Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu za dokup jer su to jedine dionice koje imaju budućnost

To su dionice za ostat bez gaća.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Ja osobno uopće ne vidim poveznicu.

svi je vide osim tebe…blago tebi .

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu za dokup jer su to jedine dionice koje imaju budućnost

Da mjenice/dugove tih tvrtki vratiti će Sj. Korea !



Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu za dokup jer su to jedine dionice koje imaju budućnost

Da mjenice/dugove tih tvrtki vratiti će Sj. Korea !
[/quote]

Nikako. Nema Sj. Korea veze s tim. Dugove vraca AGROKOR!




uzalud podaci o BDP-u, turizmu i ne znam čemu…neki i dalje ne uspijevaju shvatiti da do (koliko-toliko) pozitivnog rješenja za todex dionice, ZSE neće naprijed nego će životariti na ovim razinama, s jadnim prometima….

koji bi bio razlog tome (racionalni)?
[/quote]

racionalno, tko želi ulagati svoj teško zarađeni novac na burzi na kojoj potezom pera regulatora možeš u sekundi završiti sa zamrznutim imovinom u netom kupljenim dionicama i to na dugi rok (sada su to već mjeseci), a neke od tih dionica kojima je blokirano trgovanje bile su perjanice ZSE tipa LEDO, ZVZD… i u te perjanice su naši fondovi uložili stotine milijuna kuna pouzdavši se u FI koja su te firme dostavljale na ZSE….
pa ako su te perjanice u koje su fondovi uložili stotine milijuna kuna došle u situaciju da se otvoreno sumnja u njihova FI i zbog toga se mjesecima blokira trgovanje njima, koji racionalan ulagač će i dalje, računavši na FI koja se dostavljaju na ZSE, ovdje ulagati i paliti svoj novac kad zna da se, temeljem ovih slučajeva, praktički isto može dogoditi s bilo kojom dionicom i firmom na ZSE!?!?!?
[/quote]

Pa dogadja se i najboljima. Znamo za slučaj Enrona.
Uvijek je bilo i bit će uljepšavanja izvješća. Agrokor nije klasična prevara s izvješćima nego su knjižili neku imovinu vrednijom nego ato ona uistinu jest bila protekom odredjenog vremena. Pažljivije oko moglo je to naslutiti na izvješćima Konzuma odnosno ulaganja u njegovu podružnicu Ideuu.

I nema i nije bilo nist racionalno u ulaganju u Agrokor i njezine članice nakon potonuća obveznica i najava uvodjenja izvanredne uprave. To je u odnosu na rizike bilo krajnje iracionalno.




uzalud podaci o BDP-u, turizmu i ne znam čemu…neki i dalje ne uspijevaju shvatiti da do (koliko-toliko) pozitivnog rješenja za todex dionice, ZSE neće naprijed nego će životariti na ovim razinama, s jadnim prometima….

koji bi bio razlog tome (racionalni)?
[/quote]

racionalno, tko želi ulagati svoj teško zarađeni novac na burzi na kojoj potezom pera regulatora možeš u sekundi završiti sa zamrznutim imovinom u netom kupljenim dionicama i to na dugi rok (sada su to već mjeseci), a neke od tih dionica kojima je blokirano trgovanje bile su perjanice ZSE tipa LEDO, ZVZD… i u te perjanice su naši fondovi uložili stotine milijuna kuna pouzdavši se u FI koja su te firme dostavljale na ZSE….
pa ako su te perjanice u koje su fondovi uložili stotine milijuna kuna došle u situaciju da se otvoreno sumnja u njihova FI i zbog toga se mjesecima blokira trgovanje njima, koji racionalan ulagač će i dalje, računavši na FI koja se dostavljaju na ZSE, ovdje ulagati i paliti svoj novac kad zna da se, temeljem ovih slučajeva, praktički isto može dogoditi s bilo kojom dionicom i firmom na ZSE!?!?!?
[/quote]

Pa ne slazem se da se može dogoditi sa svakom dionicom. Pitanje je jeli trgovanje trebalo i ranije zaustaviti i ne omogućiti špekuliranje dionicama, al opet na temelju kojih bi to činjenica bilo moguće. Meni ni dan danas nije jasno gdje su tu neki novi investitori kad je raspad već bio krenuo vidjeli vrijednost? To je bila čista spekulativna aktivnost koja je u jednom trenutku trebala biti prekinuta, samom činjenicom da se očito cijela stvar otela kontroli i da su te kompanije kao i Agrokor u dosad na ovim prostorima neviđenim poslovnim problemima.

To bi ti se dogodilo i u Americi. Trgovanje je trebalo prekinuti, ali i dati jasniji plan kada će ono biti ponovno pokrenuto i pod kojim uvjetima. Nažalost, ja sumnjam da će se ikad pokrenuti odnosno pokrenut će se nakon nagodbe kada vjerovnici postanu novi vlasnici. Zato se i sve odgadja u tišini. Nešto kao sto se dogodilo s Jadranom Crikvenica nakon dokapitalizacije kad su mali dioničari na teret prenesenih gubitaka, izbrisani.




Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu za dokup jer su to jedine dionice koje imaju budućnost

Da mjenice/dugove tih tvrtki vratiti će Sj. Korea !
[/quote]

Nikako. Nema Sj. Korea veze s tim. Dugove vraca AGROKOR!
[/quote]
Dugove treba vratiti i BELJE,LEDO,ZVIJEZDA,JAMNICA itd.Ne samo AGROKOR!!!
Sve je to jedan,isti dug!


Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu za dokup jer su to jedine dionice koje imaju budućnost

Dionice bez buducnosti.

Ma daj bisakovi??!! Ozbiljno? Svi vracaju dugove? Tko ce biti vlasnik svega?


Od mene neće doći nikakva lova na burzu dok ne vrate Ledo, Vupik, Belje i Jamnicu za dokup jer su to jedine dionice koje imaju budućnost

Sto Vi ocekujete da se npr. 01.10. vrate na burzu? Lom, ili disperizija gubitaka ili ste mozda spremni za dokup?

@novi ulagac
Vlasnici svega ce biti banke,fondovi i ostali vjerovnici.Dosadasnji dionicari ce ostati bez icega ili ce njihovi udjeli biti mizerni ili simbolicki!

New Report

Close