Koliki prinos očekujete 2007.?

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Koliki prinos očekujete 2007.?

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ponukan totalnim omalovazavanjem od strane ‘iskusnijih’ na moju tvrdnju da 100% prinosa ove godine nije neka filozofija koristim svoje novostecene privilegije da otvorim ovu temu:

Dakle, pitanje:

Koliki prinos ocekujete/mislite da je realno ocekivati za tekucu nam 2007 od pocetka godine (ili od sada, kako hocete)..

u kolikoj mjeri ste dosada opravdali/ispunili svoja ocekivanja..

ja sam svoje prve dvije dionice kupio negdje u drugom mjesecu i na jednu dosad imam 70%, na drugu 40%..
nedavno sam kupio jos par i do kraja godine, ili do nakon GFI za 2007 ocekujem barem 100% prinosa na ukupnu investiranu sumu.. dakle u manje od 10 mjeseci..

evo razapnite me nerealnoga na stup srama[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

pinos ocekivan na dionice koje ja imam po mome skromnom mišljenju bi bio od odprilike 40-55% manje ne a vise možda
[smiley2]

80% plana za 2007. sam napravio (plan je bio 100%). Imam još par aduta te očekujem da ću debelo premašiti plan. Moja očekivana za 2007. ne smatram nerealnim iako sam svjestan da ću ih narednih godina trebati korigirati. Šteta je previše filozofirati kad imamo dobar vjetar. Renesansa našeg tržišta neće trajati vječno i zato iskoristimo pruženu nam šansu.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

prve dionice kupio sam točno 10 g. prije tebe i kao i ti ostvario određeni prinos. naivan kao i ti množio taj prinos za neke slijedeće periode i onda klizište koje je kulminiralo u jesen 1999. kad je umirao veliki vođa, kada se spekuliralo i o vojnom udaru, te je vrijednost tada malobrojnih iole likvidnijih dionica pala na 10% vrijednosti iz 1996/97.
problem u tvojim očekivanjima je u tome što ovaj izniman period pretpostavljaš i ubuduće kao da se sve kreće linerano. sada te pogoni euforija a zapravo si samo imao sreće. da si počeo ulagati samo dvije godine prije imao bi malo slojevitiji pogled na burzovna kretanja.


Šteta je previše filozofirati kad imamo dobar vjetar. Renesansa našeg tržišta neće trajati vječno i zato iskoristimo pruženu nam šansu.


slazem se..

ja ne ocekujem 100% godisnje.. ali ove godine ocekujem barem 100%.. sljedece ce i 50-60% biti dovoljno..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

od 06/2006 – 04/2007 90% rasta na dionicama: vart,ddjh,koei,ptkm…

Mislim da je vrijeme ovakvog rasta pri kraju ! Barem se nadam jer bi nam jedna korekcija svima dobro došla ! Što je više čekamo to će biti snažnija. Imajte na umu da je pun K. neiskusnih ljudi s Inom i Plivom ušlo na tržište kapitala, a oni će svi biti strašno veliki paničari jer još nikad nisu osjetili, a samim time niti ne poimaju što je to kad burza počne padati !
No nema straha za mudre ulagače i za jake ulagače kojima je ulaganje dugoročno. Takvima korekcija ne može ništa. Zato be strong 🙂 dont’ sell if it’s low 🙂 [smiley1]

sve je lako kad si mlad :)

Evo ja sam amater,svoju sam prvu dionicu kupio u 1.mj 2007 .arenaturist te istu prodao nakon 15 dana.pOSLIJE sam kupovao i prodavo sam nek se nesto uzme,ma mislim da sam takavi i sad.Neke drzim i u plusu sam 30% Citao sam neke tvoje komentare negdje si u pravu negdje ne. Sto se tice fondova oni mogu 100%,AUREUS PRIVAT 75% do sad to znaci da su decki sposobni.ZB ACTIV dobro krenuo al tezina fonda i srbija malo ga unazadili.Sve sto naprave preko 50% u godini je ok.Napravit je moguce u ovim uvjetima 100% ali ne sa ogromnim novcima jer nema kvalitetnih dionica. moje misljenje[smiley11]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

