Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

serislav@
ako nisu sve znali a izgledno da nisu imaju temelj za tužbu.
za svoje bi novce tužili ostaje da vidimo dali će za naše?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Kolega, mislim da je na Agrokoru bilo i previše muljanja, da bi sada još čitao između redova.
Uostalom Antlantik grupa je već demantirala da su trenutno zainteresirani za agrokorove dugove.

Kaj se tiče mirovinskih fondova oni su ulagali u LEDO po 8.000 kuna kada nije vrijedio ni 5.000 kn.
Uglavnom lijepo su nam spržili penzije.

Kao jedni od većinskih dioničara itekako su morali znati za stanje u Agrokoru.

i sada mi Vi pričate nekakvu bajku da će mirovinski fondovi uložiti opet naše novce u te gubitaše.

E baš bi volio vidjeti koji će to direktor mirovinskog fonda imati muda Hrvatima predložiti da opet njihovu lovu uloži u Agrokor dok se Todorići sunčaju na havajima.

Neće moći.

Vlada se hvali da ima puno ulagača u Hrvatsku, pa neka ulažu.
Novce za naše mirovine neka ostave na miru jer će im stvarno narod doći pod prozore.
Dosta je bilo.

Na kraju krajeva već smo zaključili da Hrvatska ne smije imati ovako velika čudovišta od firmi o kojoj ovisi frtalj Hrvatske, a oni bi napravili još veće čudovište..

Adrispenzićsoul.

mirovinski fondovi neka štede lovu za otkup INE, ako ne znaju što će s lovom. I sedam posto INE će biti
dovoljno.


Kolega, čitajući između redova omakli su Vam – redovi. Sasvim je logično da se hrvatski kapital okupi i spasi od propasti dijelove koncerna koji odlično posluju. A da se to upravo događa, da se isčitati i iz prometa na burzi zadnjih tjedana. Kapital se umjesto topovskog lupanja po dionicama očito nasipava u pušku za slonove. Točnije, nekoliko njih.

Od pržione fondova sa 8000 na 5000, je jedino gora pržiona s 5000 na 0. Ne vidim ništa skandalozno u kupovini npr. Jmnc i Leda. To su dijelovi koncerna koji odlično posluju, mokri snovi fundamentalista, što se dalo vidjeti i na ovom forumu. Iako osobno nisam imao uložen novac u Agrokor i sam sam često ovdje pisao o prvom i drugom pravilu na ZSE – Don’t fight the Tod.

Činjenica je da oko takve akvizicije postoji gomila upitnika, ali svaki put počinje prvim korakom. A tamo gdje je ozbiljan kapital, put je lakši. A ovdje imamo gomilu kapitala uz support politike i ne sumnjam da je takvo nešto izvedivo u relativno kratkom roku.

O narodu na ulicama je deplasirano govoriti… Da su nekakve ploče u pitanju, još ajde, ali ovo… Pitajte za probu sutra kolege na poslu znaju li koji je njihov mirovinski fond, dobit ćete zanimljive odgovore.

Ina je passe. Sjećam se iz Vašeg pisanja da je nafta Vaša fantazija i ulagačka preferencija, ali ako me netko pita u što mora moja penzija biti uložena za iduće dekade, rekao bih mu – hrana i voda.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

u petak u Saboru je Goran Marić na pitanje o izvršenju plana izjavio da je sa 12.09. je izvršeno 1,2 milijarde kuna. Evo linka, od 3:43:45:
G. Marić

Neki dan je rečeno da je ispunjeno 400 milijuna:
“Proračunom za ovu godinu od prodaje i aktivacije državne imovine predviđeni su prihodi od 1,4 milijarde kuna, a kako je kazao Marić, jedan dio, točnije oko 400 milijuna kuna, već je realiziran”
Vaš link …

Dakle realizirano je 800 mln kn u par dana. Na stranicama ministarstva spominju samo dodjelu 29 stanova. Ima neko ideju o kojoj imovini se radi?


u petak u Saboru je Goran Marić na pitanje o izvršenju plana izjavio da je sa 12.09. je izvršeno 1,2 milijarde kuna. Evo linka, od 3:43:45:
G. Marić

Neki dan je rečeno da je ispunjeno 400 milijuna:
"Proračunom za ovu godinu od prodaje i aktivacije državne imovine predviđeni su prihodi od 1,4 milijarde kuna, a kako je kazao Marić, jedan dio, točnije oko 400 milijuna kuna, već je realiziran"
Vaš link …

Dakle realizirano je 800 mln kn u par dana. Na stranicama ministarstva spominju samo dodjelu 29 stanova. Ima neko ideju o kojoj imovini se radi?

Prodali udio u Đuri 😎



Kolega, mislim da je na Agrokoru bilo i previše muljanja, da bi sada još čitao između redova.
Uostalom Antlantik grupa je već demantirala da su trenutno zainteresirani za agrokorove dugove.

