Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@stock
Likvidnost će doći, to je neminovno…..samo je pitanje kada….isto tako pišem na temama za koje smatram da su izrazito podcjenjene….

Strpljivi se na ovoj burzi, a i na stranim burzama uvijek naplate….na žalost, ovo je igra gdje 95% ljudi gubi novac

@Serija
“Raste BDP, raste zaposlenost, raste ind proizvodnja, rastu plaće, raste osobna potrošnja a na burzi kataklizma!

Sada se situacija u Agrokoru stišava, vrijeme je za rast burze po svemu.”

Raste,raste…samo da ostavimo po strani da je za taj rast zaslužan globalni rast,EU monetarna politika i EU fondovi,turistička sezona i problemi kod konkurencije gdje se stanje popravilo..kao i da nam dionice nisu jeftine,ostaje činjenica da je BDP niži 40% u 2016 u odnosu na onaj iz 2008,tako da bi se moglo reći da smo tek malo izronili iz vode.
Koji su to “motori” koji nam mogu omogućiti i dalje rast da opravda ove valuacije na dionicama?Ograničeni EU fondovi i turizam?
Ili ima još neka industrija koja će vući ekonomiju za koju ja ne znam?

"Only dead fish swim with the stream"

Deblokirat će se Todex, i kao što banana kaže, to je 5 do 10% nekadašnje vrijednosti.
Zbog razloga koje smo stoput prožvakali i nema smisla da se ponavljamo.
Prema tome, čitav fokus svega, psihologije, metrike, you name it, je na potpuno krivom mjestu. Niti je Agrokor toliko velik i važan da bi bilo opravdano da zbog njega sve toliko padne i zamre niti će preostala vrijednost za stare dioničare biti tolika da će se burza od toga kruha najesti.
A za to osim nesposobnih i mogućno korumpriranih regulatora najviše krivim samu Vladu jer su umjesto da to sve odrade u tišini uz optimistične poruke o budućnosti oni radi spašavanja svog image-a (kao znate to je sve jojojoj) stvorili atmosferu izvanrednog stanja, kao da imamo sreće što bombe ne padaju, dobro da voda ide iz pipe itd. I onda naravno da je sve crklo. Doista nisam mislio da takav pristup može toliko štete napraviti. I platio sam svoje pogreške.
Međutim sad je stvarno dosta, izvješća na sunce, odgovorne u ćuzuki i ima da procveta cveće i ovo naše preduzeće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

malo prije je bio jedan period od 30 minuta (!!) bez i jedne transakcije na čitavoj ZSE!!
pa jel vide HANFA i uprava ZSE što su napravili od ove burze?? vide li plenković, dalićka što su ovi uradili?!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Poslije kise , dolazi duga i sunce, tako ce jednog dana i na zse.
kad su uveli porez na dobit , puno ljudi je odustalo a tu godinu se jako jako dobro dalo zaradit, tako ce i poslije ovog sa todexom.
firme rade, visak novaca ce se morat negdje ulagat, dolazit ce do preuzimanja itd… svijet ide naprijed, istina kod nas malo sporije ali ipak ide.
nije nagovor za kupnju …..

Koliko se ja sjećam SDP je uveo porez na kapitalnu dobit od prodaje dionica?

Najuspješniji projekt SDP a. Burza je u kolapsu.

Banana kaže da će oni koji su kupovali ingru sad postat milijunaši.
Jel to ima ikakve veze sa ičime? Isto kao izjava za agrokorove dionice.

Ovo da raste zaposlenost i industrijska proizvodnja je samo naizgled točno, kad se pogleda detaljnije tome uopće nije tako. Jedino što raste su porezi.

Dionice će rasti samo ako naš lokalni average Joe odluči u burzu utopiti novce.Lijepo je krenulo ali Agrokor je bio hladni tuš.
Sad,ne vidim dionica koja bi bila motor da pokrene burzu,neko preuzimanje i ludi rast,kao nekadašnji KORF i turisti recimo prije nekoliko godina.
Ljudi su u depresiji i ne vjeruju više nikome,vladi i institucijama posebno.
Zapitajte se zašto dan danas,kad nema tržišta u EU a možda i u svijetu, koje nije u zelenom,a istodobno u ovu našu prčiju ne dolaze stranci kupovati ovo naše “blago” od dionica?

"Only dead fish swim with the stream"

Ja samo vidim da vapaji za beznađem uglavnom dolaze od onih koji su stavili chip u Agrokor i odvojili se od glavnine svojih ulaganja. To ne čudi, al bi barem korektnosti radi to trebalo i javno priznati da sad ne čupamo tko je i kad stavio žeton na Todorićeve uzdanice.

Mislim da je to najvažniji ponder prevladavajućem sentimentu ‘beznađa’, a situacija nije samo takva kod nas. Cijeli je Balkan trenutno ‘out’ i prometi su slabi. Dok god vani cvjetaju ruže i ostvaruju se prosječni i natprosječni prinos zaista ne postoji nikakav rezon da ovdje dolaze inozemni ulagači.

I nije da nema novaca, nego je jednostavno apatija toliko jaka, a druge rentijerske grane toliko zarađuju da nema baš mnogo entuzijasta spremih još to dodatno oploditi kroz tržište kapitala. Prilika ima, al nužne su reforme cijelog tržišta i listanje novih priča. Bez njih, vremenom će se rasprodati i preuzeti sve ono što iole vrijedi, a burza će ostati bez ikakvog značaja za gospodarstvo i ostale sektore.

Burza je zamrla (zasad), ali ova tema nije. Kuknjava ju održava aktivnom.

Zamrla je jer … http://www.poslovni.hr/burze/oprezno-trgovanje-uoci-objave-izvjesca-agrokora-333028
Sutra će biti osjetno življe. Skoro da bih se kladio u to.

New Report

Close