Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ioreskovic
Atgr p/e=15, roe=9% – podcjenjeno


@Grga

Ne postoji vas ni moj sud, postoje tocne brojke koje kazu koje su dionice podcjenjene, trenutno vase nisu

Grga je u pravu.
Nema mnogo potcijenjenih dionica.
Ali kad se pocisti ovaj cirkus nije ideja bull runa da samo potcijenjene dionice dodju na neki fer prosjek nego da sve ode u debelo precijenjeno. Na temelju “sentimenta”, pozitivnog. Istog onog koji je sad negativan.
O tome pricam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Igor9

P/E mi je zadnji relevatni pokazatelj, često je varljiv i površan.
Prvo gledam dug po kapitalu, P/B i EBIT, tako da osim HNB, ADRS, PODR naravno i ADPL spada u podcjenjene .
ERNT je na gotovo 5 booka, to ni iz ptičije perspektive ne promtaram.

Slučajno, cijenu dionice na burzi uglavnom ne određuje ovakva matematika, nego sentiment i štošta drugo u glavama ulagača, ali i prodavača.
Kupci sa digitronima slabo prolaze na burzi. U pravilu.

“Slažem se s vama….al dajte mi dionice i na temelju čega trebaju potegnuti prema gore?, i dajte mi dionice koje su matematički podcjenjene?, evo odgovorite mi na ova dva pitanja, konstruktivno i potkrijepite brojkama, al pravim brojkama, na ne prst palac i iz glave”
ioreskovic@

nije tajna više manje tko je u čemu,tko što preferirira u nekom vremenskom okviru…
ima drugih tema za to.
na vaše pitanje odgovaram protupitanjem u kojem dajem odgovor.
a tko je prije godinu dana vidio na čemu će crobex sa 15xx na 22xx?
to je stvarno bliska prošlost i nebi smjelo biti lako zaboravljeno.
neki su ipak to najavljivali?
tko i na temelju čega pročitajte na temi oporavak burze
znam tko sigurno ne vidi i neće vidjeti na čemu će crobex opet na 22xx
to će biti Večina kao i uvijek do sada.
osobno nikad nisam volio biti dio Večine,takav sam ,takav mi je stil
i ne žalim se,dapače.
tko je vidio da će i na čemu crobex 2007 na >5000?
to je dalja prošlost ali ne tako davna da bi bilo zaboravljeno
a da su teze “nikad više” promašene i demantirane dokazima nije tajna zar ne?
http://www.poslovni.hr/forum/tema/the-best-of-prilike-svih-vremena-na-zse-neiskoristeno-neprezaljeno-42072?page=last
samo sada je to selektivno i nekim redosljedom a ne neselektivno i istovremeno kao 2007.
neki su krenuli više a neki manje uspješnim redosljedom u novi ciklus
ništa bez “sreće” u životu zar ne?
najgore će proći oni koji neće krenuti po nikakvom redosljedu
po vlastitom izboru pa…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Od svih pozicija koje imam nekako najviše vjerujem da će mi dlkv i brodari kroz koju godinu donjeti X puta povrat definitivno… samo treba bit strpljiv jos neko vrijeme, al dok su na ovim razinama… milina 🙂



@Igor9

P/E mi je zadnji relevatni pokazatelj, često je varljiv i površan.
Prvo gledam dug po kapitalu, P/B i EBIT, tako da osim HNB, ADRS, PODR naravno i ADPL spada u podcjenjene .
ERNT je na gotovo 5 booka, to ni iz ptičije perspektive ne promtaram.

kakve veze book ima?, osim kod banaka?, pa čak i kod njih nema vaze….ADRS je najlošije ikada vođena kompanija, s perspektive mogućnosti i kapitala

@Grga
Atgr po ni jednom pokazatelju nije podcjenjena


@migra

Ako vi ulažete vlastiti novac na temelju sreće, onda sretno. Ja uvijek biram kalkulator, i na dulji period ću Vas uvijek pobjediti


Kada već govorimo o bluechip dionicama podcjenjene su samo HPB, ADRIS i PODR, po mom sudu..


