Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne podcjenjujem.
Mogu plijeniti, ako uspiju, ono izvan RH.
Onda će ih se isključiti odavde.
Zato jer za toliko smanje stake (naplatili su se), a i onda ih ostali iz ljutnje preglasaju.
Jer će im nagodba biti utoliko mršavija.

pozitiva2
Naravno, sve je to zapravo nebitno.
Život ide dalje.
Ali je važno psihološki jer dok se to vuče vlak neće potegnuti kako treba.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Blago vama kada vam je sve to tako jasno.

Ova vaša argumentacija mi je poznata sa DLKV kada su nam govorili da se dug od 3 milijarde kuna ne može vratiti nikada pa niti onda. Pa gle čuda, PSN, što je po vašoj definiciji "privremeni stečaj" nije donio "izvlaštenje" postojećih dioničara .
Najveću zaradu u zadnjih 2 godine imam upravo ovdje.

Ali fuj to!
Vjerovnici! Brrrrrr
Dug! Brrrrrrr
Jamstva! Brrrrrr
Stečaj! Brrrrrrr.

Ledo, Zvjezda, Tisak, Belje, Vupik…. Brrrrrrr


Kolega Grga,mozda nije iznio precizne termine,ali vrlo je vrlo velika vjerovatnost da ce postojeci dionicari u postupku prema tzv “Lex Agrokor” prakticno izgubiti svoje udjele ako dode do pretvaranja duga u vlasnicke udjele ili ce oni biti “simbolicne vrijednosti”.To je bolja varijanta,a u losijoj u stecaju gube sve!
Predstecajni postupak je vec u tijeku (ili njegova LEX Agrokor varijanta) tako da ako ne uspije,ostaje jedino stecaj.
Obzirom da je SBERBANK vec pokrenuo medunarodne sporove sukladno ugovorenoj nadleznosti stranih sudova i da zahtjeva ovrsenje svojih trazbina(Lex A. postale dospjele) i da je najveci vjerovnik,tesko mi je vjerovati da se bez njih moze nesto dogovoriti.Oni ocito ne pristaju na nagodbu sukladno Lex. A.!
Sto se tice DLKV ,gotovo je NEMOGUCE da ste zaradili,jer je dok. bila vezana za prijasnje vlasnistvo na dionicama,tako da ne znam kako ste uspjeli doci do prosjeka da i zaradite???Teoretski moguce ako ste na burzi kupovali vece kolicine po min. cijeni i prodavali po max.,ali tesko izvedivo.
Koliko sam ja shvatio,vi uglavnom ulazete u “stecajuse” kao DIOKI,DLKV,BLJE.DLKV se nekako “provukao”,ali ove druge dvije,sumnjam da hoce.

Dragi Bisakov, matematika ti ide jako loše (kao i pravo). Uz to iznosiš krive informacije. Ili ih naprosto ne poznaješ.
Dokap kod DLKV u drugom krugu nije bio vezan uz broj dionica koje je dioničar posjedovao. Moj prosjek je 14,67 bez da sam i jednu dionicu prodao. Samo čisti dokup.
Nisam tako bogat da hranim svog brokera stalnom kupnjom i prodajom niti sam tako vješt da pogađam vrh i dno. To ću rado prepustiti svevidećim i sveznajućim “stručnjakima” poput tebe. Ali važno da ti znaš da je “nemoguće” biti tu u plusu.
Dakle, na temi DLKV si promašio “ceo fudbal”.
Što se tiče Belja i tvog sladostrašća zbog toga što Rusi pokreću ovrhe van Hrvatske – to im je jedina opcija. Naravno, osim vjerovničkog dogovora. Molim te, prosvjetli me, što to Belje ima u inozemstvu što mu se može ovršiti?
I za kraj, umjesto da zaključuješ u što ulažem (ili kako kažeš: stečajuše) možeš me i pitati.
Sigurno bi se tu našla i neka dionica po tvom ukusu.

La vita e bella!


