Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u zadnjih 12 mjeseci 80% bitaka dobili su na strpljenje prodavači.
slučajno ili za to postoje neki razlozi?
dali oni i dalje postoje,postoje li i neki novi?
imali smo mi nedavno i na 2250 dnevno volumen <10 mil kn jer nije bilo prodavača kako ih najčešće nije bilo zadnjih 12mjeseci.
štoi ima veću težinu?
agrokor ili rast bdp,izgledna najrekordnija do sada turistička sezona,pad duga,rast izvoza,potrošnje......
onaj tko to što preciznije izvažaže pogodit će naizgledniji scenarij.
moja vaga pokazuje da oni koji se klade na agrokor da će izgubiti.
izgubiti na srednjem roku a kraće nije moj stil i ne zamaram se time.
po meni onih koje se je dalo zaplašiti je sve manje i tu vidim najveći razlog vrlo malog volumena.
kupci ne moraju ništa,mogu i oni glumiti strpljenje kao i prodavači ali
win-win je neodrživ osim na vrlo kratak rok.
prije godinu dana smo bili na 1600 dosegnuli 2250 agrokor je to spustio na 1950.
vračanje na 1600 ili na 2250?
po meni 2250 je izgledniji scenarij
živi bili...

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@Analiza

Karikiram. USA je počeo pad sa cca 14 000 bodova sad je na koliko, DAX itd… svi su polomili predkrizne razine a mi smo od 5450 bodova koliko ono udaljeni? Ni manje ni više 2500 bodova… a da smo pratili rast svijeta bili bi na 7824 boda. Da dodao sam ta 24 boda jer mi to zaslužujemo.

Ma boli me, spreman sam većinom u kešu već duže vrijeme i čekam.

GROBEX

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Kako misliš vani je CROBEX na 7800 bodova?

Mislim da ćemo ipak dolje, kao indeks, ponajprije i zbog mogućeg pada HT-a.


kolega misli da je možda ZSE trebala najmiti nekakav prostor u Njemačkoj, SAD, i da je to učinjeno 2009 danas bi bili na 7800


u zadnjih 12 mjeseci 80% bitaka dobili su na strpljenje prodavači.
slučajno ili za to postoje neki razlozi?
dali oni i dalje postoje,postoje li i neki novi?
imali smo mi nedavno i na 2250 dnevno volumen <10 mil kn jer nije bilo prodavača kako ih najčešće nije bilo zadnjih 12mjeseci.
štoi ima veću težinu?
agrokor ili rast bdp,izgledna najrekordnija do sada turistička sezona,pad duga,rast izvoza,potrošnje……
onaj tko to što preciznije izvažaže pogodit će naizgledniji scenarij.
moja vaga pokazuje da oni koji se klade na agrokor da će izgubiti.
izgubiti na srednjem roku a kraće nije moj stil i ne zamaram se time.
po meni onih koje se je dalo zaplašiti je sve manje i tu vidim najveći razlog vrlo malog volumena.
kupci ne moraju ništa,mogu i oni glumiti strpljenje kao i prodavači ali
win-win je neodrživ osim na vrlo kratak rok.
prije godinu dana smo bili na 1600 dosegnuli 2250 agrokor je to spustio na 1950.
vračanje na 1600 ili na 2250?
po meni 2250 je izgledniji scenarij
živi bili…


pa 300 bodova će honorirati burza samo kada Gazdu strpaju u zatvor, a svakog slijedećeg odgovornog još po 100 bodova, pa vi računajte, u stvari koči nas policija, USKOK, DORH, SOA (njih kao da niti nemamo, ništa oni ne znaju)

@migra

Problem je taj što bi mogli narednih 15 mjeseci biti taoci smeća koji će tih 455 dana ići gore dole a sa njime i čitav crobex dok je god smeće sastavnica istog. Znači čitav crobex i njegov sentiment određivati će smetlište agrokora, meni to smrdi i smrada se treba riješiti izbacivanjem iz crobexa, to je jedini način inače neće doći do povratka optimizma. Ovaj LEDO je jedan dan gore drugi dole i to bi mi kao trebali gledati narednih 15 mjeseci?? To je uništenje burze i stagnacija narednih godinu dana, pa tko to želi?? Ona Gažićka je stvarno lumen.

@mllr

😀

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ovaj petak 28.04. izlaze FI za moju miljenicu DLKV i malo manje jednu IGH…
Meni osobno vrlo važno jer će mi pokazati kamo idu ova dva broda….nadam se dobrom smjeru.
Posebice dobro FI očekujem za DLKV…vjerujem i da će ulagaći reagirati shodno tome.
Ovo mrtvilo na ZSE bi moglo biti razbijeno upravo rezultatima glede FI I OSTALIH DIONICA jer nije održivo da budemo svi taoci marifetluka unutar koncerna AGROKORA.
LP

Ovo je fakat koma. Nitko ništa. A kad nitko ništa, pomalo prevladaju prodavači.


Ovo je fakat koma. Nitko ništa. A kad nitko ništa, pomalo prevladaju prodavači.

