Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na Ledu i Zvijezdi već druga negativna blokada u tijeku.

ovih dana, ako nemas fundamente, najebao si…



jel se ima gdje pratiti iznos margina na ZSE?

lako moguće da su margini razlog ove rasprodaje danas, tj.da je netko imao podatak o marginima te gurnuo todex dionice dolje da aktivira margin (ras)prodaju
[/quote]
mislim da se sada već i fondovi polako povlače, izgleda ulagači pomalo traže isplate

Ma ljudi, ruši se cijena onog što je nazovimo dobro jer će vjerovnici ulazit u vlasničku strukturu. Mijenjam dug za dionice poduzeća, jer para neće biti dovoljno za sve. Nije li logično sa aspekta vjerovnika da cijena bude što niža…naravno da je….tko to ne vidi, molim odmah okulistu…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

A naravno da su tu najiteresantniji LEDO i Jamnica…zato najviše i padaju…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Ak će bit bubnja, prvo će na bubanj Jamnica i Ledo kao najbolji iz portfelja. Što im je cijena niža, bit će jeftiniji mogućem budućem kupcu.
Iako, prije će biti da tu nema politike cijene, nego se fondovi izvlače koliko najviše mogu. Nije baš veselo biti preizložen todexu u nekom srednjeročnom razdoblju i to u njihovim količinama kojih se i nije baš jednostavno riješiti.

Treba vidjeti koji su to fondovi početkom godine digli npr Zvijezdu na 4500 i ko je izašao van.
Kako kaže Pantić”uskoro će se u ćorku ići ko u kafanu”


jel se ima gdje pratiti iznos margina na ZSE? ne znam tko bi danas išao u margin kredite, ali nikad nije isključeno.. ti bi mogli gadno nadrapati?

Pucaju margin krediti svakodnevno i pucat će i dalje a nove mislim da zasad nitko se ne usuđuje dizati jer je previše neizvjesno vrijeme.
Inače nisam pobornik uopće takvih kredita niti bi ikad ušao u takav aranžman.



Kao što sam već rekao, imam VPIK i BLJE, kupio sam ih špekulativno da se nađe i popušio.
Ali ovo što se napravilo dionici LEDO, to je prestrašno, kao da će LEDO propast zbog Agrokora.
sprega vise cimbenika ovo radi ,prosao sam sa dlkv slicno,,prva kupnja na 18 ,gledao pad na 9 kn. -50% ,svi su lupetali o bankrotu -propast dodao oko 11 duplo vise i zaradio brutalno..:-)
nema propasti ,netko ce omastit brk

[/quote]

Da, samo gledaj dlkv iz viših pozicija, kada je bilo 240 recimo pa su svi pricali kako je to super ulaz kada je već palo sa preko x.xxx,, pa kad je palo sa tih 240 na ispod 100 je bilo jos bolje, a na kraju si mogao i za 10 uzeti :),, i ok, naraslo je 100% ali samo konsolidatoru, ostalim mrvice 🙂

Tko zna kako je to sve todorić zapetljao i tko ce to otpetljati,, ako banke žele dug unovcit za imovinu agrokora, logicno je da cijena svih pozicija koje ima agrokor sruše maksimalno, što nema veze sa vezom… ali tako je to na zse daje logika da nema logike, hbga, bolje bit sastrane i cekati dok se bar malo ne raspetlja situejšn 🙂


Treba vidjeti koji su to fondovi početkom godine digli npr Zvijezdu na 4500 i ko je izašao van.
Kako kaže Pantić"uskoro će se u ćorku ići ko u kafanu"

Haha… ma kakva ćorka šoiću, ići će se na karibe, ko todorić….
šta ti vjeruješ da dorh nesto radi? Ili da ekipa koja radi na xx.xxx kn mjesečno je u stanju naći tok novca koje je zaptljala ekipa koja radi za milione ?!?!?!?




Kao što sam već rekao, imam VPIK i BLJE, kupio sam ih špekulativno da se nađe i popušio.
Ali ovo što se napravilo dionici LEDO, to je prestrašno, kao da će LEDO propast zbog Agrokora.
sprega vise cimbenika ovo radi ,prosao sam sa dlkv slicno,,prva kupnja na 18 ,gledao pad na 9 kn. -50% ,svi su lupetali o bankrotu -propast dodao oko 11 duplo vise i zaradio brutalno..:-)
nema propasti ,netko ce omastit brk

[/quote]

Da, samo gledaj dlkv iz viših pozicija, kada je bilo 240 recimo pa su svi pricali kako je to super ulaz kada je već palo sa preko x.xxx,, pa kad je palo sa tih 240 na ispod 100 je bilo jos bolje, a na kraju si mogao i za 10 uzeti :),, i ok, naraslo je 100% ali samo konsolidatoru, ostalim mrvice 🙂

Tko zna kako je to sve todorić zapetljao i tko ce to otpetljati,, ako banke žele dug unovcit za imovinu agrokora, logicno je da cijena svih pozicija koje ima agrokor sruše maksimalno, što nema veze sa vezom… ali tako je to na zse daje logika da nema logike, hbga, bolje bit sastrane i cekati dok se bar malo ne raspetlja situejšn 🙂
[/quote]
dalekovod je bio priča sam za sebe. teško je reći koja je njegova realna cijena. ja ga pratim od 1700. pa sam se igrao na 800 i dobro prošao. onda na 330 pa nisam izašao na 390. onda opet neko petljanje iznad 100. pa dokup na 60. muljanje i petljanje iznad 10. opet oko 20 i td. sve u svemu jedan dobar trzaj prema gore i suma sumarum samo izgubljeno vrijeme. novac je tu negdje. mogao sam na nekima zaraditi puno više ili na drugima izgubiti sve. no dlkv je jedna cjelina sama sa svojim dubiozama. šta je ledo? ili jamnica? super dobre firme bolje od dlkv 3x no one su garant nečijim kreditima. kako to procijeniti? tu može doći do gole pljačke tih istih firmi. poučen dosadašnjim iskustvom mali dioničari tu mogu samo popušiti. šanse za to su preko 90%

who dares, wins

Kolega Verdi, slažem se sa napisanim…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

New Report

Close