Dragi Bisakov, matematika ti ide jako loše (kao i pravo). Uz to iznosiš krive informacije. Ili ih naprosto ne poznaješ.
Dokap kod DLKV u drugom krugu nije bio vezan uz broj dionica koje je dioničar posjedovao. Moj prosjek je 14,67 bez da sam i jednu dionicu prodao. Samo čisti dokup.
Nisam tako bogat da hranim svog brokera stalnom kupnjom i prodajom niti sam tako vješt da pogađam vrh i dno. To ću rado prepustiti svevidećim i sveznajućim "stručnjakima" poput tebe. Ali važno da ti znaš da je "nemoguće" biti tu u plusu.
Dakle, na temi DLKV si promašio "ceo fudbal".
Što se tiče Belja i tvog sladostrašća zbog toga što Rusi pokreću ovrhe van Hrvatske – to im je jedina opcija. Naravno, osim vjerovničkog dogovora. Molim te, prosvjetli me, što to Belje ima u inozemstvu što mu se može ovršiti?
I za kraj, umjesto da zaključuješ u što ulažem (ili kako kažeš: stečajuše) možeš me i pitati.
Sigurno bi se tu našla i neka dionica po tvom ukusu.
Vidim, slabo si upućen u moj portfelj.


Koliko je meni poznato u Londonu je pokrenut postupak ovrhe protiv Agrokora i jamaca,ukljucujuci BELJE za namiru duga od 450M EUR-a.Dakle ,ide se na ovrhu u Hrvatskoj jer je ugovorena nadleznost stranog suda.Sud u Londonu nije vezan za “Lex.Agrokor” i sam ce sukladno medunarodnim propisima odluciti o tuzbenom zahtjevu.Za sporove vezano za kredite i JAMSTVA Agrokoru i tvrtkama kcerima nije nadlezan Hrvatski sud vec ugovoreni medunarodni.Vjerovatno ce Ramljak staviti prigovor sudu da dopusti najprije postupak po “Lex. Agrokoru” prije pristupanju ovrsi.Strani sud ne mora prihvatiti prigovor.On je samostalan u odlucivanju.
A sto se “moje matematike” tice,ona je jednostavna.Dionica DIOKI vrijedi 0 kuna.Dionica BELJA ce vrijediti malo vise ili 0 kuna ako dode do stecaja.Ja bar nisam zavrsio prirodne znanosti pa mogu ponekad i pogresiti u racunanju,ali ne grijesim toliko da ulazem u firme poput BELJA i DIOK-ia.Osim toga ne vredam neistomisljenike i ne iznosim nesuvisle zvukove i znakove tipa “brrrrr” i sl,vec pokusavam suvislo iznositi argumente.

Izgleda da si ti uvjeren da su ti argumenti snažni. 🙂
Baš si me nasmijao u ovo predvečerje.

Belje – Brrrrrrrr!

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!

Posejdon
Točno. Rusi su krenuli van jer misle da će tako dobiti više. Međutim, sve je to stvar procjene. Londonski sud im može dati za pravo, a i ne mora. Može reći da je to u osnovi Chapter 11 i neka se slikaju. Vidjet ćemo.
A s druge strane, ta presuda im može koristiti u Srbiji, za Sloveniju i BiH ne znam, gdje nešto mogu ovršiti, ali i za to treba vremena. Ako ovi donesu presudu u studenom to se otprilike poklapa s tražbinama ovdje te sa skorim sazivanjem vijeća za nagodbu. U slučaju da dobiju imaju dobar alat za cjenkanje, ali onda će ih preglasati, tako da što uzmu tamo uzeli su. Ako pak izgube ćorak su totalni.
Uglavnom, sve je to povuci potegni. Pa rekao je Ramljak odmah da to ne ide bez tužbi. Sve to ide u rok službe. Bitno je samo da naši ovdje što prije odrade papire i da se to završi, pa kom opanci kom obojci.
Mene Agrokor ne zanima. Zanima me samo da se skine s grbače općem tržištu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Dragi Bisakov, matematika ti ide jako loše (kao i pravo). Uz to iznosiš krive informacije. Ili ih naprosto ne poznaješ.
Dokap kod DLKV u drugom krugu nije bio vezan uz broj dionica koje je dioničar posjedovao. Moj prosjek je 14,67 bez da sam i jednu dionicu prodao. Samo čisti dokup.
Nisam tako bogat da hranim svog brokera stalnom kupnjom i prodajom niti sam tako vješt da pogađam vrh i dno. To ću rado prepustiti svevidećim i sveznajućim "stručnjakima" poput tebe. Ali važno da ti znaš da je "nemoguće" biti tu u plusu.
Dakle, na temi DLKV si promašio "ceo fudbal".
Što se tiče Belja i tvog sladostrašća zbog toga što Rusi pokreću ovrhe van Hrvatske – to im je jedina opcija. Naravno, osim vjerovničkog dogovora. Molim te, prosvjetli me, što to Belje ima u inozemstvu što mu se može ovršiti?
I za kraj, umjesto da zaključuješ u što ulažem (ili kako kažeš: stečajuše) možeš me i pitati.
Sigurno bi se tu našla i neka dionica po tvom ukusu.
Vidim, slabo si upućen u moj portfelj.


