Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo optimizma

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/boris-vujcic-o-agrokoru-danas-pricati-da-se-nije-znalo-sto-se-dogada-oko-koncerna-tko-u-to-vjeruje-ta-kolektivna-amnezija-je-vrlo-zanimljiva/5901804/

Očito su se financijska izvješća Agrokora i drugih tvrtki malo uljepšavala. I mi sad imamo gospodarski rast 3 posto statistički. No realno, on je vjerojatno manji.

– Pa ne. Ja bih rekao da je taj rast statistički, onako kako statistika prati, 3 posto. Međutim, pokazalo se da je dobar dio onoga što se događalo u tom krugu bio na dugu koji nije održiv. Ako se sjećate što sam pričao o Hrvatskoj do 2008. godine? Kada rastete na dugu, onda se u jednom trenutku prezadužite i taj dug postane neodrživ i onda se to počne urušavati.

Hoćete reći da je naš rast vrlo vjerojatno realno bio manji nego 3 posto?

– Taj dio rasta nije bio zdrav rast i sad će se to odraziti na budućem rastu

Dobro, ali kreditne agencije koje nas ocjenjuju kao državu, mogu nas zbog toga kazniti.

Znači da nam je ova godina, godina stagnacije. Nikakvog rasta gospodarstva.

– To je prerano govoriti i kao što sam rekao, mi moramo još dobiti podatke. Sad ih tek imamo za prva dva mjeseca, kada se ovaj efekt Agrokora još ne vidi. Tek u podacima za ožujak i travanj ćemo vidjeti što će se događati, a ključno za utjecaj na rast gospodarstva ovisi što će se događati s Agrokorom sada, odnosno kakvo će restrukturiranje poduzeća i duga se odvijati.


Najinteresantnije je da nema velikog pritiska na kunu niti pada vrijednosti drzavnih obveznicia.

To je najbolji dokaz da Agrokor nije sistemski nego politicka vazna kompanija.


nestajanjem Agrokora nestati će mnogi problemi u hrvatskom gospodarstvu, onaj tko pohvata pola lopova i smanji kriminal za polovicu u ovoj državi, može računati da će ostati na vlasti barem 5 mandata, Hrvatska je zagušena kriminalom i lopovlukom, sva naša vanjska zaduženja nestaju u privatnim džepovima, netko normalan mora naći rješenje da pošteni poduzetnici i građani prodišu punim plućima

Rast CROBEXA me podsjeća na rast kineske burze od 2500 na 5000 i nakon toga povratak na 3000.

Vidite kako se prevare šire po svijetu.


Najinteresantnije je da nema velikog pritiska na kunu niti pada vrijednosti drzavnih obveznicia.

To je najbolji dokaz da Agrokor nije sistemski nego politicka vazna kompanija.

sistemski se sada prikriva da ne procuri tko je sve izvlacio i prao novac 20 godina kroz agrokor .
bljutavo

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Najinteresantnije je da nema velikog pritiska na kunu niti pada vrijednosti drzavnih obveznicia.

To je najbolji dokaz da Agrokor nije sistemski nego politicka vazna kompanija.

BINGO!!!
Agrokor je važan samo uhljebima iz HDZ-a i nekonkurentnim dobavljačima.
Lex Agrokor je donesen da se ništa ne mijenja.
Neka Ante Ramljak odgovori na pitanje kako misli postići da Konzum ostvaruje dobit dovoljnu za troškove i servisiranje dugova. Koliko otkaza? Promjena asortimana?
Kako misli postići da Belje i Vupik ne porizvode gubitke? Koliko otkaza?
Neka Vlada odgovori na pitanje kada će poticaje u poljoprivredi ili ukinuti ili poticati PROIZVODNJU, a ne držanje hektara? Odnosno financirati lijenost.
To su strukturna pitanja koja traže odgovor, a ne fraze tipa “spašavamo, uključimo se, vjerodostojno, odlučno i sl.”.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovo je na tragu onog o čemu sam i ja razmišljao:
Vaš link …[/url]
Vaš link …[/url]

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Najinteresantnije je da nema velikog pritiska na kunu niti pada vrijednosti drzavnih obveznicia.

To je najbolji dokaz da Agrokor nije sistemski nego politicka vazna kompanija.


nestajanjem Agrokora nestati će mnogi problemi u hrvatskom gospodarstvu, onaj tko pohvata pola lopova i smanji kriminal za polovicu u ovoj državi, može računati da će ostati na vlasti barem 5 mandata, Hrvatska je zagušena kriminalom i lopovlukom, sva naša vanjska zaduženja nestaju u privatnim džepovima, netko normalan mora naći rješenje da pošteni poduzetnici i građani prodišu punim plućima
[/quote]
To kolega potpisujem…uz dodatak da prodišu napokon i mali ulagači u dionice na ZSE

To što su oni dionica kupili proteklih dana je ustvari toliko malo za ozbiljniji ulazak u vlasnički odnos. Samo je špekulantsko kupovanje.
Predsjednik Udruge banaka je rekao da će se najvjerojatnije rasprodavati sve ono što nije Agrokorov temelj, a to su kojekakve male firmice kojih se nakupilo skoro do 60. Bitne firme će ostati u sastavu Agrokora.


Ovo je na tragu onog o čemu sam i ja razmišljao:
Vaš link …[/url]
Vaš link …[/url]


možda je to ipak ranije izvučeni novac

Kakvi su ovo preokreti danas … nije nešto hiper dramatično, ali živcira čovjeka.

Ja razmišljam pozitivno, bio u Čavicevoj, promet u Konzumu poceo rasti, za 2 dana su skupili za plaće, mali dobavljaci poceli dobivati prve novce, nove isporuke od 10.04. placaju u roku, stari dug obročno….ok dug prema bankama, krediti, obveznice ostaju……ali glavno da se ostalima van Todexa
počelo placati i da se kotač pokrenuo..da si dobavljaci barem kratkorocno rijese likvidnost dok se ne poslože , naravno Agrokor ce se transformirati i postepeno ce se firme prodavati.



Najinteresantnije je da nema velikog pritiska na kunu niti pada vrijednosti drzavnih obveznicia.

To je najbolji dokaz da Agrokor nije sistemski nego politicka vazna kompanija.

BINGO!!!
Agrokor je važan samo uhljebima iz HDZ-a i nekonkurentnim dobavljačima.
Lex Agrokor je donesen da se ništa ne mijenja.
Neka Ante Ramljak odgovori na pitanje kako misli postići da Konzum ostvaruje dobit dovoljnu za troškove i servisiranje dugova. Koliko otkaza? Promjena asortimana?
Kako misli postići da Belje i Vupik ne porizvode gubitke? Koliko otkaza?
Neka Vlada odgovori na pitanje kada će poticaje u poljoprivredi ili ukinuti ili poticati PROIZVODNJU, a ne držanje hektara? Odnosno financirati lijenost.
To su strukturna pitanja koja traže odgovor, a ne fraze tipa "spašavamo, uključimo se, vjerodostojno, odlučno i sl.".
[/quote]

U suštini se s tobom slažem da bi se trebalo poticati po proizvedenoj jedinici (kg, litra ………….), ali to je ZPP (Zajednička poljoprivredna politika) EU.

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

New Report

Close