Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.


Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.

da, izgledno je da svi čuvaju keš kad se todex pusti lanca, pogotovo mirovinci.
problem je jedino što se to sve odužilo van svake pameti

Ignore: KressoM, delux



Ti si frende u velikoj zabludi.
Racunao sam svoju buducu mirovinu iz II stupa, koristeci u izracunu trenutnu placu, PGP od 5% te informaciju o mirovini iz prvog stupa starijih ljudi slicnih placa i strucne spreme, te dosao do zakljucka da je iznos mirovine iz II stupa temeljem izdvajanja od 5% tek nesto manji od iznosa mirovine uz I stupa uz izdvajanje od 15%. Sa 7-8% bio bi veci.
I nazalost, narod je dovoljno neinformiran da ti je uspjeh peticije zagarantiran.
Populizam prolazi.
Mirovinski fondovi nisu nesto predobro odradili, ali daleko bolje od drzavnog fonda koji je propao.

Moj izračun + usporedba sa mirovinom kolega koji su realizirali mirovinu daje rezultat koji kaže:
Za 100 kn mirovine iz drugog stupa moraš u tom stupu imati ušteđevinu od 30 000 kn.
pokazalo se da liva uplaćena i prvi stup daje duplo veću mirovinu nego ona uplaćena u drugi stup. (DUPLO)
[/quote]

Ne znam kako si došao do toga.
Ušteđevina iz drugog stupa se dijeli s 218 da se dobije iznos mirovine. Ispravite ako griješim.
Znači, izdvajajući 5%, ukoliko netko uštedi cca. 500.000 kn u 40 godina što odgovara malo boljoj službeničkoj plaći, ali ništa posebno, oko 8 tisuća kn netto, to daje oko 2500 kn iz drugog stupa. Ostalo se nasljeđuje ukoliko osoba umre prije nego to potroši.
S druge strane, osoba s plaćom od oko 8 tisuća kn netto,uplaćujući samo prvi stup, može imati punu penziju od max 4000 kn, a uplaćivao je 20% cijeli život.
Prema tome to šte napisali ne stoji.
Ja sam možda pogriješio marginalno, neke %, ali redovi veličina su ti koje sam naveo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.

da, izgledno je da svi čuvaju keš kad se todex pusti lanca, pogotovo mirovinci.
problem je jedino što se to sve odužilo van svake pameti
[/quote]

Neka mi netko objasni zašto bi mirovinci kupovali Todex ako su dionice preopterećene jamstvima i to se knjiži kao nula, upravo zbog toga.
Ovo ne pitam kao burzovni špekulant nego građanin čija buduća penzija ovisi o tome. Ako ju doživim, naravno.
Dakle, koja je logika u davanju nečeg za ništa?
Po čijem nalogu, za čiji račun?
Koji je tu interes članova mirovinskih fondova?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ne znaš da li je na Ledu i Jamnici sve baš tako crno, kako se misli. A možda i na Belju. Možda ih se bude isplatilo kupovati. Naravno, sigurno ne po cijenama prije dana D. Vidjet ćemo na otvaranju kad se bude znala financijska situacija.Ipak su to firme koje dobro posluju i koje su u nekom roku sposoibne vratiti svoja dugovanja.

Ogromna je frustracija brokera, financijskih znalaca, bankara, upravitelja mirovinskih fondova, a na kraju i malih dioničara sa ovom situacijom. Gubici su ove godine enormni, mjere se u milijardama, Todex je napravio krvoproliće, likvidnost je 0 bodova. Nastoji se zatući Crobex što niže lupanjem po bidu sa manjim iznosima, više nije bitno o kojoj se dionici radi. Bitno je samo da je bid šupalj i da sa par sto kuna možeš potopiti 5-10%. I tome se ne nazire kraj. A u biti nitko ništa ne poduzima da bi se stanje popravilo. Zapravo nitko više ni od novinara a kamo li vladajućih oko toga ne priča ništa. Pa ako je burza ogledalo ekonomije neke zemlje onda smo mi naše potpuno skršili. I ne pričajte više o BDP-u, izvozu, turizmu, potrošnji jer sve su to lažni znakovi. Pravi znak je očit a on je na tržištu kapitala koje je u totalnoj banani.

S obzirom da nema smisla da mirovinci kupuju Ledo, Jamnicu, Belje… kad “nitko” ne zna kako ce se sve ovo rasplesti, dali ce mirovinci izgubiti udjele u tim kompanijama…
Dali je mozda ovo ipak skupljanje novca za Adris, Atlantic, PODR…, I preuzimanje Agrokora?

Nema smisla da skupljaju novce za bilo sta drugo?

koja je ovo spirala ludila, sve što se danas kupi kao jeftino, sutra je još par % jeftinije, pa dan nakon toga još par % i to samo dalje klizi po spirali prema dolje

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Recite vi sto hocete, ali ja mislim da se svi spremaju za majku svih bitaka na todexu. Drugog racionalnog objasnjenja nema.
to je jasno ko dan

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Očekujem RIVP ispod 40 kn, možda čak padne i do 35 kn. Tada bih mogao malo meziti…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Znaš li da se kupuje za gotovinu ?

Potop…

New Report

Close