Koliko je meni poznato u Londonu je pokrenut postupak ovrhe protiv Agrokora i jamaca,ukljucujuci BELJE za namiru duga od 450M EUR-a.Dakle ,ide se na ovrhu u Hrvatskoj jer je ugovorena nadleznost stranog suda.Sud u Londonu nije vezan za "Lex.Agrokor" i sam ce sukladno medunarodnim propisima odluciti o tuzbenom zahtjevu.Za sporove vezano za kredite i JAMSTVA Agrokoru i tvrtkama kcerima nije nadlezan Hrvatski sud vec ugovoreni medunarodni.Vjerovatno ce Ramljak staviti prigovor sudu da dopusti najprije postupak po "Lex. Agrokoru" prije pristupanju ovrsi.Strani sud ne mora prihvatiti prigovor.On je samostalan u odlucivanju.
A sto se "moje matematike" tice,ona je jednostavna.Dionica DIOKI vrijedi 0 kuna.Dionica BELJA ce vrijediti malo vise ili 0 kuna ako dode do stecaja.Ja bar nisam zavrsio prirodne znanosti pa mogu ponekad i pogresiti u racunanju,ali ne grijesim toliko da ulazem u firme poput BELJA i DIOK-ia.Osim toga ne vredam neistomisljenike i ne iznosim nesuvisle zvukove i znakove tipa "brrrrr" i sl,vec pokusavam suvislo iznositi argumente.
[/quote]

Mislim da ovaj Posejdon kao i velika većina onih koji su zaglibili pišu ovdje gluposti. No, ne slazem se da inozemni sud može postupati protiv domaće legislative. Tim vise jer se radi o privatnoj kompaniji. Agrokor nije nacionaliziran. Sber je vjerovnik u sporu ne može se on namirivati mimo drugih u sporu, pa ni u Srbiji. Ono sto oni mogu je kočiti procese privremenim mjerama, kao sto je ona u Srbiji. U Londonu tesko da mogu sto učiniti, al će vjerojatno sve završiti u dugotrajnom parničenju ili nekoj arbitraži s dvojbenim rezultatima. SBER ionako zna da se neće naplatiti, al će očito sve učiniti da pravi probleme i da se svi ostali sporije i teze naplate.



Blago vama kada vam je sve to tako jasno.

Ova vaša argumentacija mi je poznata sa DLKV kada su nam govorili da se dug od 3 milijarde kuna ne može vratiti nikada pa niti onda. Pa gle čuda, PSN, što je po vašoj definiciji "privremeni stečaj" nije donio "izvlaštenje" postojećih dioničara .
Najveću zaradu u zadnjih 2 godine imam upravo ovdje.

Ali fuj to!
Vjerovnici! Brrrrrr
Dug! Brrrrrrr
Jamstva! Brrrrrr
Stečaj! Brrrrrrr.

Ledo, Zvjezda, Tisak, Belje, Vupik…. Brrrrrrr


Kolega Grga,mozda nije iznio precizne termine,ali vrlo je vrlo velika vjerovatnost da ce postojeci dionicari u postupku prema tzv "Lex Agrokor" prakticno izgubiti svoje udjele ako dode do pretvaranja duga u vlasnicke udjele ili ce oni biti "simbolicne vrijednosti".To je bolja varijanta,a u losijoj u stecaju gube sve!
Predstecajni postupak je vec u tijeku (ili njegova LEX Agrokor varijanta) tako da ako ne uspije,ostaje jedino stecaj.
Obzirom da je SBERBANK vec pokrenuo medunarodne sporove sukladno ugovorenoj nadleznosti stranih sudova i da zahtjeva ovrsenje svojih trazbina(Lex A. postale dospjele) i da je najveci vjerovnik,tesko mi je vjerovati da se bez njih moze nesto dogovoriti.Oni ocito ne pristaju na nagodbu sukladno Lex. A.!
Sto se tice DLKV ,gotovo je NEMOGUCE da ste zaradili,jer je dok. bila vezana za prijasnje vlasnistvo na dionicama,tako da ne znam kako ste uspjeli doci do prosjeka da i zaradite???Teoretski moguce ako ste na burzi kupovali vece kolicine po min. cijeni i prodavali po max.,ali tesko izvedivo.
Koliko sam ja shvatio,vi uglavnom ulazete u "stecajuse" kao DIOKI,DLKV,BLJE.DLKV se nekako "provukao",ali ove druge dvije,sumnjam da hoce.
[/quote]

