Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naša država je uspjela svojim zakonima otjerati i jedne i druge, dugoročne zbog zakonske nesigurnosti a špekulante zbog nekog tamo poreza na nikakvu uslugu od strane ubirača poreza.

e, za ovo uspjeti zbilja moraš imati talenta, a to je zaista neprikosnoveno obavila naša voljena administracija .interesira me koji je slijedeći gl.upi potez na vidiku….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Slusam mjesecima o oporavku,koji samo sto nije poceo a koji nikako da se dogodi. Sad jos pad na vecem prometu zbog bluechipova… samo jos fali neki tvrdoglavi optimist ili bezvezni druker da kaze kako je te dionice netko i kupio a sa namjerom da digne cijene u nebesa…

Samo gledam trgovanje.
Netko očito izlazi. Uvijek netko ulazi, a netko izlazi. Zato burza i je tu gdje je.
da ih više ulazi bili bi više, ne?
Iskrcaj na ADRS-P po 449 kn, i onda netko u jednom nalogu proda 10 dionica po 445 i jednu jedinu po 444, a takvih ima još 24 na bidu. I što sad reći osim da netko očito želi da ide što niže.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Činjenica je da će se hrvatska burza oporaviti, to je sigurno. Isto je sigurno i da će u svijetu opet doći neka recesija, kažu da sve dolazi u valovima pa čak i svjetlo. Veliko pitanje je samo što će se prvo dogoditi 🙂

Na koei prekrcaj u dva navrata danas pri cijeni od 720 kn


Slusam mjesecima o oporavku,koji samo sto nije poceo a koji nikako da se dogodi. Sad jos pad na vecem prometu zbog bluechipova… samo jos fali neki tvrdoglavi optimist ili bezvezni druker da kaze kako je te dionice netko i kupio a sa namjerom da digne cijene u nebesa…

“oporavak ZSE” mogli bismo opisati kao “čekanje Godota”….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

U odnosu na 2007 danas pola firmi ovako ili onako više i nisu na burzi, npr pivovare, Pliva, pa hrpa propalih građevinara, stečajuše kao Magma, delistirana Jadranka hoteli, pa niže kotacije Tnpl, Frnc, Knzm, predstečajne, stečajne, Ina zamrla…. pa sad Agrokor.
Prava prilika i je bila nakon pucanja balona kada se moglo kupovati na paničnoj rasprodaji i to dobrih firmi, a nerijetko i hvatati dividendne dvocifrene prinose.
E sad kako netko kaže i da dođe lova brzo bi se napuhao balon jer je tržište dobrim dijelom fer vrednovano, a nelikvidno npr KOEI, ATGR.
Prilika će uvijek biti za one koji na vrijeme reagiraju( moguće PVCM).
Meni osobno dugoročno najveća pozicija u ADRS-P-A.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Slusam mjesecima o oporavku,koji samo sto nije poceo a koji nikako da se dogodi. Sad jos pad na vecem prometu zbog bluechipova… samo jos fali neki tvrdoglavi optimist ili bezvezni druker da kaze kako je te dionice netko i kupio a sa namjerom da digne cijene u nebesa…

opće poznato je da se dionice kupuje kako bi ih se prodalo po nižoj cijeni od kupljene.
zašto bi zse bio iznimka?
činjenica da neki teško to uspijevaju ali to je vjerojatno radi “sreće”
doći će i ona za strpljive a ako će prije toga smak svita opet dobro za nestrpljive,pesimistične…
pogotovo ako su stavili neku lovu na to.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Točno. Potonuli smo zbog Todexa. Bez greške.
Međutim, tempus vulnera sanat. Samo treba dočekati.
Već sam pisao da za novi priljev treba kumulativ dobrih vijesti: rejting, gdp, izvješća, deblokada, nagodba itd. Kad stvar sazrije onda krene. Neće biti nekog pojedinačnog okidača za rast. Iako svaki za sebe ima važan doprinos.

P.S.
Ne znam zašto bi porez unio zbunjolu.
Zatražiš od brokeraja izračun, naplate ti ga 50-100 kn i to je to.
Oni imaju softver za odraditi po FI-FO metodi i problema nema.
Meni su tako nudili. Ali nisam imao prodaje pa nisam koristio uslugu.
Onih par fondovskih transakcija sam upisao sam, izračunao, predao, platio i porezna mi je poslala mail da je sve ok.


meni su poslali izračun na Investor, za svaku dionicu sve transakcije, sumirano da li ste na njoj ostvarili + ili -, zatim na kraju zbroj svih +i – i konačna stavka, osnovica, dao knjigovođi da popuni obrazac, platio porez,isprintao sve s investora, priložio uz potvrdu o plaćenom porezu i predao u poreznu, bojim se da ove godine niš od toga, još ću kako ide do kraja imati i pretplate

Ja za prošlu godinu sve odradio i platio porez. Moj frend ništa od toga i zasad nikakve sankcije, niti bilo što drugo.

Po ovome, ne trebamo kupovati INU, nego zadržati Elektru.
http://www.seebiz.eu/najavljeno-85-milijuna-kuna-poticaja-za-kupnju-elektricnih-vozila-i-nove-punionice/ar-162378/


Ja za prošlu godinu sve odradio i platio porez. Moj frend ništa od toga i zasad nikakve sankcije, niti bilo što drugo.

Pa naravno, vec sam prosle godine postavio pitanje tko koga za porez zaduzuje? Svatko sam sebe i kad to napravi naravno da mora i platiti!

Njegova je filozofija da je njegova brokerska kuća trebala sve odraditi sa Poreznom, a njemu je Porezna trebala poslati uplatnicu poreza. Nisu to odradili i on reče – nikome ništa.

New Report

Close