Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će ti investitori zaći malo i na ZSE?

Investitori sve više ulažu u rizične instrumente

“…..Američki dionički indeks SP500 od početka godine porastao je 12%, a danas je dosegnuo rekordno visoku vrijednost od 2054,00 boda…..”

Malo su se zabunili…….samo 20% odstupanja……:)

Nažalost, cijela ona priča od početka godine pokazala se točnom.

Od Viadukta pa sve do Todexa.

Što reći nego…

Mijenja se onaj tko se ne mijenja.

bdp raste, proracun se puni boljeg od ocekivanog ,Cds svaki mjesec sve nize pa nismo mi toliko rizicni koliko sebe tako percipiramo i danas sto se desava sa Crobexom i ova dva zadnja tjedna ima samo veze po mome sa psihologijom masa kad pogledate valuacije i kako pojedine firme posluju ja uocavam na nekima znatno poboljsanje sto prihoda i profita ali eto ocito da it o nije dovoljno pa se ide ovako rusiti bez kakvog presedana

Naravno da nismo toliko rizični.
Ovaj pad je prilika kakva se ne propušta.
Nakon nagodbe na proljeće ode vlak…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


čitam malo, vidim da se dobar dio ulagača na ZSE već referira na svoje mirovine, nije dobro, nije dobro, ako se ulagači na tržištu kapitala računaju u starosti oslanjati na mirovine, treba ovu tržnicu zatvoriti što prije

Pa naravno da se referiramo na mirovine. Zbog čega bi se našim novcem vračali dugovi Todorića.
Neka Dalička, Plenković, Marić i Adris uzmeju kredit koji će vraćati iz svog đepa.

A veličina penzije će ovisiti i stanje burze.

Da li će se naći nove buda.le koje će ulagati na ovu burzu ili će taj novac davati roditeljima da mogu preživjeti što su u penziji.

U životu Vam je karma povezana.



Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.
to je jasno ko dan
[/quote]

Skupljaju novce za kupnju INE. Ako Plenković do Božića ne vrati INU kako je obećao, ON i ekipa mogu pakirati kovčege.

Mislim da osim mirovinskih fondova nitko drugi nema toliko love.




Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.

da, izgledno je da svi čuvaju keš kad se todex pusti lanca, pogotovo mirovinci.
problem je jedino što se to sve odužilo van svake pameti
[/quote]

Vrlo vjerojatno.
Ali što zabrinjava, kad se pusti s lanca jedan dio ulagača će možda ići unovčiti neka druga izdanja .. dionica da bi ušli u todex…
I pored ovoga moguć još jedan pad ostalih perjanica..

[/quote]

A fondovi domaći i strani koji hoće pobjeći Van biti će im vječno zahvalni.

Zadnje pare koje su vam ostale će te pogubiti…zadnje…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Meni je jednostavno gust postalo citati kakvih sve navlakaca i deraca rumene kadulje ima da uvjeravaju bilo koga da ce dionice agrokorovih perijanica rasti cim se odblokiraju….
Na osnovu cega pitam ja vas?
50 000 000 000 kuna duga i jamstava?
Sto bi to tocno trebalo rasti?
Na osnovu cega i zasto?
Sto nisu vec na lazirana izvjsca cijene bile napucane u nebo zbog novih kredita.?
Zasto mislite da su mirovinci izlazili rukama i nogama na recimo 4000-5000 kn ledo…itd..?.
Tko ce to tj agrokor kupovati ….mislim ovdje na kupovinu dionica agrokorovih tvrtki tipa belje…vupik….ledo…
Nitko ne spori da same.tvrtke nece prezivjeti…..hoce…radi ljudi….neke su firme okej…..tu je i vlada…
Ovdje.govorim o cijeni dionica…
Zasto bi nesto sto je duzno 5-6 puta vise nego sto vrijedi vrijedilo kos 5-6 puta vise….Cemu?
Zato sto neki nasi becari sa foruma su trejdajuci i dokupljujuci dionice u padu ostali zarobljeni ….pa eto cekamo da.se.odblokura da mozemo prodati i dati petama vjetra…
a to sto drobite mjesecima kako nista nevalj..
osim agrokora je ravno svemirskoj misji na mars…u fiat puntu starom 20 godina…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

ja sam zadnje vec pogubio,
samo da mi ne pukne i margin

slijedi nam precesija

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield

Ovo klizi žešće.
U petak konačno nešto s tim rejtingom.
Osim ako obvezničko tržište nije potpuno promašilo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close