Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vrlo bitna razlika između 2008g. kad su dionice isto ovoliko padale i sad je ta da tada uopće nije bilo bida a sada se kupuje u velikim količinama. Pametnome je sve jasno.

Uvijek je na suprotnoj strani prodaje, KUPNJA. Da nema oba elementa, ne bi bilo ni transakcije. Vrijeme će pokazati tko je pametniji: prodavatelj ili kupac!

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Za sada i za Todex – prodavatelj

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/europska-komisija-o-lex-agrokoru-u-kontaktu-smo-s-hrvatskom-vladom-20170412

Dan uoči izglasavanja lex Agrokora Europska komisija poručila je za tportal da pomno prati slučaj i da su u tijeku konstruktivni kontakti između hrvatske Vlade i Komisije kako bi se osiguralo to da je traženo rješenje u skladu s europskim zakonima. Vremena, očigledno, nije bilo dovoljno.

Hrvatski europarlamentarac Tonino Picula (SDP) jutros je iz Bruxellesa poručio da lex Agrokor nije usuglašen s Europskom komisijom i da to može biti problem. U razgovoru za tportal ističe da je ključno pitanje kako će hrvatska Vlada uvjeriti Europsku komisiju da je lex Agrokor u skladu sa člankom 107. Ugovora o funkcioniranju Europske unije, gdje se vrlo precizno govori o pravu ili o izuzećima u slučaju državnih subvencija, odnosno potpora.”

ako još bude da nije u skladu sa Europskom komisijom, todex dionice odoše na “1” kn 🙁

Odose i penzije. RBA dobrovoljni mirovinski fond ima u posljednjih 30 dana negativni prinos -2,17 %.
Na godisnjem sam, pa imam vremena pogledati…i ovo postaje prestrasno.
Prosle godine su decki vikali po forumu da trolam, stogod to znacilo, i da mogu napisati prirucnik – Kako uspjesno bez stresa panicariti. Rekao sam im da primam predbiljezbe. Bilo bi bolje da se nismo zafrkavali. Ono sto mene najvise brine je nacin na koji se ovo ne rjesava.

Nadam se kad sam upozoravao par zadnjih dana bar uspio neke ovdje odgovoriti od daljnje kupnje dionica koje su u padajućem trendu i betoniranja svog novca na pitaj boga kolko dugo jer kriza se tek rasplamsala a ustvari ni ne znamo još razmjere katastrofe.
Žao mi je ljudi koji su ipak ulazili a pogotovo u Todex ove dane i debelo popušili.

Citiram kolegu migra od prije mjesec dva:
“mnogi su na burzi izgubili a nebi da nisu prodavali,drugi put će pametnije,treći još pametnije….”

Dakle učite od njega vrsnog znalca, dakle ako ne želite izgubiti na todexu jednostavno nesmijete prodavati

A drugi puta cete pametnije… ali čije savjete slušati…

slijedi nam precesija



verdi, a što ti vrijedi jamnjca nominalno podcjenjena kada ima milijardu eura jamstava za koje uopće ne znamo na što se odnose, tj. sa ćime jamče, isto tako i za ledo?

nisam mislio na klasičnu nominalu nego lakše je kupiti belje na 20kn i ledo na 10 000kn nego jamnicu na 120 000kn. prvo treba imati te pare pa se tek onda nasukati. za ovaj kikiriki od belja svako može skupiti pinku. učinak je opet isti.
[/quote]
Bravo Verdi, volim pametne savjete cuti, znaci ak sam dobro shvatio’ sto manje ulozimo u Todex manje cemo izgubiti!

Prije par godina napustio sam Belje malo okrznut za vecericu, a sto bi sada bilo da sam ostao unutra. Ali opet me na drugom mjestu docekalo, a sto se tu moze nisam sam…

Nitko ne spominje margine, ali mislim da pucaju samo tako.To su ona istresanja bez pitanja pošto…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Nitko ne spominje margine, ali mislim da pucaju samo tako.To su ona istresanja bez pitanja pošto…

Kako znaš?

Najinteresantnije je da nema velikog pritiska na kunu niti pada vrijednosti drzavnih obveznicia.

To je najbolji dokaz da Agrokor nije sistemski nego politicka vazna kompanija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Čini se da je rasprodaja stala. Valjda.

New Report

Close