Ooo na DLKV se i te kako dobro zaradilo 🙂 ( ok, tek kad se proda, će se zaraditi, ali već sada je to super iznos), samo je trebalo imat onu stvar kad je bio drugi krug dokapitalizacije, i pobrati vrhnje po 10 kn,, ali većina nije jer strah je vrag 😉

Vauvau
Tu si uglavnom u pravu. Ja isto mislim da će sud dati prednost zakonu. Jer zakon ipak uređuje stvari, na ovaj ili onaj način. I omogućava im da se pojave sa svojim papirima i ureduju po zakonu. Sud ne zanima koliko će tko dobiti, već zakonska forma. To je moje mišljenje i ne mora biti da sam u pravu.
Ali jedna druga stvar se ovdje ispušta iz vida oko Lexa generalno: on je svoju svrhu već ispunio.
Svrha, ona praktična, proklamirane su nešto drugo, sa stanovišta Vlade i RH kao političkog entiteta, nije da se namire vjerovnici i da sve to bude pic pic. To je nemoguće.
Svrha je da se s 3-4% od ukupnih potraživanja namire mali dobavljači, poljoprivrednici, njih nekoliko tisuća, i na to je vijeće pristalo kroz one kredite. S tim je izbjegnut rat na ulicama. Zamislite nekoliko tisuća bijesnih i očajnih ljudi s teškom mehanizacijom na ulicama. Pred sezonu! Sad toga nema.
Sad se sve rješava preko papira: tražbine, sudovi, vijeća, London itd. Sve u staklenim zgradama, klimatiziranim uredima, ljudi u odijelima. Bit će otpisa, bit će krvavo, bit će sporova itd. ali to je sve kamilica u odnosu na ovo što je moglo biti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




Dragi Bisakov, matematika ti ide jako loše (kao i pravo). Uz to iznosiš krive informacije. Ili ih naprosto ne poznaješ.
Dokap kod DLKV u drugom krugu nije bio vezan uz broj dionica koje je dioničar posjedovao. Moj prosjek je 14,67 bez da sam i jednu dionicu prodao. Samo čisti dokup.
Nisam tako bogat da hranim svog brokera stalnom kupnjom i prodajom niti sam tako vješt da pogađam vrh i dno. To ću rado prepustiti svevidećim i sveznajućim "stručnjakima" poput tebe. Ali važno da ti znaš da je "nemoguće" biti tu u plusu.
Dakle, na temi DLKV si promašio "ceo fudbal".
Što se tiče Belja i tvog sladostrašća zbog toga što Rusi pokreću ovrhe van Hrvatske – to im je jedina opcija. Naravno, osim vjerovničkog dogovora. Molim te, prosvjetli me, što to Belje ima u inozemstvu što mu se može ovršiti?
I za kraj, umjesto da zaključuješ u što ulažem (ili kako kažeš: stečajuše) možeš me i pitati.
Sigurno bi se tu našla i neka dionica po tvom ukusu.
Vidim, slabo si upućen u moj portfelj.


Koliko je meni poznato u Londonu je pokrenut postupak ovrhe protiv Agrokora i jamaca,ukljucujuci BELJE za namiru duga od 450M EUR-a.Dakle ,ide se na ovrhu u Hrvatskoj jer je ugovorena nadleznost stranog suda.Sud u Londonu nije vezan za "Lex.Agrokor" i sam ce sukladno medunarodnim propisima odluciti o tuzbenom zahtjevu.Za sporove vezano za kredite i JAMSTVA Agrokoru i tvrtkama kcerima nije nadlezan Hrvatski sud vec ugovoreni medunarodni.Vjerovatno ce Ramljak staviti prigovor sudu da dopusti najprije postupak po "Lex. Agrokoru" prije pristupanju ovrsi.Strani sud ne mora prihvatiti prigovor.On je samostalan u odlucivanju.
A sto se "moje matematike" tice,ona je jednostavna.Dionica DIOKI vrijedi 0 kuna.Dionica BELJA ce vrijediti malo vise ili 0 kuna ako dode do stecaja.Ja bar nisam zavrsio prirodne znanosti pa mogu ponekad i pogresiti u racunanju,ali ne grijesim toliko da ulazem u firme poput BELJA i DIOK-ia.Osim toga ne vredam neistomisljenike i ne iznosim nesuvisle zvukove i znakove tipa "brrrrr" i sl,vec pokusavam suvislo iznositi argumente.
[/quote]

