Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na ZSE je i dalje ravna crta, promet na otvaranju je za plakanje….ali lumeni iz HANFE i dalje ne dopuštaju trgovanje todex dionicama, iako je očito da je to zadnja slamka spasa za oživljavanje ovog bolesnika na aparatima nekad znanog i kao ZSE

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Serislave, ovo k'o da je Dobrica Ćosić pisao… :)))))))))))

Ma gle, laž je svuda oko nas.
Pazi bizarnu ilustraciju:
Gledam Plodove zemlje i prikazuju reportažu s nekim vinogradarima, valjda s Hvara.
I jedan od njih otpije iz čaše crnog vina i sav ponosan kaže “I stari Grci su pili ovo naše vino!”…?!? WTF?!?
Ja sam mislio da su njegovi primitivni slavenski preci naslijedili vinograde i uopće ideju uzgoja grožđa i proizvodnje vina od kulturnih ljudi koji su živjeli tamo kojih 1000 i kusur godina prije nego li su se ovi tamo svi raskupusani pojavili, i da su onda oni nastavili praviti to grčko vino, a ne stari Grci “naše” vino.
Možda primjer nije dobar, možda se previše oslanja na lapsus linguae jednog polupismenog seljaka, ali mislim da taj lapsus linguae to zapravo nije: on je stvarno ponosan na to da su i stari Grci pili to “njegovo” vino.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I Todex će uskoro, zato treba pripremiti pozicije ako se pokrene cijela ZSE.




jednima je izvješće dobro, a drugima loše. i šta sad? tresla se brda rodio se miš. da nije bilo enrona, parmalata i td. rekli bi da je ovo moguće samo kod nas.

ako uzmemo u obzir da su procjene išle od 20 milijardi pa do čak 60 milijardi kuna gubitaka, onda je ovo što je objavljeno-kamilica i sigurno da su ta FI u odnosu na katastrofične najave, zapravo -vrlo dobra, a ako uzmemo u obzir da je gro tih gubitaka nastao zbog umanjenja vrijednosti zaliha, amortizacije, rezervacija kao i manje procjene vrijednosti brandova itd., onda se vidi koliko je ta katastrofičarska histerija koju su objeručke raspirivali i pojedini forumaši-totalno promašena!
sad je glavno pitanje, hoće li objava ovih revidiranih FI biti dovoljna da prizove pameti odgovorne u HANFI i upravi ZSE da već idući tjedan dozvole trgovanje ledom, belje, zvijezdom…ili će iracionalno tvrdoglavo inzistirati da se čeka još i objava FI za 1H ove godine pa će početak rastegnuti još za mjesec-dva
nadajmo se da je ova besmislena 5-mjesečna blokada i prateća agonija ZSE pokazala odgovornima kako se stvari ne smiju raditi i da će od hitno pustiti todex dionice u trgovanje!
[/quote]

Nakon ovih pozitivnih revidiranih rezultata hocete li kupovati dionice?
[/quote]

naravno…a kako izgleda, to će biti endemsko likvidne preostale dionice na ZSE 😉
p.s. kupovat će i oni koji sada pišu da neće, makar radi trejdanja 😉

Ignore: KressoM, delux

Ovo je nezapamćeno.
Prošao sam na ovoj burzi onu kataklizmu početkom 2008. godine i dalje, ali ovakvu pustoš što se trgovinskih transakcija tiče ne pamtim.
Prati li neki novinar ovo, pa da priupita Anemičnog i njegovu ministricu gospodarstva Dalić da kažu koju rečenicu o stanju na tržištu kapitala?!
Znam da ne treba očekivati nikakav suvisli odgovor ali da se bar malo nasmijemo.

Raste BDP, raste zaposlenost, raste ind proizvodnja, rastu plaće, raste osobna potrošnja a na burzi kataklizma!

Sada se situacija u Agrokoru stišava, vrijeme je za rast burze po svemu.

@stock i ostali
Mislim da ne treba kukati, nego ući u pozicije i čekat….a možda budemo toliko čekali da dočekamo i novu krizu….al s obzirom na toliko jak pipeline tehnoloških produkata, teško da će bull run stati tako brzo, može uzeti samo pauzu(govorim o vanjskom svijetu)….a što se tiče ZSE-a, nebrojeno puta, pa i ovaj put, opet daje prilike koje ne daje niti jedna burza…

Možda da povise porez na kapitalnu dobit kao izlaz za
pad prometa na burzi. Povećanje poreza je uvijek na stolu,
ionako bolje ubrati išta nego ništa.

Treba čestitati mirovinskim fondovima.

1. Sve u državne obveznice ispod investicijskog rejtinga
2. Ogromna ulaganja u Agrokor.
3. U Valamar jako malo i to 1 od 4 fonda (srećom za Valamar i njegove dioničare).

IOreskovic, nisam ja tip koji lako odustaje.
Dok dišem tražit ću prilike koje se nude.
Nepotrebno je sad naglašavati ali jedna takva prilika je ona o kojoj zadnju godinu najčešće pišem.
Viktor Lenac je jedna takva koja je u ovom košmaru as karo.
Daj ti dvije, tri koje smatraš prilikama pa da podignemo likvidnost za 200-300%

Ode i SLRS na mini trgovanje, a obzirom na promete tamo će uskoro biti veća gužva nego na redovom.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Ovo je nezapamćeno.
Prošao sam na ovoj burzi onu kataklizmu početkom 2008. godine i dalje, ali ovakvu pustoš što se trgovinskih transakcija tiče ne pamtim.
Prati li neki novinar ovo, pa da priupita Anemičnog i njegovu ministricu gospodarstva Dalić da kažu koju rečenicu o stanju na tržištu kapitala?!
Znam da ne treba očekivati nikakav suvisli odgovor ali da se bar malo nasmijemo.

A čemu se čudite? Od 2008 do danas nestalo je na desetke tvrtki sa ZSE-a, otišlo u stečaj, dakle nestale milijarde kuna, izbrisane zajedno sa papirićima.
Nadalje što mislite koliko će vrijediti Agrokorove “perjanice” starim ulagačima? Ja slobodno procjenjujem i to vrlo optimistično od 5 – 10% prijašnjih vrijednosti. Imate porez na kapitalnu dobit a prije ga nije bilo. Imate lažna financijska izvješća, revizori pišu revizorska izvješća po narudžbi vlasnika firmi, opće nepovjerenje i nefunkcioniranje institucija zaduženih za praćenje i kontrolu tržišta, povišene naknade, i onda očekujete da netko novi ovdje ubaci lovu. Sve je ovo zrelo za konačan krah i to iznenadan isto kao Agrokor.

New Report

Close