Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neumoran zar nije korekcija odradena sa 11500 kn na 4000 kn u kratkom roku upravo zbog toga sto vi navodite?

da, serija, točno. a što je sa onim što ne znamo? iskreno, ne znam što da mislim. s jedne strane mi pad izgleda pretjeran, s druge strane, još je moguć daljnji pad.

Kao što rekoh, doista vam želim sreću i ne samo vama nego i ostalim malim dioničarima Todexa. Još kosturi iz ormara nisu ni počeli ispadati…I premijer se evo NADA da te dugove neće vraćati tvrtke jamci, ali odakle će se onda naplatiti svi ti dugovi. Ne možete izdvojeno promatrati te tvrtke kad su dio koncerna.
Ak ja dignem kredit i ne otpaćujem ga jer ga nemam odakle plaćat, a ti si mi jamac, bojim se da i ti imaš problem.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Vlada I dobavljači:

Nadamo se…
Optimisti smo…
Razvija se u dobrom smjeru…
Mislimo da bi bilo dobro…
Želimo da…
Vjerujemo u pozitivan rasplet..Ali još neznamo kako…

Ajme majko!
Onih 150 milja eura ako dobiju to će nestati u tjedan dana, kažem ako jer su se bankari ogradili dok ne dobiju suglasnost kreditnog odbora.

Uglavnom ja još nikog nisam čuo da će iskrcat pare, ozbiljne pare, taj se nije javio.
A tu za ozbiljnu normalizaciju treba 2milijarde eura..
Krivo me se percipira jer se misli da drukam da kupim jeftinije ili da se nasladjujem a tako razmišlja samo neodgovorna b.udala.Problem će se osjećati jako,jako dugo!

Kako kaže kolega neumoran želim vam sreću jer to je Ono što će vam trebati.
Kosture trenutno nitko ne spominje kao ni izjavu ruskog bankara iz VTB-a da je dug 13x ebitda.
To vam je negdje 90milijardi kuna ili 90.000.000.000 kuna(da dosta nula)!

Sretno!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Mario44, sve preuveličavaš, stupanjem novog zakona zamrznuti su svi dugovi, ovih 150 milijuna ide za tekuću likvidnost, znači samo za dobavljače i plaće, ebitda Agrokora je oko 12%, nakon par mjeseci nakupiti će se dovoljna količina novca koja je dosad išla na kamate.

A do tada će se već objaviti plan restrukturiranja i daljnji planovi za Agrokor.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

@zoric

zamrznuti su svi dugovi…do kad?i tko će ih na kraju platiti sa kamatom…
Okej…nemora se sve u životu platiti…samo tko će dobavljačima nadoknaditi ta sredstva… A već su na koljenima….Na burzi kupujete pretpostavke…Kakve su nam pretpostavke u perspektivi?

16milijardi je dug dobavljačima to vam je oko cca 12-13% BDP- a pa vi računajte

Ako mislite da će biti odbijanaca, bit će, bilo ih je,(napisao sam to još prije dva,tri tjedna) Ali to je špeksa bez fundamentalnog uporišta…

A fundamenti su van 0(nula)!

Sretno!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Cisto da se opet referiram na Mario44….
Banke i dalje ne daju ni 150 milijuna pod uvjetom da time upravlja Vlada, tj. Ramljak
Rusi nedaju lovu


DLKV je namjerno upropašten i uništen, a nitko za to neće odgovarati. Ali svejedno mislim da je nakon PSN na pravom putu, vidjet ćemo. Nadam se da Imatelji Todex dionica neće prolaziti istu kalvariju.

Kolega,
DLKV je apsolutno na pravom putu, nakon još 7 rata, koje uredno vračaju, više nema duga i sve ide u NETTO dobit, dlkv je zvijezda koja će zasjeti punim sjajem vrlo brzo..
Što se tiće TODEX-a, oni moraju proći kalvariju kakvu je prosao DLKV jer je to nužno…dok ne prodju katarzu, nema niti oporavka i povjerenja…ono što su građevinari prolazili 2013/2014 kroz PSN , NA SLIČAN NAČIN mora proći i sve perjanice TODEX-a odnosno Agrokora…to znaći da tek slijedi ozbiljna prića za male ulagaće ili imatelje dionica….stoga, reži i bježi i čekaj rasplet….vjerujte mi da sam dobronamjeran jer sam ovo sve prosao na IGH i DLKV i sada sam puno ozbiljniji mali investitor nego li sam bio prije toga…i sam sam lupio na ledja ili dno i doživio preobraženje…ili Lessons Learned,
lp


Cisto da se opet referiram na Mario44….
Banke i dalje ne daju ni 150 milijuna pod uvjetom da time upravlja Vlada, tj. Ramljak
Rusi nedaju lovu
[/quote
Kolega,
Ne razumijem.
Dosadni ste sa time i Bogu i narodu.
Konkretno kolega konkretno…
Evo Vam info iz Agrokara…da danas popodne stiže lova.

Bilo bi idealno da se Ledo izbaci iz Crobexa. Nadam se da će do toga u nekom trenutku i doći.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Mario44, sve preuveličavaš, stupanjem novog zakona zamrznuti su svi dugovi, ovih 150 milijuna ide za tekuću likvidnost, znači samo za dobavljače i plaće, ebitda Agrokora je oko 12%, nakon par mjeseci nakupiti će se dovoljna količina novca koja je dosad išla na kamate.

A do tada će se već objaviti plan restrukturiranja i daljnji planovi za Agrokor.

Pa u tome i je problem.

Računi firmi nisu odblokirani jer su dobili svježi novac, već zato jer je stupio zakon koji sprečava da se itko kome je Agrokor dužan naplati.

S druge strane ako dugujete Agrokoru morate odmah platiti dug ili će te biti blokirani.

Gdje je tu slobodno tržište? Pa u socijalizmu su poduzetnici bili ravnopravniji nego danas.

Katastrofa.

I kako to Europska unija ovo dopušta.

Mislim da tu kršimo nekoliko zakona o slobodnoj trgovini?

lp,

@ hasenfefer

Ovo je viša sila zbog koje se drma cijela država, tak da se ne moraš previše uzrujavati i pozivati se na zakonodavstva EU.
Zamisli si 40.000 nezaposlenih i još višestruko toliko svih ostalih nesretnika koji imaju veze s tom pričom.
Zbog toga ne trebaš biti zabrinut, nego sretan što je Agrokor trenutno u povlašenom položaju u odnosu na ostale.

New Report

Close