Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve više sumnjam da će se ove godine trgovati Todexom. Ako do kraja ovog mjeseca nitko ne bude pritvoren od Agrokorovih menadžera i menadžerčića i samog Gazde onda se komotno možete oprostiti od trgovanja Todexom. Previše se odugovlači, dioničari se polako mire sa 100%-tnim gubitkom, neki fondovi ulaganja u Todex već vode pod 0. Polako u tišini se odvija pokop imovine posljednjeg hrvatskog tajkuna.
Kad bolje razmislim ne mogu se sjetiti niti jednog hrvatskog tajkuna koji je pokradeno 90-tih godina na kraju oplodio, sve su pogubili kao zadnji papci a usput prevarili s kim god su poslovali. Još ih na kraju vijaju i za dugove koji su ostali iza njih. Uništili poljoprivredu i rasprodali industriju što su za kunu dobili, narod se raselio zbog njihovih mahinacija i lopovluka. Bagra megalomanska nesposobna, kradoljubna!

“Kad bolje razmislim ne mogu se sjetiti niti jednog hrvatskog tajkuna koji je pokradeno 90-tih godina na kraju oplodio, sve su pogubili kao zadnji papci a usput prevarili s kim god su poslovali.”

Luka Rajić


Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu….

upravo tako, do (koliko-toliko pozitivnog rješenja) situacije sa tzv. todex dionicama, ni kune ne ulažem na ZSE….mjesecima nisam zadao kupovni nalog na ZSE i tako ostaje do daljnjega!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Što mislite Z. o turistima ? Dugoročno na godinu ili dvije


"Kad bolje razmislim ne mogu se sjetiti niti jednog hrvatskog tajkuna koji je pokradeno 90-tih godina na kraju oplodio, sve su pogubili kao zadnji papci a usput prevarili s kim god su poslovali."

Luka Rajić


Svi Hrvatski tajkuni i njihovo porijeklo:
“Luka Rajić otvoreno je novinarima priznavao da im ne može odgovoriti na pitanje kako je stekao prvi milijun, ali za sve druge milijune ima “garantirano podrijetlo”. ”

Pročitajte više na: https://www.express.hr/life/hrvatski-tajkuni-nekad-su-zivjeli-u-stracarama-8012http://www.express.hr

Ne znam, trgovanje mi općenito djeluje kao da je u stanju “čekanja nečega”.
Nešto se intenzivirao promet, ima onih što skupljaju jer vjeruju u valuacije pri kojima kupuju, a drugi pak marljivo sipaju po bidu jer su izgubili živce dugo zarobljeni u nečemu pa sad koriste mali pomak prema gore da se iskrcaju. Ili čak i s gubitkom, nema veze.
U vezi “čekanja nečega”, mislim da je to kreditni rejting.
On ipak snizuje kamate i ostavlja više lufta za disanje u narednom periodu.
U tezu da će Todex oživjeti market iskreno ne vjerujem. Todex je groblje i može samo dodatno zas.ati.
Ostaje nam čekanje…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Što mislite Z. o turistima ? Dugoročno na godinu ili dvije

turisti su na ZSE više nego fer vrednovani u odnosu na ostatak tržišta…a što će biti za 2 godine – tko zna? mi sad imamo vrlo velike stope rasta jer je konkurencija u problemima zbog rata i sukoba pa europljani radije dolaze ovamo nego idu dolje, ali za 1-2 godine percepcija se lako okrene pa možemo lako imati jače padove dolazaka i noćenja, a oni rast

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



"Kad bolje razmislim ne mogu se sjetiti niti jednog hrvatskog tajkuna koji je pokradeno 90-tih godina na kraju oplodio, sve su pogubili kao zadnji papci a usput prevarili s kim god su poslovali."

Luka Rajić


Svi Hrvatski tajkuni i njihovo porijeklo:
"Luka Rajić otvoreno je novinarima priznavao da im ne može odgovoriti na pitanje kako je stekao prvi milijun, ali za sve druge milijune ima “garantirano podrijetlo”. "

Pročitajte više na: https://www.express.hr/life/hrvatski-tajkuni-nekad-su-zivjeli-u-stracarama-8012http://www.express.hr
[/quote]

On sigurno nije oličenje poštenja, nisam to niti mislio reći.
Ali činjenica je da LR nije upropastio stečeno, niti je poslao radnike na ulicu. Razvijao je LURA-u dok je znao i umio, odnosno dok nije odlučio nagraditi dionike.



Što mislite Z. o turistima ? Dugoročno na godinu ili dvije

turisti su na ZSE više nego fer vrednovani u odnosu na ostatak tržišta…a što će biti za 2 godine – tko zna? mi sad imamo vrlo velike stope rasta jer je konkurencija u problemima zbog rata i sukoba pa europljani radije dolaze ovamo nego idu dolje, ali za 1-2 godine percepcija se lako okrene pa možemo lako imati jače padove dolazaka i noćenja, a oni rast
[/quote]

Točno, ali, činjenica je da turisti imaju još dosta prostora za podizanje cijena noćenja i usluga, naročito oni više kategorizirani.
Usporedbom cijena noćenja i usluga u hotelima 4-5 zvjezdica s istim usligama u Italiji, Grčkoj, pa i Španjolskoj, lako se može doći do tog zaključka




Što mislite Z. o turistima ? Dugoročno na godinu ili dvije

turisti su na ZSE više nego fer vrednovani u odnosu na ostatak tržišta…a što će biti za 2 godine – tko zna? mi sad imamo vrlo velike stope rasta jer je konkurencija u problemima zbog rata i sukoba pa europljani radije dolaze ovamo nego idu dolje, ali za 1-2 godine percepcija se lako okrene pa možemo lako imati jače padove dolazaka i noćenja, a oni rast
[/quote]

Točno, ali, činjenica je da turisti imaju još dosta prostora za podizanje cijena noćenja i usluga, naročito oni više kategorizirani.
[/quote]

dizanje cijena rezultirat će manjim interesom gostiju, pogotovo što konkurencija (grčka, turska, egipat…) ide s nižim cijenama da vrate izgubljene goste….sukobi dolje jenjavaju, situacija se smiruje i to nije pozitivna situacija što se našeg turizma tiče i vjerojatno će zbog toga 2017. biti i za duže vrijeme ostati rekordna godina HR turizma

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ne. Hrvatskom turizmu nedostaje 80 hotela 5 zvjezdica. pozvao bih se na onog g. Dragicevica Horwath consulting ozbiljne studije instituta za turizam 4 i 5 se brzo prodaju i profitabilni su.
Cjenim vaše mišljenje kako se sukobi u turskoj i egiptu smiruju, ali mislim da je to potpuno netočno.

Čudi me da kao ozbiljan investitor problem vidite u potražnji za turističkim uslugama.
Ja ga vidim sasvim suprotno. U ponudi. EU, Azija tržište je cijeli svijet.
Hrvatska se mora promatrati kao svjetska globalna destinacija.
Elitni dohodovni hrvatski turizam je tek izašao iz maternice. Upravo takvu ponudu stvara Valamar, jer
nije pitanje ima li gostiju (to vam je onaj opskurni tip turizma sa pločicama na Jadranskoj magistrali)
nego što ponuditi gostu više platežne moći.

http://www.jutarnji.hr/globus/turizam-2016.hrvatskoj-treba-jos-300-novih-hotela/31873/

New Report

Close