Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vani gotovo sve burze obaraju svoje povijesne rekorde a mi u visednevnim minusima, a prinos na drzavnu obveznicu nikad manji…ko je tu lud i za koga se priprema teren?

slažem se sa nuwandom baš idiotski. obveznice su nagovještsj boljeg rejtinga

na skačite pred rudo po pitanju rejtinga jer “stručnjaci” će reći
nije bitno kako je i što mi mislimo,što misle investitori svijeta
iako ovi sada ocjenjivači koji su na redu su nam možda i najskloniji,prvi su nam digli izglede.
ostale pošto nemaju što drugo muči politička nestabilnost,ok i agrokor im je dobrodošao izgovor u zadnje vrijeme.
važno da oni u štrumfu ne vide nikakvu političku nestabilnost
ne usude se niti primisliti da bi spomenuli.
car je gol pa tko ima te.stise neka progovori
joj,joj,joj….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Vani gotovo sve burze obaraju svoje povijesne rekorde a mi u visednevnim minusima, a prinos na drzavnu obveznicu nikad manji…ko je tu lud i za koga se priprema teren?

Zanimljiv osvrt, to je činjenica…
Rekao bi niz faktora koji su doveli u ovu situaciju TK.
Prvo AGROKOR, blokirane dionce, fondovi koji su davali i ulagali u njegove perjanice, ogroman gubitak u tim dionicama, HPB…NEXUS, porez, politika – strah od mogućih konzekvenci nekih fond menagerčića (bavi se pločama jasenovca a ne nekim konstruktivnim temama).. opća apatija, pad nekih građevinaca gdje je bilo značajna izloženost portfelja..

Primjer, tko je bio sekundarni ulagač i imao portfelj u todexu 50 % i njemu vezanim dionicama koje su pale dvoznamenkasto (PODR, VIRO, ADRS, KRAS…) Stvorio se individualni ulagački vakum i nesigurnost da mu je jedan dio dionica blokiran a drugi dio jako pao i ne želi prodavati.
Dakle i aktivni investitori su postali tržišni voajeri dok se ne dogodi promjena trenda.
Nadam se da će do iste doći i da će brojne dionice rasti dvoznamenkasto i vratiti se brzo na stare cijene…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

U veljači i ožujku smo imali dugo očekivani rast koji je imao sve predispozicije da bude prvi pravi, održivi i kontinuirani rast nakon 2007.
A onda nam se dogodio potres Agrokor i odgodio neminovno na godinu do dvije.
Pesimistima poklon bon – da dodatno mogu sipati žuć.
Optimistima također poklon bon – da mogu još dokupiti svoje miljenice po primjerenim cjenama.

Ja znam u kojoj sam skupini.
A vi?

La vita e bella!


U veljači i ožujku smo imali dugo očekivani rast koji je imao sve predispozicije da bude prvi pravi, održivi i kontinuirani rast nakon 2007.
A onda nam se dogodio potres Agrokor i odgodio neminovno na godinu do dvije.
Pesimistima poklon bon – da dodatno mogu sipati žuć.
Optimistima također poklon bon – da mogu još dokupiti svoje miljenice po primjerenim cjenama.

Ja znam u kojoj sam skupini.
A vi?

Tocno. Ovo je pocetak procesa koji ce unutar sasvim ogranicenog vremena rezultirati na Crobiju preko 2300. S Atpl na 4 znamenke.
Kumulativ rastuceg gdp-a s izvjesnim dizanjem rejtinga te kakvim takvim rjesenjem todexa stvara tlak u kotlu koji mora eksplodirati, kad tad. Protiv fizike se ne moze.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

agrokor je ružna epizoda kakvih je bilo kroz povijest zse-a
tajming nije mogao biti gori za optimiste ili bolji za pesimiste.
vidjećemo tko je i iskoristio iznenadnu priliku.
živi smo i rekao bi na putu da todomor prožvačemo i ispljunemo.
strpljivost će opet odnjeti pobjedu jer još nitko nije zaustavio kotač povijesti.
tko god se na to kladio izgubio je i izgubit će
živi bili….
p.s.
prvi potencijalno jači okidač za koji dan

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


agrokor je ružna epizoda kakvih je bilo kroz povijest zse-a
tajming nije mogao biti gori za optimiste ili bolji za pesimiste.
vidjećemo tko je i iskoristio iznenadnu priliku.
živi smo i rekao bi na putu da todomor prožvačemo i ispljunemo.
strpljivost će opet odnjeti pobjedu jer još nitko nije zaustavio kotač povijesti.
tko god se na to kladio izgubio je i izgubit će
živi bili….
p.s.
prvi potencijalno jači okidač za koji dan

Slažem se s vama….al dajte mi dionice i na temelju čega trebaju potegnuti prema gore?, i dajte mi dionice koje su matematički podcjenjene?, evo odgovorite mi na ova dva pitanja, konstruktivno i potkrijepite brojkama, al pravim brojkama, na ne prst palac i iz glave

@ioreskovic
Adpl i ernt po sadasnjim fundamentima su podcjenjene

@Igor
Adpl se slažem, ako dostave dobar Q3, a da se ne osjeti onaj zastoj u Srbiji, onda apsolutno Da. Ernt uopće nije, usporedite ga sa istim igračima u svijetu, valuacije, i vidjet ćete da su precjenjeni, pogledajte im FCF….to je moje mišljenje za ernt, matematičko, bez emocija

Ok, ajmo dalje…kada svaki dan slušam da bi tržište trebalo potegnuti 50-100%, na temelju čega???

Rekao sam po sadasnjim fundamentima, dakle ne znam sta ce se dogadjati u buducnosti. Ernt p/e=16, roe=30%!, adpl p/e=11.4, roe=8%. Ernt na 1kn kapitala donese povrat 0,3 kn, a trguje se samo na p/e=16, ja mislim da je to povoljno

Kada već govorimo o bluechip dionicama podcjenjene su samo HPB, ADRIS i PODR, po mom sudu..

New Report

Close