Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pišemo tu po forumu da nema malih ulagača/špekulanata uvođenjem poreza na kapitalnu dobit, pa se današnjom trgovinom nastoji stvoriti privid da tomu ipak nije tako…smiješno…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Jadna nam je država (ako se ovo uopće može nazvati državom), a posljedično nam je jadna i privreda.
Žalosno je da u cijeloj državi imamo dvije prave i zdrave industijske tvrtke međunarodnog karaktera kao što su AD Plastik i Ericsson NT.
Posljedično nam je takva i burza i to je jedina prava istina.

Ova država nije u stanju niti brinuti o vlastitoj imovini, nisu u stanju prodati i privatizirati napuštene i devastirane vojne nekretnine uz more, privatizirati hotelska poduzeća na izvrsnim lokacijama, prepisati porezne zakone uređenih EU država, omogućiti lakše poslovanje i poticati razvoj malih poduzeća, urediti pravosuđe, smanjiti PDV … i to se ogleda na burzi.

Ne, najvažnije je baviti se sa NDH, slušati najnovijeg nacionalnog prosvjetitelja Hadžibadži i njemu slične pridošlice iz susjedne države i pregovarati sa Skejom zvani "Brk" i njemu sličnima, klanjati se Bozaniću i Markićki. Od kada rvati toliko Boga mole, on je od njih sve dalje.

Ljudima prođe volja za život u ovakvoj tvorevini i zato odlaze, nije tu u pitanju samo plaća i posao.

Sve mi se češće mota po glavi misao da bi zaista trebalo uspostaviti granice NDH pa da budem izvan granica te kvazidržave, da budem u Sjevernojadranskoj regiji unutar EU.

Zadnjih petnaest godina sam se nadao pomacima na bolje, sada sam se prestao nadati jer vidim tko nas vodi i gdje to vodi, i to je problem.

e,da upravo tako… kojim pizzz se oni bave svi..

Tito nas je zahebao samo u pogledu šta je Istru, Dalmaciju i otoke oduzeo Italiji i Austriji,, jer da smo pod njima ostali Monte carlo, i sva druga mondena mjesta bi bila pizzzz u odnosu na ovu našu obalu,
vjerujem da bi cijela Istra, Kvarner, Dalmacija bila povezana autoputom i brzim vlakom sa Bečom i ostatkom EU, za 2 -3 sata bi vlakom bio EU, ovako nisi prošao ni Sloveniju sa granicama i cesticama od 50 km/h

ovako smo tu di jesmo, prekrasna priroda sa političarima koji neznaju neke osnove kako vodit društvo i gospodarstvo 🙁

Ode analiza u PM

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Dan iskrcavanja po bidevima.
To je ono, nakon ljetnog zatišja, čekamo 9. mjesec.

Plenki, alo Plenki!!! Dali ti naivci glasove. I šta ćeš sad?

I Eurostat potvrdio da se broj radnih mjesta u Hrvatskoj smanjuje i to najbrže u EU

Izgleda da je rasprodaja prestala. Za danas.

Još 10-ak minuta. Za danas.

Neke dane je bolje ne probuditi se…

Nisam uspio ni pokopcati cime je tocno uzrokovan ovaj raspad sistema. Slovenci, poplave, pad broja radnih mjesta, sve skupa?!

Kad ne raste onda pada.
Oteguli su izvješćima i uništili svaku volju za sudjelovanjem. Koma.
A nije za baciti ni teza da su početkom godine mnogi na nekim ulaganjima / kupoprodajama ostvarili dobitke, a kako je godina odmicala tako su im druga ulaganja tonula, te su sad u minusu i žele “kapitalizirati gubitke” u ovoj godini da bar ne plate porez.
Naravno da to ne bi radili da je druga situacija, ali kad nevolja stisne spašavaš što se da.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Plenki, alo Plenki!!! Dali ti naivci glasove. I šta ćeš sad?

I Eurostat potvrdio da se broj radnih mjesta u Hrvatskoj smanjuje i to najbrže u EU


briga plenkija za broj zaposlenih. oni koji rade i oni koji ostaju tu, ti i dalje glasju z anjega. oni u irskoj mogu pjevati borbene, oni vise ne glasaju i boli plenkija ona stvar za njih.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Cekamo Belje, Ledo, Jmnc, Vpik – tu mi je preko 50% portfelja . Dok to ne vrate ne kupujem ništa

50% po kojoj cijeni? Onoj prije ili ovoj zadnjoj?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close