Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedan savjet ulagačima na ZSE-u u iduća 3 mjeseca. Nemojte se uplašiti dobitaka pa prerano prodati neka izdanja sa ZSE-a.

Ok, Agrokor je propao i to je već prožvakana priča od ovog proljeća. Propali su i neki građevinari, kojekakvi državni mastodonti itd.
Za sada gospodarstvo cvate, BDP raste čak 3% godišnje, okolina RH je stabilna. Male firme posluju sve bolje. Plaće ili stagniraju ili rastu. Novac ne ide na tržište kapitala zato što ide u kuće za odmor, nove apartmane, nove stanove za najam. Imamo novi nekretninski bum na Jadranu. Nemamo dovoljno dobru ponudu papira na TK. Kad bi imali dovoljan broj nekih bluechipova s P/E ispod 10 i dobrim dividendama bilo bi i ulagača, također kad bi bilo korporativnih obveznica s kamatom od 5-8% a da nisu teški junk i to bi privuklo ulagače.


Ok, Agrokor je propao i to je već prožvakana priča od ovog proljeća. Propali su i neki građevinari, kojekakvi državni mastodonti itd.
Za sada gospodarstvo cvate, BDP raste čak 3% godišnje, okolina RH je stabilna. Male firme posluju sve bolje. Plaće ili stagniraju ili rastu. Novac ne ide na tržište kapitala zato što ide u kuće za odmor, nove apartmane, nove stanove za najam. Imamo novi nekretninski bum na Jadranu. Nemamo dovoljno dobru ponudu papira na TK. Kad bi imali dovoljan broj nekih bluechipova s P/E ispod 10 i dobrim dividendama bilo bi i ulagača, također kad bi bilo korporativnih obveznica s kamatom od 5-8% a da nisu teški junk i to bi privuklo ulagače.

Bluechip ispod 10?
Korporativna obveznica duplo veca od kamate na stambeni kredit, a da nije junk?
A da je Bozic svaka tri mjeseca?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://www.investing.com/rates-bonds/croatia-government-bonds

I dalje klize svi prinosi…
Kuha se rejting.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

kuha se ovdje jedno veliko ništa budimo realni.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Trgovanje je jadno jer mirovinci skupljaju cash za…..

@ PoAskuBidu
Bravo ! Gola istina !

Po prirodi sam optimist i tjednima čitam neke forumaše njihova nadanja i uvjeravanja samih sebe da samo što nije ali ne mogu to više čitati bez da ne napišem da je to kompletni nonsense. Ovdje nema rasta sve dok se ne rasčisti situacija oko agrokora.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Nisam siguran u to, odnosno gotovo sam siguran da mirovinci neće kupovati na burzi.
Možda neki dokap, ali za to mora biti jasna situacija, odnosno dio nagodbe.
Ako im te dionice pišu NULA u NAV-u, onda postoje razlozi za to.
I ti razlozi neće nestati deblokadom, nego eventualno nagodbom, i to možda.
Jasno je da ne smiju davati zdrav novac za nešto što SLUŽBENO knjiže kao nula. To je za zatvor odmah. Čak nije niti prikrivena spalionica novca kao PTKM.

P.S.
To je suština moji opetovanih poruka ekipi koja je zgorila novce tamo. To vam je NULA.
Nema pozitivnih rješenja. Ako bude bilo što veće od nule na dobitku ste.
Krenite dalje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Zadnjih mjeseci su ovdje najzastupljenije teme:

“U očekivanju Godota”,
“trla baba lan da joj prođe dan”,
i “Posljednji dani čovječanstva”.

Autori su također više-manje isti.
Kako vam se da stalno trubit jedno te isto?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Zadnjih mjeseci su ovdje najzastupljenije teme:

"U očekivanju Godota",
"trla baba lan da joj prođe dan",
i "Posljednji dani čovječanstva".

Autori su također više-manje isti.
Kako vam se da stalno trubit jedno te isto?

VLEN ,najveci promet ,pametnom dosta 🙂

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Trgovanje je jadno jer mirovinci skupljaju cash za…..
\Smece od “Todexa” SIGURNO NECE KUPOVATI.

New Report

Close