Grga, sve ima svoje:
– HPB muči cijena po kojoj će ići dokap (razvodnjavanje ako kupiš skuplje nego što bude utvrđena cijena dokapa), rezervacije za Agrokor, politika (još uvijek?) u vrhu Uprave, i po meni nedovoljno jasni ciljevi
– ADRS za njega se godinama priča da je podcijenjen, ima na analizama ICF-a onaj njihov espresso, stalno ga spominju (strong cash position, insurance div. growth potential, strategic shift etc), pa su se opet poskliznuli na Agrokoru, Hotel Marjan (?), SavaRE im bježi konstanto, sad poplava… ništa im ne ide na ruku; da nema dividendne politike i tu i tamo koja izv. divka tonuli bi i dublje
– PODR to vam je tako kad politika kolo vodi, ovaj novi PU ima sasvim druge prioritete i planove od Mrsića i, da se njega pita, on bi najradije izašao van iz slovenskog Žita, dakle imaju problem s fokusom na to što žele (jedino Belupo u tom smislu gura super); dovoljno je pogledati prije desetak godina gdje je bila ATGR a gdje PODR i usporediti s danas

naravno, ovakve dionice treba gledati upravo u teškim vremenima, kad im cijena dovoljno padne, pa reagirati… inače na long run, ako se mene pita, hvala – ne!

Jadna nam je država (ako se ovo uopće može nazvati državom), a posljedično nam je jadna i privreda.
Žalosno je da u cijeloj državi imamo dvije prave i zdrave industijske tvrtke međunarodnog karaktera kao što su AD Plastik i Ericsson NT.
Posljedično nam je takva i burza i to je jedina prava istina.

Ova država nije u stanju niti brinuti o vlastitoj imovini, nisu u stanju prodati i privatizirati napuštene i devastirane vojne nekretnine uz more, privatizirati hotelska poduzeća na izvrsnim lokacijama, prepisati porezne zakone uređenih EU država, omogućiti lakše poslovanje i poticati razvoj malih poduzeća, urediti pravosuđe, smanjiti PDV … i to se ogleda na burzi.

Ne, najvažnije je baviti se sa NDH, slušati najnovijeg nacionalnog prosvjetitelja Hadžibadži i njemu slične pridošlice iz susjedne države i pregovarati sa Skejom zvani “Brk” i njemu sličnima, klanjati se Bozaniću i Markićki. Od kada rvati toliko Boga mole, on je od njih sve dalje.

Ljudima prođe volja za život u ovakvoj tvorevini i zato odlaze, nije tu u pitanju samo plaća i posao.

Sve mi se češće mota po glavi misao da bi zaista trebalo uspostaviti granice NDH pa da budem izvan granica te kvazidržave, da budem u Sjevernojadranskoj regiji unutar EU.

Zadnjih petnaest godina sam se nadao pomacima na bolje, sada sam se prestao nadati jer vidim tko nas vodi i gdje to vodi, i to je problem.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@ Jubito

Napisao si jedan od najpametnijih postova na ovom forumu. Sam kaj to gomila ne kuži.



@Grga

Atgr po ni jednom pokazatelju nije podcjenjena

pa koji put kolega ioreskovic me ispravljate za nešto što nisam ni spomenuo ?
Vaša potrebe vječite upravno pravne ovisnosti indikativno je ženska osobina ?

Naveo sam da je ERNT na gotovo 5 booka, ATGR ni spomenuo, a to je što je book bitan samo bankama i meni je najbitniji pokazatelj. Iz njega vidim stvarnu i jasnu sliku tvrtke i na duže razdoblje, kao i banke.
Zadnji pokazatelj mi je PE kao odraz momentalne, veoma kratkoročne slike društva i preosjetljiv je na previše okolnosti. PE mogu promatrati kao prosjek razdoblja 5-10 god. U slučaju PE onda su IPKK, INGRA i VIRO kraljevi. Kako meni nisu radije promtram PBZ, ADPL, PODR, KOEI…….

New Report

Close