Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

banana
to znaju i mala djeca i o tome je smiješno uopće raspravljati
poanta je u tome da na burzi mora biti i špekulanata i ulagača na duge (i srednje) staze…
i nakon uvođenja poreza svejedno su špekulanti kupovali i prodavali i na kraju platili nekakav porez (i ja također), ali opet ponavljam-porez NIJE glavni, a kamo li jedini uzrok ovakvog stanja na ZSE!
mogu se čak okladiti da ukidanje poreza u ovom trenutku ne bi ništa promijenilo na ZSE jer niti je taj porez ulagače otjerao sa ZSE niti će ih vratiti!
da je sve ostalo na ZSE u redu, onda bi ukidanje poreza imalo pozitivan efekt, međutim da ga se sada ukine ne bi nitko ni trepnuo okom!
ZSE je talac blokade todexa i dok se to ne riješi ZSE NEĆE naprijed niti će ovdje biti išta bolje

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Danas je prekrcaj u našim blue chip dionicama, ali kroz niže vrijednosti, kao nasilno ?
Zanimljivo je da se na svim blue chip dionicama dešava trgovina istvoremeno što sugerira o jednom fondu i njegovom izlasku iz ZSE ?

To je oko 2.5 mil. EUR. Neš ti fonda.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislav@
Za fondove ćeš se još načekati zabolit će te prsti od stiskanja tipkovnice, u međuvremenu ćeš osijediti pričajući o ulasku fondova. Treba da na ZSE-u izumre cijela jedna generacija ulagača koji pamte 2007 godinu i što se desilo u međuvremenu sa novcima iz fondova da bi netko novi ponovno nasjeo na te prevare. Fondovi su izjeli u međuvremenu za naknade i upravljanje više od trećine uplaćenog novca ulagačima a jedno tri puta više su pogubili.
Moja zadnja transakcija na ZSE-u je bila u 1 mjesecu ove godine a nekada sam godišnje plaćao brokersku naknadu veću nego što je nekima ovdje vrijednost cijelog portfelja, jednim dijelom upravo zbog tog poreza. Naravno da špekulanata ovdje i dalje ima ali nemaju želju da pod ovakvim uslovima trguju. Nitko nije ogorčen (prošlo nas je to odavno), nego samo iznosimo čiste činjenice o stanju na tržištu.

2007 godina je bila davno. Tko se toga sjeća. Ja recimo ne, a imao sam 30 g.
A onaj tko se stvarno sjeća loših stvari od prije 10 godina i nije u stanju okrenuti list onda neka se ubije. Doista. Mučan je to život.
Opet tvrdim: za razliku od 2007 pa nadalje, kad je tresnula recesija, ova vremena su KONJUNKTURNA.
I NEMA NIKAKVE ŠANSE da se to ne odrazi na burzi.
Znači ja govorim o budućnosti, i to relativno bliskoj.
A ti pričaš samo i isključivo o sadašnjosti, na statičan način, ekstrapolirajući ju u budućnost.
Ajde sad budi frajer pa reci da nije tako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ipak smo u Europi, tu, blizu svih prometnih pravaca, uz dizanje rejtinga ozbiljni investitori će prepoznati što vrijedi, što ima dobre valuacije,
samo pitanje je sa velikim novcima što se može kupiti, a da cijene dobre robe ne odskoče

od kad su uveli onu neku novu platformu za trgovinu meni ogadili i zadnju želju za trgovinom. npr. pokušavam da vidim bid i ask na himr. sve prazno. prodao sam tu dionicu ali s vremena na vrijeme pogledam šta bi bilo da nisam. je li moguće da tamo nema ni kupnje ni prodaje? možda nečiji broker pokazuje ono što ja na fimi ne vidim?

who dares, wins

Niti ja ne vidim Deltu pa pucam na slijepo kao u kladionici


2007 godina je bila davno. Tko se toga sjeća. Ja recimo ne, a imao sam 30 g.
A onaj tko se stvarno sjeća loših stvari od prije 10 godina i nije u stanju okrenuti list onda neka se ubije. Doista. Mučan je to život.
Opet tvrdim: za razliku od 2007 pa nadalje, kad je tresnula recesija, ova vremena su KONJUNKTURNA.
I NEMA NIKAKVE ŠANSE da se to ne odrazi na burzi.
Znači ja govorim o budućnosti, i to relativno bliskoj.
A ti pričaš samo i isključivo o sadašnjosti, na statičan način, ekstrapolirajući ju u budućnost.
Ajde sad budi frajer pa reci da nije tako.

Pa naravno da nije tako ni približno. Vi govorite o budućnosti, da niste prorok? Pa ne znate da li će te ujutro živi ustati a spremni ste predviđati budućnost za nešto daleko kompleksnije. Razumijem Vaše želje ali da će se budućnost tržišta kapital ravnati po njima to baš i ne.



2007 godina je bila davno. Tko se toga sjeća. Ja recimo ne, a imao sam 30 g.
A onaj tko se stvarno sjeća loših stvari od prije 10 godina i nije u stanju okrenuti list onda neka se ubije. Doista. Mučan je to život.
Opet tvrdim: za razliku od 2007 pa nadalje, kad je tresnula recesija, ova vremena su KONJUNKTURNA.
I NEMA NIKAKVE ŠANSE da se to ne odrazi na burzi.
Znači ja govorim o budućnosti, i to relativno bliskoj.
A ti pričaš samo i isključivo o sadašnjosti, na statičan način, ekstrapolirajući ju u budućnost.
Ajde sad budi frajer pa reci da nije tako.

Pa naravno da nije tako ni približno. Vi govorite o budućnosti, da niste prorok? Pa ne znate da li će te ujutro živi ustati a spremni ste predviđati budućnost za nešto daleko kompleksnije. Razumijem Vaše želje ali da će se budućnost tržišta kapital ravnati po njima to baš i ne.
[/quote]

Sve 5.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


od kad su uveli onu neku novu platformu za trgovinu meni ogadili i zadnju želju za trgovinom. npr. pokušavam da vidim bid i ask na himr. sve prazno. prodao sam tu dionicu ali s vremena na vrijeme pogledam šta bi bilo da nisam. je li moguće da tamo nema ni kupnje ni prodaje? možda nečiji broker pokazuje ono što ja na fimi ne vidim?

Trebaš pogledati između 11 i 13 za dionice u posebnom režimu. Inače, prvi bid je na 816, ask na 835 kn.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Slusam mjesecima o oporavku,koji samo sto nije poceo a koji nikako da se dogodi. Sad jos pad na vecem prometu zbog bluechipova… samo jos fali neki tvrdoglavi optimist ili bezvezni druker da kaze kako je te dionice netko i kupio a sa namjerom da digne cijene u nebesa…

New Report

Close