@sync,

smatram da je bitna korekcija fundamentalnih pokazatelja ali ne nužno i cijena. 2006. je za hrvatsko gospodarstvo bila jedna od najuspješnijih godina i da firme nisu prikazale fin. rezultare za 2006. kakve su prikazale (iznad mojih očekivanja) već bi smo imali korekciju poput one u Bosni ili Srbiji. Naše tržište je ove godine poraslo nešto više od 50% i to uz vrlo optimistične gospodarske pokazatelje dok je npr. Banja Luka porasla 300% u proteklih godinu dana uz neusporedivo slabiji ili nikakav gospodarski rast. Zbog toga svako priželjkivanje bilo kakve korekcije ili usporedbu Srbijom ili Bosnom smatram smiješnom.

Korekcija nikome nije dobro došla, pa ni onima koje je priželjkuju. Evo ja priželjujem da Banja Luka rokne 70% jer sam full u kešu tamo ali s druge strane već par mjeseci tamo nemam nikakvog prinosa. A kad tržište rokne koliko će trebati vremana da se povrati povjerenje ulagaća i ponovi rast koji su imali prošle godine?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Imajte na umu da je pun K. neiskusnih ljudi s Inom i Plivom ušlo na tržište kapitala, a oni će svi biti strašno veliki paničari jer još nikad nisu osjetili, a samim time niti ne poimaju što je to kad burza počne padati !

Imaj ti na umu da ti isti ljudi ne prate burzu svaki dan kako je mi pratimo i shodno tome ne će reagirati u 15 minuta. Paničnu korekciju mogu izazvati fondovi (namjerno). Slažem se s Quarkom. Gospodarstvo je krenulo prema naprijed, (o tome sam već pisao). Rast dionica se velikim dijelom temelji i na tome. Drugi razlog rast je nesrazmjer u ponudi i potražnji, s jedne strane ogromne količine novca, a s druge strane malog broja dionica.

Po meni nema korekcije, ali da pojedini sektori mogu očekivati usporavanje rasta, to svakako.

I love the Smell of Profits in the Morning


prve dionice kupio sam točno 10 g. prije tebe i kao i ti ostvario određeni prinos. naivan kao i ti množio taj prinos za neke slijedeće periode i onda klizište koje je kulminiralo u jesen 1999. kad je umirao veliki vođa, kada se spekuliralo i o vojnom udaru, te je vrijednost tada malobrojnih iole likvidnijih dionica pala na 10% vrijednosti iz 1996/97.
problem u tvojim očekivanjima je u tome što ovaj izniman period pretpostavljaš i ubuduće kao da se sve kreće linerano. sada te pogoni euforija a zapravo si samo imao sreće. da si počeo ulagati samo dvije godine prije imao bi malo slojevitiji pogled na burzovna kretanja.

znaci ako si ti izgubio po zdravoj logici moram i ja?

kako sam vec objasnio.. to ocekujem ove godine.. za sljedecu ne znam, reci cu ti sljedece godine.. mozda prodam sve i kupim kucu..

a ti meni objasni po kojoj logici bi sad neke dionice sa zdravim fundamentima i na BV trebale pasti za 90%?
jedino ako nas netko krene raketirati.. no tada ce novci biti zadnje sto ce me brinuti..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

nisi me shvatio super 24.
situacija od prije 10.g. samo je ilustracija da na osnovu jednog ciklusa ne možeš graditi očekivanja beskonačno u budućnosti pa ni do kraja godine. 90% tada su pale prije svega zbog političkih okolnosti a manje zbog ruske i dalekoistočne krize pa niti ja ne mislim da je to sada izgledno, ali da je ozbiljna korekcija moguća u svakom trenutku i da možda nećeš biti spreman na nju to ne možeš zanijekati. tada bih volio ćuti o očekivanjima u %.

New Report

Close