ima da procvjetaju, fantomke i duge cijevi će biti novi modni hit a najpoznatija turistička destinacija postat će Remetinec.
U međuvremenu pljačka ostataka nekadašnjeg društvenog vlasništva će se nastaviti ali mnogo opreznije. Ima se još štogod opljačkati do konačnog sloma. Uživajte, gladijatorske igre otpočinju!
Panem et circenses!
"Izraz potiče iz satiričke pjesme rimskog pjesnika Juvenala s početka 2. vijeka u kojoj se on žali na apatiju građana Rima(čitaj građana Hrvatske), koji su zahvaljujući podjeli besplatnog hljeba (čitaj uhljebljavanja) te sve većim zanimanjem za raskošne gladijatorske igre(čitaj afera Agrokor) i druge javne spekatkle u organizaciji države (čitaj HDZ-SDP), izgubili svaki interes za politiku i brigu o javnim stvarima, odnosno prepustili je carevima i njihovim birokratskim klikama."

Navodno se blog može pisati i iz Argentine. Pa ga ti uhvati. Kad jednom prestane pisati blogove, ku-ku nađi me. Nema me.
Ne da mi se odgovarat na pitanja službi koje rade svoj posao. Moja žena, sve vam je rekla. Ciao!



Sad svi kukamo kako nema likvidnosti i zarade na burzi, a kad se i to promijeni i dođe do oporavka onda će nas snaći jedna druga počast – porez na GUBITAK !

Npr. 2016. smo uložili u dionice 100.000 kn i zaradili 1.000 kn (sve prodali) i platili cca 130 kn poreza i prireza.
2017. ostvarimo (hipotetski, ili smo recimo uistinu sa svime ušli u VDKT na 400 kn a sad je 10 kn) gubitak od 99.000 kn. I Poreznu to uopće ne zanima, gubitak se ne može prenijeti.

Sljedeće 2018. uspijemo povratiti navedenih 99.000 kn i sad smo tek na nuli, Porezna će nam za tih 0 kn DOBITI UZETI čak cca 13.000 kn poreza i prireza!!!
Koliko je 13.000 kn poreza na 0 kn dobiti??

Ljudi bi trebali dignuti bunu zbog ovih odredbi, jer uskoro bi mogli uspijeti povratiti izgubljeno nakon toliko mukotrpnog zbrajanja gubitaka, a onda će ih dočekati ovo!!!
Sramota kakvi zakoni se donose, dok obrtnici i poduzeća mogu gubitak prenositi čak 5 godina, ovdje se ne može ni 1 godinu!!
Većina ljudi je od 2008. još u gubitku i sad bi nakon oporavka trebali platiti još porez na gubitak u zadnjih 9 godina???

Stoga obavezno treba tražiti hitnu izmjenu Zakona do kraja godine da se omogući prijenos gubitka već iz ove godine!!


Baš me zanima, i ako tko zna nek napiše, koliko se uopće naplatilo ove godine poreza na kapitalnu dobit, a mislim da je to jako malo, tako da smatram da bi taj oblik poreza trebalo u potpunosti ukinuti jer od njega nikakve koristi za proračun, a štete ima sigurno u vidu smanjene likvidnosti na ZSE. Širokim neupućenim narodnim masama se sigurno svidjelo kako će se eto konačno oporezovati basnoslovne zarade burzovnih mešetara ali istina je sasvim nešto drugo.
[/quote]

Ne mogu sada naći, ali pisalo je koliki je PKD naplaćen za prošlu godinu. Marić je trljao ruke. Radilo se o podosta stotina milijuna kuna. Mislim o više od 400 milijuna. Ni to samo od dividendi i zarada od trejda. Ima tu i lova od kamata i šta ti ja znam gdje sve grabe. Emil svake godine dobije 20 milijuna kuna dividende od Atlantica, a gdje je HT dividenda i svi ostali koji su dotad prolazili loss. Sad ih gule. I tak treba.
Stvar je u tome da je SDP uveo da na male iznose godišnje zarade nema poreza, ali za veće igrače, ima. I to je bilo ok. Ali ne i ADZ-u koji je to uredno presložio u guli doslovno svakoga. I onog penzićkog nesretnika što ima jedan paket HT-a kupljen još od IPO-a. Taj ni ne zna da na tu dividendicu mora se baviti prijavom poreza i plaćanjem. Koliki nisu niti prijavili porez. Ne znaju što je JOPPD obrazac. Ali će im jednom sjest ovrha sa kamatama, pa će bit veselja i belaja. “Nismo znali”, pred zakonom nije isprika. Naprosto zato što neznanje ne isključuje odgovornost.

Za dividendu ne treba prijavljivat. Izdavatelj tu uplacuje porez.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close