Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je todex već prožvakan. Ozbiljni i institucionalni investitori su Todex već otpisali. Dosadašnji Todex. A neke nove dionice iz današnjeg Todexa kad se dugovi pretvore u kapital će biti neke nove dionice sa drugačijim bilancama i vrijednostima. Treba se okrenuti ostalim dionicama, postojeći Todex su penny stocks za napucavanje. Po mojem osobnom sudu s malenom ili nikakvom vrijednošću.

@vauvau
ne završi li ova priča s todex dionicama koliko-toliko (uvjetno) pozitivno za male dioničare (tu mislim na sve dioničare osim todorića), ZSE je praktički gotova…. ne misliš valjda da bi tisuće ulagača, u slučaju kad bi ostali bez svega na todex dionicama, jednostavno ovdje nastavili ulagati u druge dionice?!?
ma nema šanse!
ako bi nekim slučajem od tih dionica upisali 0, egzodus sa ZSE na druge burze bio bi masovan, najprije od strane gotovo svih ex todex ulagača, a slijedili bi ih i ostali kad bi vidjeli da ulagači masovno napuštaju ZSE. kako bi to na kraju izgledalo, najbolje se vidi po zadnjim mjesecima “trgovanja” na ZSE kad su dnevni prometi na razini konzum marketa…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

A kao da su mali dioničari dosad i bili bitni.

Pusti ti price. Evo ti primjer Makedonije koja je nedavno skoro završila u građanskom ratu, pa vidi kako indeks raste i koliko već dugo. Pogledaj i Bugare, Rumunje.

Krenut će i ovdje, osim ako nas ne zapljusne neka nova globalna kriza.

Upravo zato i je bitno da se sve aktivnosti oko Agrokora sto prije završe, otpise postojeći i unese novi kapital i da koncern i/ili pojedinačne firme nastave poslovati. Nažalost, neki će tu ostati kratkih rukava. C’est la vie!

to što je u makedoniji poluratno stanje, a burza raste nema veze s nama….jer ako ovdje na burzi ulažeš temeljem dostupnih FI i službenih podataka, a onda ti odjednom sve nestane preko noći jer je sve bilo lažirano, tko će normalan i dalje ovdje ulagati, ako ti se takvo što može dogoditi i na bilo kojoj drugoj dionici??
onda je bolje ulagati i na makedonskoj burzi ako su tamo FI korektna nego u ovoj lopovštini!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

A gledaj, bilo je vremena za izaći iz Todexa. A nije trebalo niti njime spekulirati.

Očito je to imalo neke veze s i pohlepom, a ne samo sa neinformiranosti. Treba uvijek biti svjestan rizika i nikad ih podcjenjivati. Tu je sigurno i na forumu bilo pametnih momaka i djevojaka koji su na to upozoravali, pa ih nitko nije slušao. Hebiga, sam pao, sam se ubio. Nije to kraj svijeta…. zamisli samo kako je Bahovcu. On je 20 godina bio u pojedinim pozicijama i doslovno postao multimilijunaš zahvaljujući Todoricu i Agrokoru. No, nije na vrijeme prodao…. ništa nije dovijeka. Svemu jednom dodje kraj.

danas nešto oštrije otvaranje, jesu li to naznake zelenog petka sa 2mil. do +0,50

Ovu našu ZSE stvarno izgleda ništa ne može pokrenuti.
Bez obzira koji sektor, sve je tu isto.
Što bi se trebalo dogoditi i kakve dobre vijesti da se krene s mrtve točke?!

@pozitiva2
Pričekajmo rujan…to već kuca na vrata…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Dobar znak je što skoro sve ide po asku, dakle počelo je počelo.

počelo je, ono što se utovarilo preko tjedna istovariti dugoročnim vikendašima i tako u krug

Ovo stanje je neodrzivo. Znaci uskoro moze prema dolje i prema gore. S obzirom na rastuce fundamente mislim da je jedan od ta dva scenarija izgledniji. Ne skroz siguran, to u zivotu ne postoji, ali definitivno izgledniji.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Raspadom Todexa raspast će se u Hrvatskoj i rodijačka ekonomija koja je trajala sve od 91 godine. Samozvani menadžeri, tajkuni, neobrazovani podobnici, sve će se to resetirati nakon shut down-a Agrokora i povezanih firmi. Pojam koncern na Hrvatski način gdje je na vrhu bio jedan faraon i neprikosnoveno donosio svojevoljno odluke i za sve ostale firme iz sastava koncerna pa ih tako zadužio do smrti treba izbrisati jednom zauvijek iz hrvatske ekonomije.
Iako smo u banani blago sam pozitivan da će se nakon toga neke stvari ipak pokrenuti na bolje.

New Report

Close