Kaj se tiče mirovinskih fondova oni su ulagali u LEDO po 8.000 kuna kada nije vrijedio ni 5.000 kn.
Uglavnom lijepo su nam spržili penzije.

Kao jedni od većinskih dioničara itekako su morali znati za stanje u Agrokoru.

i sada mi Vi pričate nekakvu bajku da će mirovinski fondovi uložiti opet naše novce u te gubitaše.

E baš bi volio vidjeti koji će to direktor mirovinskog fonda imati muda Hrvatima predložiti da opet njihovu lovu uloži u Agrokor dok se Todorići sunčaju na havajima.

Neće moći.

Vlada se hvali da ima puno ulagača u Hrvatsku, pa neka ulažu.
Novce za naše mirovine neka ostave na miru jer će im stvarno narod doći pod prozore.
Dosta je bilo.

Na kraju krajeva već smo zaključili da Hrvatska ne smije imati ovako velika čudovišta od firmi o kojoj ovisi frtalj Hrvatske, a oni bi napravili još veće čudovište..

Adrispenzićsoul.

mirovinski fondovi neka štede lovu za otkup INE, ako ne znaju što će s lovom. I sedam posto INE će biti
dovoljno.


Kolega, čitajući između redova omakli su Vam – redovi. Sasvim je logično da se hrvatski kapital okupi i spasi od propasti dijelove koncerna koji odlično posluju. A da se to upravo događa, da se isčitati i iz prometa na burzi zadnjih tjedana. Kapital se umjesto topovskog lupanja po dionicama očito nasipava u pušku za slonove. Točnije, nekoliko njih.

Od pržione fondova sa 8000 na 5000, je jedino gora pržiona s 5000 na 0. Ne vidim ništa skandalozno u kupovini npr. Jmnc i Leda. To su dijelovi koncerna koji odlično posluju, mokri snovi fundamentalista, što se dalo vidjeti i na ovom forumu. Iako osobno nisam imao uložen novac u Agrokor i sam sam često ovdje pisao o prvom i drugom pravilu na ZSE – Don't fight the Tod.

Činjenica je da oko takve akvizicije postoji gomila upitnika, ali svaki put počinje prvim korakom. A tamo gdje je ozbiljan kapital, put je lakši. A ovdje imamo gomilu kapitala uz support politike i ne sumnjam da je takvo nešto izvedivo u relativno kratkom roku.

O narodu na ulicama je deplasirano govoriti… Da su nekakve ploče u pitanju, još ajde, ali ovo… Pitajte za probu sutra kolege na poslu znaju li koji je njihov mirovinski fond, dobit ćete zanimljive odgovore.

Ina je passe. Sjećam se iz Vašeg pisanja da je nafta Vaša fantazija i ulagačka preferencija, ali ako me netko pita u što mora moja penzija biti uložena za iduće dekade, rekao bih mu – hrana i voda.
[/quote]

Cuvanje novaca za kombinacije oko Agrokora, a da se zapravo jos nista ne zna, da se nisu udostojili dati izvjestaje nego ce to tek za dva mjeseca, ako i tada, je zapravo skandalozno. Takodjer, cinjenica da nisu tuzili vlasnika vladajuceg drustva za nanosenje stete imovini njihovih clanova, a terecenje jamstvima to upravo jest, pa makar bilo i zakonito, je takodjer skandalozna.
Zapravo je sve skupa cirkus koji je odradjen samo zato da se stvar ne zarola na ulici, traktori itd. A sad svi gledaju kako sto vise usicariti. A nevinih nema.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Netko je pustio vijest da zaustavi desetodnevni pad
Pa tko bi kupio macka u vreci osim mirovinskih po nalogu politike

Duro cijeli trenutno vrijedi 300 ml
Morace posegnuti za Jadranom i Maestralom



Kolega, mislim da je na Agrokoru bilo i previše muljanja, da bi sada još čitao između redova.
Uostalom Antlantik grupa je već demantirala da su trenutno zainteresirani za agrokorove dugove.

Kaj se tiče mirovinskih fondova oni su ulagali u LEDO po 8.000 kuna kada nije vrijedio ni 5.000 kn.
Uglavnom lijepo su nam spržili penzije.

Kao jedni od većinskih dioničara itekako su morali znati za stanje u Agrokoru.

i sada mi Vi pričate nekakvu bajku da će mirovinski fondovi uložiti opet naše novce u te gubitaše.

E baš bi volio vidjeti koji će to direktor mirovinskog fonda imati muda Hrvatima predložiti da opet njihovu lovu uloži u Agrokor dok se Todorići sunčaju na havajima.

Neće moći.

Vlada se hvali da ima puno ulagača u Hrvatsku, pa neka ulažu.
Novce za naše mirovine neka ostave na miru jer će im stvarno narod doći pod prozore.
Dosta je bilo.

Na kraju krajeva već smo zaključili da Hrvatska ne smije imati ovako velika čudovišta od firmi o kojoj ovisi frtalj Hrvatske, a oni bi napravili još veće čudovište..

