Kolike prinose ostvarujemo

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Kolike prinose ostvarujemo

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ove godine su se sanirali gubici iz prethodnih godina a nešto se i zaradilo bogu hvala
sve oko 10% za mene je super i neka se ponovi i ove godine

dan je pametniji od noći!

ne očekujući danas značajnije promjene u portfelju, mogu zaključiti da će ova godina završiti sa +26,17% ,
a oporavak podbačenih očekujem u 2020 i odoh lijepo na doček,
sretna Nova godina svima i ne zaboravite platiti porez, vaša domovina od vas to očekuje

p.s.
ovu sitnu provokaciju na ATPL s 3 kom, ne bih za sada uračunavao u prinos,jer bi to značajnije izmijenilo stvari, ali otom po tom

Čitam što pišete.
Respect.
Ova mala plava ženica, kućanica, zaradila je na tržištu od 2008. do ove godine cca 300% povrata na uloženo
Bila sam više sretna nego pametna…. Vern, Hupz, Maestral, Kodt, Optima
Ali to stvarno ovisi o prilikama na marketu, i nema puno veze sa pameti. All That Jazz, All That Candlesticks, to služi samo za zabavu i minimaliziranje minusa



@drevil
; a kako ste izracunali to sve. mislim ja vidim stanje portfelja u ovom trenutku ali to mi nije u ovoj godini.m znaci da se to sve Mora "manualno" voditi ??

Sve vodim u excelu i čuvam podatke svih ranijih godina, kako one iz financijskih izvješća poduzeća tako i ukupnog stanja u porfelju, također sve svoje kupnje i prodaje, nemam podatke povijesnog sastava portfelja, trebao bih rekonstruirati iz kupnji prodaja.

Ove godine 16,96% s dividendom.



@drevil
; a kako ste izracunali to sve. mislim ja vidim stanje portfelja u ovom trenutku ali to mi nije u ovoj godini.m znaci da se to sve Mora "manualno" voditi ??

Excel.. ili bilo koji tablicni program tipa google sheets i tamo sve fino poslozis i pratis… a kako, hbga, igraj se uci 😉

prvo lošija stvar. fond cca 15%. i eto me jedva na razini od 01.01. 2017. do odsukavanja ima još hohoho. toliko o profesionalnim upraviteljima portfelja.
u dionicama rekordnih 100% i sića neka. sve zahvaljujući očajnim dvjema zadnjim godinama i naravno optimi koja mi je sad prešla preko 70% portfelja. sve u svemu zadovoljan jer sam na ath razinama.

who dares, wins

Ove godine nešto ispod 30%.
Vani naravno, za ovdje niti ne znam ne pratim više toliko…

455%

Sinergija OPTE i PTKM, jedine dvije dionice koje sam imao tijekom godine.

Ovo je bila uistinu jedinstvena godina.


Iako je ostao još jedan trgovinski dan u ovoj godini, da podvučem crtu: u ovoj godini prirast od rasta cijene dionica i reinvestirane dividende mi je 24,0%. Imao sam dvije postotno jače godine od ove, 26,3% 2014. i 25,7% 2016. Kad gledam sve ove investitore koji svake godine tuku 50 ili 100% trebao bih se osjećati jako neuspješno. Na primjer, imati 100% svake godine u zadnjih 10 godina i reinvestirati zaradu znači uvećati portfelj 2 na desetu puta tj. od jedne kune napraviti nešto preko tisuću kuna ili od sto tisuća kuna nešto preko sto milijuna kuna. U tom nelinearnom svijetu u prilogu beskrajno skromniji graf mog portfelja, porast uloženog novca od 2008. godine (crvena krivulja) i porast vrijednosti portfelja (plava krivulja). Ja sam potpuno zadovoljan sa takvim rezultatom. Vidi se, da zbog kontinuiranog ulaganja svježeg novca, nisam ni udvostručio ukupno uloženo. Od 2012. biram dionice više manje istom metodom, mojom doradom Greenblattove magične formule. Prije te godine vidi se zgubitak na grafu, koji tada prelazi u plus. Krivulja ulaganja od tada usporava, ulažem godišnje manje, a krivulja ukupne vrijednosti portfelja, iako krivudava zbog 2017. godine, divergira od krivulje uloženog. U postocima, prosječan prirast kroz sve godine mi je 6,5%, a gledano samo od 2012. godine 14,8%.

Iz krivulje izgleda da nisi ni osjetio 2009

Prinos -100%

Sve uloženo u najjače tvrtke u ovom dijelu Europe kao npr. Ledo, Jamnica i Belje.
Sve je potezom pera postalo 0 kn.
Lex Agrokor je učinio da samo dioničari iz Hrvatske gube sve, što znači da je država donijela zakon u kojem oštećuje samo hrvatske ulagače.

Polako samo.
Doći će novo pero….

New Report

Close