Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lajkam kad se na ht počnu rolat veliki paketi(7milkn),to mi je jedan od benchmarkova po pitanju budućnosti.
često je znalo tako biti u zadnjih godinu dana,naravno garancije nema
samo malo dima po mojim kriterijima
tko radi taj i griješi rekli bi naši stari kaj ne?
tu smo da rezimiramo,nekad…

počinju na svjetlo dana izlaziti brojke iz agrokora pa i to sugerira da idemu prema nečemu
prema okidanju startnog pištolja?
time ne prejudiciram smjer ali likvidnost će se izgledno povečati i pružiti priliku za preslagivanje ako netko želi ili misli da treba.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Počelo je ………

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Ajd danas barem prometa, ak ništ drugo.
Ali isto tako, nekako mi se čini da bi moglo biti i zelenila na podosta dionica.

Opet ću se vratiti na temu kreditnog rejtinga.
Mislim da općoj javnosti ovdje nije jasno koliko je to dalekosežna promjena uvjeta, ukoliko nam ga dignu za 10 dana, ili bar podignu izglede.
Određeni tukci idu čak toliko daleko da kažu da se ništa neće promijeniti.
Prosvjeta je evidentno zakazala skroz.

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield

Mislim da ovaj graf govori sve.
Tržište zna.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Najveci problem Hrvatske je sto je socijalisticka drzava. Dok god je tako nema napretka, treba se okrenuti totalnom kapitalizmu, poreze srezati na minimum minimuma, drzavi dati sto manje ovlasti i kroz 10 godina Njemacka bi bila mala maca u sta bi se Hrvatska pretvorila (u pozitivnom smislu), I to sigurno mislim.

Najveci problem je sto smo mi imamo jos socijalisticki mentalitet iz Jugoslavije.

neka smanje barem još koji % doprinosi iz plaće , da se ljudima povećaju plaće i standard , pa te pitam koja bi ovdje euforija zavladala bi li više bilo iseljavanja .

ali, hebi ga , treba ljude derat i plaćat uhljebništvo i da nas je što manje u državi.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Džaba sve olakšice i dizanje rejtinga, ZSE jednostavno nema snage za ništa ozbiljnije. Tj. nemaju ljudi novca na bacanje, radije će uložiti u stanove i apartmane za najam. A veliki koji imaju, određuju šta će dignut ili spustit. Eto npr. toliko se raspišete o tom BDI-u i vozarinama pa Vam brodari uopće ne reagiraju kad malo poraste. Čim se uskoro sad sve zacrveni, veliki će Vam zakucat opet cijene dole


Opet ću se vratiti na temu kreditnog rejtinga.
Mislim da općoj javnosti ovdje nije jasno koliko je to dalekosežna promjena uvjeta, ukoliko nam ga dignu za 10 dana, ili bar podignu izglede.
Određeni tukci idu čak toliko daleko da kažu da se ništa neće promijeniti.
Prosvjeta je evidentno zakazala skroz.

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-10-year-bond-yield

Mislim da ovaj graf govori sve.
Tržište zna.

Pitajte poznanike oko sebe koji nam je kreditni rejting i sve će vam biti jasno. Ovdje se radi o trenutno najvažnijoj stvari u državi, a mediji ni slova. Ukoliko bi se ostvario onaj refinanc za autoceste to bi bio posao dasetljeća.
Ono čega se bojim je da bi političari isti tren počeli dernečit misleći da je to njihova zasluga.
Država kao narkoman ovisna o visini kamata, a mediji o 41.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ante
In medias res.
Političari bi odmah digli euforiju.
Ali, nije li to upravo ono što nam treba?
Malo optimizma nakon dugog čmrljenja.
Ovaj put s nekim pokrićem.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

velik promet na par fondovskih dionica…izgleda da jedan fond odlazi sa ZSE pa drugi preuzimaju njegove dionice?

Ignore: KressoM, delux

Bojim se da bi političari umjesto euforije digli plaće i povlaštene mirovine, a možda i osnovali 100tinjak novih općina. Sindikati se ne bi trijeznili.
A onda bi trebalo spustiti poreznu presiju ali tada matematika ne bi opet štimala zbog gore navedenog.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Osamnaest mjeseci nakon početka primjene poreza na kapitalnu dobit dionica u Republici Hrvatskoj, do izražaja dolaze razorni učinci ovog zakona na trgovanje Zagrebačke burze. U uvjetima višemjesečnog rasta domaćeg bruto društvenog dohotka realno je bilo očekivati preraspodjelu i seobu viška sredstava iz štednih depozita u instrumente s višim prinosima i većim preuzetim rizicima (dionice i druge instrumente tržišta kapitala). To se nije dogodilo zbog razornog djelovanja primjene oporezivanja kapitalne dobit pri kupoprodaji iste dionice unutar razdoblja od tri godine. Mali ulagači koji imaju višak sredstava za ulaganje u dionice to ne žele učiniti jer za svoje transakcije trebaju angažirati knjigovođu čiji troškovi znatno utječu na smanjenje mogućih prinosa od ulaganja. S druge strane, ako samostalno vode evidenciju o kupoprodaji dionica i sami dostavljaju JOPPD obrazac u Poreznu upravu, izlažu se riziku činjenja pogrešaka i plaćanja visokih kazni za učinjene prekršaje. Primjena poreza na kapitalnu dobit dionica znatno je smanjila broj spekulanata na Zagrebačkoj burzi. Spekulanti učestalim transakcijama na kratki rok nastoje nadmudriti tržište u potrazi za zaradom. Na taj način oni povećavaju likvidnost tržišta i bitni su za rad burze. Početkom primjene poreza na kapitalnu dobit dionica spekulanti su jednostavno pobjegli sa Zagrebačke burze u strahu od Porezne uprave. Niski prometi dionicama HT kao i smanjeni obujam trgovanja u prvih šest mjeseci ove godine na Zagrebačkoj burzi traže žurnu reakciju Vlade RH. Vlada RH treba do kraja godine razmotriti promjene postojećeg zakona o kapitalnoj dobiti na dionice kako bi početkom iduće godine pomogla razvoj domaćeg tržišta kapitala.
http://www.glas-slavonije.hr/342783/7/Spekulanti-pobjegli-sa-Zagrebacke-burze-u-strahu-od-Porezne

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

“Vlada RH treba do kraja godine razmotriti promjene postojećeg zakona o kapitalnoj dobiti na dionice kako bi početkom iduće godine pomogla razvoj domaćeg tržišta kapitala”

mislim da mogu slobodno uvesti i nagradnih 5% za one koji ostvare zaradu na ZSE

New Report

Close