Mislim da ovaj Posejdon kao i velika većina onih koji su zaglibili pišu ovdje gluposti. No, ne slazem se da inozemni sud može postupati protiv domaće legislative. Tim vise jer se radi o privatnoj kompaniji. Agrokor nije nacionaliziran. Sber je vjerovnik u sporu ne može se on namirivati mimo drugih u sporu, pa ni u Srbiji. Ono sto oni mogu je kočiti procese privremenim mjerama, kao sto je ona u Srbiji. U Londonu tesko da mogu sto učiniti, al će vjerojatno sve završiti u dugotrajnom parničenju ili nekoj arbitraži s dvojbenim rezultatima. SBER ionako zna da se neće naplatiti, al će očito sve učiniti da pravi probleme i da se svi ostali sporije i teze naplate.
[/quote]
Hrvatska mora i primjenjuje i odredbe medunarodnog prava ako je jedna strana u postupku stranac ili strana pravna osoba.Ovdje je i UGOVORENA nadleznost stranog ,tocno odredenog suda sukladno Zakonu o obveznim odnosima.I po vazecim hrvatskim zakonima je DOZVOLJENA ugovorna odredba o izabranom sudu ako je jedna strana stranac ili strana pravna osoba.
Dakle OVO JE SUGLASNO SA HRVATSKIM ZAKONIMA!!!
Potpuno sam siguran da ce Hrvatska kao zemlja clanica EU primjeniti pravorijek stranog suda,ma kakav on bio.
Koliko je vec pokrenutih sporova ne znamo,ali SBERBANK je najveci vjerovnik te je stoga medijski popracen.


Ma lako za te priče s Agrokorom. Sve njegove firme rade normalno i vidimo da nema nikakvih loših utjecaja na Bdp.
Jedino je stvar što je dobar dio kapitala ostao u Todexu pa je i zato likvidnost ma Zse slabija.
Ali više nema nikakvih potresa i situacija u Hr je sada daleko od one prije pola godine kad je vladala neizvjesnost oko Agrokora..
Turizam raste sve jače, Bdp raste konstantno, svi dobavljači Agrokora normalno funkcioniraju, sve sastavnice Agrokora normalno funkcioniraju, građevina je u ogromnoj ekspanziji, brodarske vozarine već rastu a pravi rast bi tek trebao uslijediti…
Što još dodati …?

Ja bih dodao da je ovo ovdje malo zesca komedija… A i dodao bih to da je sada kraj 2017 a BDP je 10% manji nego u ljeto 2008.
Osim toga nema vise trgovine na ZSE.

Neće sud suditi je li hrvatski zakon zakonit nego će vjerojatno kao valjda prospektom ili ugovorom o kreditu nadlezan sud utvrdjivati kakva su jamstva i na koji način se provode u pravnom smislu. To je oblik pritiska da se izjednače tražbine i da se svi vjerovnici jednako namire iz imovine sto je očito je, čak iz bez roll-upa nemoguce. Sud može dosuditi pravo namire, al ne može utjecati na odluke vjerovnika odnosno njihov medjusobni dogovor. Odnosno može al samo do visine ukupnih tražbina odnosno imovine za namirenje. Dakle, moja je pretpostavka da se svi “strvinari ne mogu namiriti”, ali se svaki želi namiriti najviše sto može “iz strvine”, da se tako grubo izrazim.

Vidjet ćemo sto će od toga biti, al zasad gledam na cijelu stvar kao legitimni oblik pritiska da se najveći financijski neosigurani ili djelomično osigurani vjerovnik ponovno nametne u procesu namire iz imovine. I to ponajprije blokadom cijelog procesa.

Ja nisam niti stručnjak niti pravnik, al mi elementarna logika nalaze da niti jedan sud ne može ići protiv volje većine vjerovnika koji su sad defacto vlasnici iako deiure procedura namire još nije provedena.

New Report

Close