Ako želiš vani naglavačke,zašto ti to ne priuštiti.Brutalno rušenje sa 12 na 9 uz prodaju preko 300 tis dionica je došlo na naplatu.Ako želite prodavati.Može,ali niže.Sada 8,50 bi bilo dobra cijena za povečati promet.Sutra bi već trebalo biti 8 i tako sve niže i niže.
Ako je prodavačev cilj bio rušenje cijene i trgovanje na nižim razinama,ja im čestitam na uspjehu.
Ali ako žele samo novac i kapitalizaciju ja im se iskreno ćudim.
Ipak kako se radi o ozbiljnim prodavačima.financijski pismenim izglednija mi je opcija da se radi o spuštanju cijene u interesu potencijalnog preuzimatelja koji bi htio što jeftinije.
nisam zadovoljan,jer nema dobrog trejda


Ako želite prodavati.Može,ali niže.Sada 8,50 bi bilo dobra cijena za povečati promet.Sutra bi već trebalo biti 8 i tako sve niže i niže.

to sam i ja neki dan napisao, mogli su izložiti svih milijun i kusur komada belja npr. na 9 kn pa svakih 15 minuta spuštati dolje po 10 lipa dok se sve ne proda…
ovako ne prodaju skoro ništa, ali cijena svaki dan po malo ide dolje…a moguće je da im je to i cilj pa će npr. na 6 kn odraditi iskrcaj cijele količine

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



u zadnjih 12 mjeseci 80% bitaka dobili su na strpljenje prodavači.
slučajno ili za to postoje neki razlozi?
dali oni i dalje postoje,postoje li i neki novi?
imali smo mi nedavno i na 2250 dnevno volumen <10 mil kn jer nije bilo prodavača kako ih najčešće nije bilo zadnjih 12mjeseci.
štoi ima veću težinu?
agrokor ili rast bdp,izgledna najrekordnija do sada turistička sezona,pad duga,rast izvoza,potrošnje……
onaj tko to što preciznije izvažaže pogodit će naizgledniji scenarij.
moja vaga pokazuje da oni koji se klade na agrokor da će izgubiti.
izgubiti na srednjem roku a kraće nije moj stil i ne zamaram se time.
po meni onih koje se je dalo zaplašiti je sve manje i tu vidim najveći razlog vrlo malog volumena.
kupci ne moraju ništa,mogu i oni glumiti strpljenje kao i prodavači ali
win-win je neodrživ osim na vrlo kratak rok.
prije godinu dana smo bili na 1600 dosegnuli 2250 agrokor je to spustio na 1950.
vračanje na 1600 ili na 2250?
po meni 2250 je izgledniji scenarij
živi bili…


pa 300 bodova će honorirati burza samo kada Gazdu strpaju u zatvor, a svakog slijedećeg odgovornog još po 100 bodova, pa vi računajte, u stvari koči nas policija, USKOK, DORH, SOA (njih kao da niti nemamo, ništa oni ne znaju)
[/quote]

Haha živa istina, kao ništa oni neznaju, Agrokor muljari i krivotvori godinama, a ova ekipa kao jeli, jeste sigurni? Ono Titanik udario u led, pola lanca upetljano u krivotvorenje, a oni se i dalje prave blesavi, a državnom odvjetniku sin radi u Agrokora i ovaj ništa nezna haha koja komedija.



Ovo je fakat koma. Nitko ništa. A kad nitko ništa, pomalo prevladaju prodavači.

Ako želiš vani naglavačke,zašto ti to ne priuštiti.Brutalno rušenje sa 12 na 9 uz prodaju preko 300 tis dionica je došlo na naplatu.Ako želite prodavati.Može,ali niže.Sada 8,50 bi bilo dobra cijena za povečati promet.Sutra bi već trebalo biti 8 i tako sve niže i niže.
Ako je prodavačev cilj bio rušenje cijene i trgovanje na nižim razinama,ja im čestitam na uspjehu.
Ali ako žele samo novac i kapitalizaciju ja im se iskreno ćudim.
Ipak kako se radi o ozbiljnim prodavačima.financijski pismenim izglednija mi je opcija da se radi o spuštanju cijene u interesu potencijalnog preuzimatelja koji bi htio što jeftinije.
nisam zadovoljan,jer nema dobrog trejda
[/quote]
U pitanju je BELJE,slični i na VPIK.



Ovo je fakat koma. Nitko ništa. A kad nitko ništa, pomalo prevladaju prodavači.

Ako želiš vani naglavačke,zašto ti to ne priuštiti.Brutalno rušenje sa 12 na 9 uz prodaju preko 300 tis dionica je došlo na naplatu.Ako želite prodavati.Može,ali niže.Sada 8,50 bi bilo dobra cijena za povečati promet.Sutra bi već trebalo biti 8 i tako sve niže i niže.
Ako je prodavačev cilj bio rušenje cijene i trgovanje na nižim razinama,ja im čestitam na uspjehu.
Ali ako žele samo novac i kapitalizaciju ja im se iskreno ćudim.
Ipak kako se radi o ozbiljnim prodavačima.financijski pismenim izglednija mi je opcija da se radi o spuštanju cijene u interesu potencijalnog preuzimatelja koji bi htio što jeftinije.
nisam zadovoljan,jer nema dobrog trejda
[/quote]
Spustaju oni nize,ali bez obzira na to kupovna moc “malih” ce se brzo istrositi,a sto onda?
I koliko primjetim na BELJU i VUPIK-u sada,nema vise “valova”.Samo trend na dolje sada,a slicno je i sa LEDOM i JAMNICOM!!

New Report

Close