Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao što sam već rekao, imam VPIK i BLJE, kupio sam ih špekulativno da se nađe i popušio.
Ali ovo što se napravilo dionici LEDO, to je prestrašno, kao da će LEDO propast zbog Agrokora.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Jubito
Nece Ledo prestati raditi sladoled, ali raspored para i dionica ce biti drukciji. Makne jamstva ajmo dokap itd. I zato je cijena sad tu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Na Ledu su očiti povremeni prelasci većih količina u paketima iz jednih u druge ruke. Nekome je ova cijena prilika, a drugome još uvijek dovoljno dobra da se makne iz priče. A radi se o većoj lovi, a ne po jednu ili dvije dionice.


@ hasenfefer

Ovo je viša sila zbog koje se drma cijela država, tak da se ne moraš previše uzrujavati i pozivati se na zakonodavstva EU.
Zamisli si 40.000 nezaposlenih i još višestruko toliko svih ostalih nesretnika koji imaju veze s tom pričom.
Zbog toga ne trebaš biti zabrinut, nego sretan što je Agrokor trenutno u povlašenom položaju u odnosu na ostale.

Pa u Hrvatskoj je bilo i više nezaposlenih.

Nisam vidio da su se donosili posebni zakoni za Dioki, TOZ, Chromos, Željezaru Sisak, Žitnjak….

Već sada imamo 300.000 blokiranih, još toliko nezaposlenih, a predsjednica je pozvala da kome se ne sviđa može otići iz Hrvatske.

Zašto mislite da sam ja zabrinut?

Zabrinuti su oni koji su dobivali novac od Agrokora i oni koji su zapošljavali svoje sineke i kćerkice u Agrokor.

Onima kojima je Agrokor bio kasica prasica.
Tu prvenstveno mislim na HDZ i Bandića.

Tak da…neki gube, neki dobivaju….

tko nije zaglavio u todexu najpametnije mu je ugasiti kompjuter na mjesec, dva ili tri i pustiti fondove da sami izvrte ovu šuplju priču. da sam kojim slučajem kupovao todex ne bi mi ni malo bilo svejedno,a ovako,sve ostale dionice žive svoj život. da je iole racionalnog razmišljanja neke bi kao sigurna luka trebale i rasti. ovdje nikad nije bilo racionalnosti jer kolo vode menadžerćići koji su kupovali ledo i jamnicu po astronomskim ciframa. šta će oni sad sa tuđim novcem napraviti to nitko živ ne zna. svatko tko misli da tu postoji neka strategija gadno se vara. jedina konstanta u njihovom ponašanju je elementarno ne znanje.

who dares, wins


Jubito
Nece Ledo prestati raditi sladoled, ali raspored para i dionica ce biti drukciji. Makne jamstva ajmo dokap itd. I zato je cijena sad tu.

Sve je to kibidabi, možda hoće, možda neće.
Ja ne vjerujem u takav scenarij.
Inače, dobit portfelja mi iz dana u dan raste, iako imam BLJE i VPIK.
BLJE i VPIK su (srećom) samo 5% portfelja. Ali ih svejedno ne prodajem iako sam u gubitku već preko 50% u BLJE i preko 20% u VPIK.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ma bravo, svaka čast. Treba imati i malo špekulativnog u portfelju. Imaš Ledo, Zvzd i Jmnc?:-) To ti dođe na isto.
Inače, kao što reče jedan kolega, ugasiti komp i otići u prirodu na metar dva dana.
Uskoro će stvari krenuti svojim tokom, sloboda i nezavisnost su stigli. Bankari i ostali će to nekako očerupati kao sve drugo dosad i sve će biti ok. Nitko nije bitan: ni Konzum ni Kraš ni OPG-ovi. Neka propadnu svi i opet će biti dobro. Draže mi je vidjeti startup-ove, informatičare, Rimca i ostalu ekipu koja se bavi stvarima 21.st. nego ove što kukaju i plešu kolo Agrokorsko.
Treba se zahvaliti prošlosti i ulagati u budućnost.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

jel se ima gdje pratiti iznos margina na ZSE? ne znam tko bi danas išao u margin kredite, ali nikad nije isključeno.. ti bi mogli gadno nadrapati?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


jel se ima gdje pratiti iznos margina na ZSE? ne znam tko bi danas išao u margin kredite, ali nikad nije isključeno.. ti bi mogli gadno nadrapati?

Dobra ideja, ali koliko ja znam nema tog podatka.
Svaka banka ima svoje podatke.


Kao što sam već rekao, imam VPIK i BLJE, kupio sam ih špekulativno da se nađe i popušio.
Ali ovo što se napravilo dionici LEDO, to je prestrašno, kao da će LEDO propast zbog Agrokora.
sprega vise cimbenika ovo radi ,prosao sam sa dlkv slicno,,prva kupnja na 18 ,gledao pad na 9 kn. -50% ,svi su lupetali o bankrotu -propast dodao oko 11 duplo vise i zaradio brutalno..:-)
nema propasti ,netko ce omastit brk

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


jel se ima gdje pratiti iznos margina na ZSE?

lako moguće da su margini razlog ove rasprodaje danas, tj.da je netko imao podatak o marginima te gurnuo todex dionice dolje da aktivira margin (ras)prodaju

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nemam todex, ali ovo je bolesno,toliki pad svakodnevno na velikom prometu…bilo bi neozbiljno reci da je neka jaca igra u pitanju,ali znalo se godinama o neplacanju agrokora dobavljacima,posebnim pravilima za dolazak na police konzuma itd

New Report

Close