Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Smijesan si.


Filmski obrat u slučaju Agrokor!

http://timesofindia.indiatimes.com/business/international-business/sberbank-may-sell-1-1-bln-euros-in-loans-granted-to-agrokor/articleshow/58365823.cms

Rusi Prodaju dug Agrokora na međunarodnom tržištu!!!

E sad je pitanje o kome se radi!!!
Moj redoslijed bi bio:
1. Ameri
2. Kinezi
3. Cro Vlada

Neka igre počnu…

P.S. pretpostavljam da je ta informacija izazvala agresivan rast vrijednosti Agrokorovih obveznica!


ti uopće ne shvaćaš šta si upravo napisao. Čitaj članke s razumjevanjem jerbo uz eventualnu prodaju duga ide i tužba. Nadalje Cro vlada? Ukoliko Hrvatska to otkupi onda je ovo spašavanje Todorića potvrđeno i nema natrag. Kako god okreneš ovo nije dobra vijest. Uz sve probleme koji će tek isplivati na površinu mislim da možemo očekivati nove izbore. A to je uvijek dobro za burzu pogotovo za ovu baru. Ovo mora ostati samo ivičin problem i ničiji drugi da možeš reći da sve ide ka boljem. To se neće desiti jer je restrukturiranje dato ivičinoj vladi. Onaj moment kada je dance star napustio ovu državicu sve je bilo jasno.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Filmski obrat u slučaju Agrokor!

http://timesofindia.indiatimes.com/business/international-business/sberbank-may-sell-1-1-bln-euros-in-loans-granted-to-agrokor/articleshow/58365823.cms

Rusi Prodaju dug Agrokora na međunarodnom tržištu!!!

E sad je pitanje o kome se radi!!!
Moj redoslijed bi bio:
1. Ameri
2. Kinezi
3. Cro Vlada

Neka igre počnu…

P.S. pretpostavljam da je ta informacija izazvala agresivan rast vrijednosti Agrokorovih obveznica!


Ta,to je jako losa vijest ,po meni,jer ukazuje da je mogucnost naplate duga “nikakva”!
Ako prodaju,bit ce to uz veliki diskont prodano vjerovatno nekom “lesinarskom fondu”!
A takvi fondovi,kako i naziv sugerira,ne ostavljaju “za sobom nista” poput “lesinara u prirodi koji oglodu sve do kosti i razbiju kost da pozderu kostanu srz’!!!
Ne mare oni za radnike ili dobavljace,za nikoga ,osim vlastitog interesa i imaju opake pravne i menagerske ,uigrane timove da dodu do cilja!Mislite da bi poslije njih,nesto ostalo dionicarima?
Dakako,to ulijeva nesto povjerenja imaocima obveznica (ako su one u pitanju)da ce se maksimalno moguce namiriti!

Debakl se izgleda i danas nastavlja

Gaće na štap !
Prema posljednjim dostupnim službenim podacima iz prošlog rujna, Agrokorovi dugovi dosegnuli su zbog brzog širenja u regiji 45 milijardi kuna ili 6,42 milijarde dolara, što je šest puta više od dioničke imovine.

Vjerovao sam do kraja, ali Hrvatska je dokazala da je primjer zemlje koja unosi maksimalan pesimizam u svoje “stado”.

Doista, ne vidim što bi se u dogledno vrijeme moglo promijeniti da se krene na bolje.

Jednostavnim rječnikom dug je prevelik.

Danas u prvih sat vremena trgovanja dionički promet- 1 526,050 kn
Promet obveznicama RH – 107 111 259 ,050 kn
Ne prenosim pesimizam, prenosim činjenice .
Novac traži sigurnije luke. Na Burzi vjetrometina.
Jel’ ima još koji optimist ?

2 dana brutalnog rasta i eto ti tisuce optimista. Puno je prodavatelja i kupci cekaju nize. Normalna stvar.

A gdje su zagovaraoci one teze kako će se sve više štednje preliti na burzu i kroz fondove?? Naši ljudi nemaju vjere u takve stvari i smatraju to kapitalističkim špekulativnim smećem.. Možete vi govorit šta hoćete ali to je tako.. Kod nas su još uvijek 4 zida zakon(stan, kuća, apartmani itd), kakva burza, kakva ulaganja.. Po mom mišljenju zaboravite priliv neke veće količine štednje na ZSE..

Pa imaju ljudi pravo, ni ja osobno da mi je sadašnja pamet , nebih u dionice uložio više od 20-30 000 kn, čisto da mi ne bude dosadno .

Nisu samo političari krivi, tu je narod koji je jedini i vrlo odgovoran za sve što se dešava.
Naime, njih netko bira, a mentalitet naroda je poprilično čudan i rekao bih nepopravljiv.

Kako je moguće uništiti tako dobre tvrtke koje su bile dio Agrokor koncerna?

Svašta.


Filmski obrat u slučaju Agrokor!

http://timesofindia.indiatimes.com/business/international-business/sberbank-may-sell-1-1-bln-euros-in-loans-granted-to-agrokor/articleshow/58365823.cms

Rusi Prodaju dug Agrokora na međunarodnom tržištu!!!

E sad je pitanje o kome se radi!!!
Moj redoslijed bi bio:
1. Ameri
2. Kinezi
3. Cro Vlada

Neka igre počnu…

P.S. pretpostavljam da je ta informacija izazvala agresivan rast vrijednosti Agrokorovih obveznica!

Lesinarski fondovi obicno kupuju za desetinu vrijendosti dugove i onda istjeruju pravdu na sudu s ciljem da zarade 1 000 %, za tu lovu im ni jedan lesinarski fond nece kupit eventualno moze netko tko je zainteresiran nesto vlasnicki s agrokorom.

Ignore : renči

New Report

Close