Adrispenzićsoul.

mirovinski fondovi neka štede lovu za otkup INE, ako ne znaju što će s lovom. I sedam posto INE će biti
dovoljno.


Kolega, čitajući između redova omakli su Vam – redovi. Sasvim je logično da se hrvatski kapital okupi i spasi od propasti dijelove koncerna koji odlično posluju. A da se to upravo događa, da se isčitati i iz prometa na burzi zadnjih tjedana. Kapital se umjesto topovskog lupanja po dionicama očito nasipava u pušku za slonove. Točnije, nekoliko njih.

Od pržione fondova sa 8000 na 5000, je jedino gora pržiona s 5000 na 0. Ne vidim ništa skandalozno u kupovini npr. Jmnc i Leda. To su dijelovi koncerna koji odlično posluju, mokri snovi fundamentalista, što se dalo vidjeti i na ovom forumu. Iako osobno nisam imao uložen novac u Agrokor i sam sam često ovdje pisao o prvom i drugom pravilu na ZSE – Don't fight the Tod.

Činjenica je da oko takve akvizicije postoji gomila upitnika, ali svaki put počinje prvim korakom. A tamo gdje je ozbiljan kapital, put je lakši. A ovdje imamo gomilu kapitala uz support politike i ne sumnjam da je takvo nešto izvedivo u relativno kratkom roku.

O narodu na ulicama je deplasirano govoriti… Da su nekakve ploče u pitanju, još ajde, ali ovo… Pitajte za probu sutra kolege na poslu znaju li koji je njihov mirovinski fond, dobit ćete zanimljive odgovore.

Ina je passe. Sjećam se iz Vašeg pisanja da je nafta Vaša fantazija i ulagačka preferencija, ali ako me netko pita u što mora moja penzija biti uložena za iduće dekade, rekao bih mu – hrana i voda.
[/quote]

Kolega meni je dosta mirovinskih fondova i njihovog neodgovornog ponašanja i ulaganja.
Ne znam da li su znali kod dokapitalizacije Leda, ali nakon toga su se morali brinuti o svojoj investiciji.
Ali prije stvarnih izvještaja i istrage Uskoka ne mislim nikoga optuživati.
Ima za to vremena.

Narod na ulice. A ne, ne mislim zbog Todorića otići na zahod, a kamoli na ulicu.

Samo ćemo organizirati peticiju.
A u peticiji ćemo tražiti da se ukine II. mirovinski stup.
Da se mirovinski fondovi ukinu, a novci i ono što su do sada “zaradili” vrate onima koji su uplaćivali u mirovinske fondove.

Pa neka ljudi sami odluče gdje će uložiti SVOJ novac, a nadalje da sav novac ide u I. stup.

U mnogim zemljama odustaju od drugog stupa kao preskupog i NIŠTKORISTI.

Nažalost naši mirovinski fondovi ih nisu demantirali.

Znači referendum!!!!! To je isto NAŠA IMOVINA kao i nekretnine.

Ti si frende u velikoj zabludi.
Racunao sam svoju buducu mirovinu iz II stupa, koristeci u izracunu trenutnu placu, PGP od 5% te informaciju o mirovini iz prvog stupa starijih ljudi slicnih placa i strucne spreme, te dosao do zakljucka da je iznos mirovine iz II stupa temeljem izdvajanja od 5% tek nesto manji od iznosa mirovine uz I stupa uz izdvajanje od 15%. Sa 7-8% bio bi veci.
I nazalost, narod je dovoljno neinformiran da ti je uspjeh peticije zagarantiran.
Populizam prolazi.
Mirovinski fondovi nisu nesto predobro odradili, ali daleko bolje od drzavnog fonda koji je propao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-government-bonds

I dalje klize prinosi…
Pričekajmo petak da vidimo da ima i vatre ili se samo dimi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ti si frende u velikoj zabludi.
Racunao sam svoju buducu mirovinu iz II stupa, koristeci u izracunu trenutnu placu, PGP od 5% te informaciju o mirovini iz prvog stupa starijih ljudi slicnih placa i strucne spreme, te dosao do zakljucka da je iznos mirovine iz II stupa temeljem izdvajanja od 5% tek nesto manji od iznosa mirovine uz I stupa uz izdvajanje od 15%. Sa 7-8% bio bi veci.
I nazalost, narod je dovoljno neinformiran da ti je uspjeh peticije zagarantiran.
Populizam prolazi.
Mirovinski fondovi nisu nesto predobro odradili, ali daleko bolje od drzavnog fonda koji je propao.

Moj izračun + usporedba sa mirovinom kolega koji su realizirali mirovinu daje rezultat koji kaže:
Za 100 kn mirovine iz drugog stupa moraš u tom stupu imati ušteđevinu od 30 000 kn.
pokazalo se da liva uplaćena i prvi stup daje duplo veću mirovinu nego ona uplaćena u drugi stup. (DUPLO)

Znaci i ovaj tjedan startamos a Crobexom u minusu

New Report

Close