Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Banana
Rekao sam vam vec: pod firmom neizvjesnosti zbog Agrokora ova se godina pusta niz vodu. A onda next year na proljece nagodba i feniksovski rast. Pokupe jeftino dionice i prodaju nam foru opet.
Ali ovaj put cekam spreman.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


S obzirom da nema smisla da mirovinci kupuju Ledo, Jamnicu, Belje… kad “nitko” ne zna kako ce se sve ovo rasplesti, dali ce mirovinci izgubiti udjele u tim kompanijama…
Dali je mozda ovo ipak skupljanje novca za Adris, Atlantic, PODR…, I preuzimanje Agrokora?

Nema smisla da skupljaju novce za bilo sta drugo?

baš o tome sam pisao pred desetak dana, prodaja pojedinačnih agrokorovih udjela u firmama kćerima u ovom trenutku je gotovo nemoguća, što zbog jamstava, što zbog toga što je za zadnji kredit od 480 mi.EUR založena sva preostala imovina u tvrtkama kćerima i to se ne može samo tako skinuti niti riješiti, a nitko neće kupovati imovinu prepunu tereta i jamstava koja se mogu svaki čas aktivirati.
zato je najrealnije rješenje otpisati 50% potraživanja, a ostatak pretvoriti u udjele u agrokoru i onda omogućiti trgovanje istima pa i na burzi. to je onda vrijeme kad bi OMF-ovi, Adris i Atlantic mogli kupovati udjele u agrokoru i time vlasništvo nad brojnim kvalitetnim tvrtkama kćerima te polako posložiti stvari kako spada. Konzum bi isto bilo dobro zadržati radi plasmana HR proizvoda kroz nacionalni maloprodajni lanac. normalno da je to prevliki zalogaj za bilo koga pojedinačno, ali za OMF+Adris+Atlantic+ još koji jaki fond izvana itd. je već moguće realizirati.

p.s. pitaju neki zašto bi OMF-ovi ulazili u tako nešto? upravo zato da zaštite milijarde kuna kapitala koji su do sada uložili u dionice tvrtki kćeri i poslovno povezane kompanije i koji će, ako OMF-ovi ostanu po strani, jednostavno ispariti…jer dok si u timu koji igra, imaš i ti šanse, a ako gledaš sa strane, naravno da se nemaš čemu nadati

Ignore: KressoM, delux



Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.

da, izgledno je da svi čuvaju keš kad se todex pusti lanca, pogotovo mirovinci.
problem je jedino što se to sve odužilo van svake pameti
[/quote]

Vrlo vjerojatno.
Ali što zabrinjava, kad se pusti s lanca jedan dio ulagača će možda ići unovčiti neka druga izdanja .. dionica da bi ušli u todex…
I pored ovoga moguć još jedan pad ostalih perjanica..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Imaoci Todexa uopće ne vide pravu sliku. Toliko iracionalnosti od njih možemo ovdje pročitati da je to čudo jedno. Tko još nije shvatio, shvatit će da tko ima Todexove dionice da je ostao bez gaća i to će prije ili kasnije morat prihvatiti….

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Očekujem RIVP ispod 40 kn, možda čak padne i do 35 kn. Tada bih mogao malo meziti…

Kad će Dalekovod na 27,00 kn?
I ATPL na 500,00 kn?

Pitam jer sam već osijedio čekajući ostvarenje vaših predizbornih obećanja.



Očekujem RIVP ispod 40 kn, možda čak padne i do 35 kn. Tada bih mogao malo meziti…

Kad će Dalekovod na 27,00 kn?
I ATPL na 500,00 kn?

Pitam jer sam već osijedio čekajući ostvarenje vaših predizbornih obećanja.

[/quote]
Vrlo uskoro i puno više od navedenog…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

čitam malo, vidim da se dobar dio ulagača na ZSE već referira na svoje mirovine, nije dobro, nije dobro, ako se ulagači na tržištu kapitala računaju u starosti oslanjati na mirovine, treba ovu tržnicu zatvoriti što prije

Panika, panika….prilika, prilika….

100 puta se date prevariti na najstariji moguci trik

Ma dajte, molim vas……tko ozbiljan uopce više prati tu smiješnu domaću burzu ? Dizanje cijene na mizernim prometima i onda bogovski iskrcaj po N-ti put…….tko više uopce nasjeda na te fore, pa im dize cijenu po narudzbi….jedino valjda onaj tko je svoje novce nasao na cesti ili, naravno, onaj tko ni ne ulaze vlastite novce…..

i dalje potop na ZSE, crobex -1,29%!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Očekujem RIVP ispod 40 kn, možda čak padne i do 35 kn. Tada bih mogao malo meziti…

Kad će Dalekovod na 27,00 kn?
I ATPL na 500,00 kn?

Pitam jer sam već osijedio čekajući ostvarenje vaših predizbornih obećanja.
[/quote]

vrlo brzo kad se odluči da se ide na te razine… do tada uživaj 🙂

CROBEX 1.798,58 -1,25% idemo dalje ,tj dolje 🙂

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close